عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 530 -  بانوي بزرگ اسلام ، الگوي همه انسانها
زمان : 22 فروردين 1358 / 13 جمادي الاول 1399
مكان : قم
سخنراني
موضوع : عظمت اسلام و خاندان نبوت - ارتش و ملت
حضار: پرسنل نيروي هوايي پادگان قلعه مرغي
مناسبت : وفات حضرت زهرا "س "
صفحه : 530
بسم الله الرحمن الرحيم
بانوي بزرگ اسلام ، الگوي همه انسانها
من نيز رحلت بانوي عالم را به همه ملت ايران و شما آقايان ، جوانان غيور، تسليت عرض مي كنم . ما بايد سرمشق از اين خاندان بگيريم : بانوان ما از بانوانشان و مردان ما ازمردانشان ، بلكه همه از همه آنها. آنها زندگي خودشان را وقف كردند از براي طرفداري مظلومين و احياي سنت الهي . ما بايد تبعيت كنيم و زندگي خود را براي آنها قرار بدهيم .كسي كه تاريخ اسلام را مي داند، مي داند كه اين خاندان هر يكي شان مثل يك انسان كامل ، بلكه بالاتر، يك انسان الهي - روحاني ، براي ملتها و مستضعفين قيام كردند درمقابل كساني كه مي خواستند مستضعفين را از بين ببرند.
قرآن كتاب انسان سازي
اسلام براي مستضعفين آمده است ، اسلام براي ساختن انسان آمده است . كتاب آسماني اسلام كه آن قرآن مجيد است ، كتاب تربيت انسان است ؛ انسان را به همه ابعادي كه دارد، به بعد روحاني و به بعد جسماني ، بعدهاي سياسي ، اجتماعي ، فرهنگي - همه بعدها - بعد نظامي ؛ (1) اين اسلام آمده است كه به ما راه تربيت را نشان بدهد. ما هم بايد به تبع اسلام تربيت كنيم جوانان خودمان را، تربيت كنيم بانوان خودمان را. بانوان ما تربيت كنند اطفال خودشان را در دامن خودشان ؛ وقتي كه بزرگ شدند، تربيت كنند آنها را تا
صفحه : 531
ارتش ، ضامن استقلال كشور
برسند به آن وقتي كه برومند شوند و براي اسلام و براي انسانيت خدمتگزار باشند.
امروز روز هوشياري است ، روز بيداري است . شما با وحدت كلمه بر ابرقدرتها و برقدرت شيطاني شاه سابق ، بر اين قدرتها غلبه كرديد و پيروز شديد. اين وحدت كلمه راحفظ كنيد. قدرت خودتان را به واسطه ايمان حفظ كنيد. شما برادرهاي ما هستيد و شمابايد ايران را از هر گزندي حفظ كنيد؛ و ما بايد و ايران بايد پشتيبان شما باشند، ملت ايران بايد پشتيبان شما باشد. و همه ما با هم به پيش ان شاءالله !
ارتش اسلام در صدر اسلام ، با آنكه ارتشي ضعيف بود به حسب ساز و برگ ، شايدهر چند نفر يك شمشير داشتند، هر چند نفر يك اسب داشتند لكن چون قوت ايمان داشتند، در ظرف كمتر از نيم قرن بر تمام قدرتهايي كه در آن وقت بود غلبه كردند؛ تمام قدرتها را خاضع كردند. اگر چنانچه ارتش معظم ما، كه از خود ماست و ما از او هستيم ،قدرت ايمان خودش را تقويت كند، ان شاءالله تعالي بر همه مشكلات و بر همه چيزهايي كه براي ما در پيش است ، ان شاءالله همه مشكلات ما را حل خواهد كرد. ارتش ما پشتوانه ملت ماست ؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست . ارتش ما از ماست و ما از ارتش . ملت و ارتش از هم جدايي ندارند؛ در زمان طاغوت بود كه بين اقشار ملت جدايي انداختند:ارتش را از مردم جدا كردند و مردم را از ارتش ، فرهنگيان را از روحانيين جدا كردند وروحانيين را از آنها، بازاريها را از احزاب سياسي جدا كردند و آنها را از آنها؛ براي اينكه استفاده كنند و از اختلاف ما نتيجه ببرند.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته