کد: 1184

پرسش

با عرض سلام
نركس هستم از كویت من همیشه از خواننده سایت تغذیه هستم، یكـ مشكلى داشتم اینست كه دو ماه بیش من باردار بوده ام ولى متأسفانه در اثر یكـ حادثه سقط جنین كرده ام ، دكتر متخصص به من قرص اسید فولیكـ داده است واز دوماه بیش من این قرص را مى خورم ، مشكل من اینست كه ریزش مو بیش از اندازه شده است كه اطرافیانم این ریزش را متوجه شده اند كه موههایم خیلى خیلى كم شده است ، ضمنا" غذاى من همان است وهیج تغییرى یا رزیمى ندارم ، تا بحال به هیج بزشكى مراجعه نكرده ام
فكر كنم از تغییر هرمونى است كه سبب ریزش مو مى باشد . یا اینكه از قرص اسید فولیكـ باشد جون اولین بار این قرصها را مى خورم ،
لازم به تذكر است این باردارى دوم مى باشد

پاسخ

نرگس خانم سلام،
امیدوارم بارداری موفقی داشته باشید و به سلامت این دوران را سپری كنید در دوران بارداری بدلیل سطح بالای هورمونی ریزش مو عموماً كم می شود ولی پس از زایمان این موها یكباره می ریزند تا به حالت عادی برسند.
دلیل ریزش موی شما مصرف قرص اسید فولیك نیست چون این قرص اصلاً باعث ریزش مو نمی شود. اسید فولیك یك ویتامین خون ساز و كمك كننده به رشد عصب جنین است . پس حتماً آنرا مصرف كنید.
ممكن است دلیل ریزش موی شما كم خونی باشد كه اگر آزمایش دهید مشخص می شود.
با مصرف قرصهای آهن از ماه چهارم كم خونی دوران بارداری بهتر می شود در ضمن مصرف منابع غنی از ویتامینB به رشد بهتر موهای شما كمك می كند.
منابع این ویتامین در مطلب ویتامین B موجود است. به بخش اجتماعی سپس بخش تغذیه ( ویتامینها و املاح) وارد شدید.

كارشناس تغذیه تبیان

مشاور : خانم ولدخاني | پرسش : شنبه 28/10/1381 | پاسخ : شنبه 28/10/1381 | | | 0 سال | تغذيه | تعداد مشاهده: 27 بار

تگ ها :

UserName