عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 487 -  سخنراني در جمع دانش آموزان "اهميت انتخاباتهاي آينده "
سخنراني
زمان : 17 فروردين 1358 / 8 جمادي الاول 1399
مكان : قم
موضوع : لزوم مقابله با ريشه هاي فساد
حضار: دانش آموزان دبستان امام زمان كاشان ، جمعي از دانش آموزان اليگودرز، و انجمن اسلامي جوانان خوزستان
صفحه : 487
بسم الله الرحمن الرحيم
مجال ندادن به خيانتكارها
حضور با نشاط در مراحل مختلف انقلاب
درود به شما ملت بزرگ ايران و شما جوانان غيور هوشمند! سلام بر همه شما!خداوند شما را سعادتمند بفرمايد. با همت والاي شما جوانان و تمام اقشار ايران اين نهضت به اين مرتبه رسيد. [با] همت والاي شما بود كه پيروز شديم و ريشه فساد را ازايران تا حدودي بيرون آورديم ؛ و ان شاءالله از اين به بعد هم با همت والاي شما جوانها،تتمه اين ريشه فساد از بيخ و بن كنده خواهد شد. شما بوديد كه در همه كشور، همه جاي ايران خون داديد، شهيد داديد و اين نهضت را بارور كرديد. و شما بايد باشيد كه در همه ايران با همت والاي خود و با گرم نگه داشتن اين نهضت ، مسائلي [را] كه بعد پيش مي آيد به پيروزي برسانيد. شما بوديد كه با فداكاري ، اسلام را از دست اجنبيان و دشمنان اسلام نجات داديد؛ و شما هستيد كه بايد با وحدت كلمه و قدرت ، اسلام را از دست اين اشخاص خيانتكار كه در بين قشرهاي ملت تخم نفاق مي پاشند نجات دهيد. مجال به اين انسانهاي ظاهري حيوان ماب ندهيد؛ اينها را مجال ندهيد كه در بين شما ريشه كنند.خداوند شما را تاييد كند.
ما در مرحله بعد مجلس موسسان داريم كه بايد با همت والاي شما، اشخاص فاضل دانشمند امين ، كه به ايران وفادار باشند و به اسلام متعهد، در مجلس موسسان بروند تا
صفحه : 488
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
اينكه قانون اساسي اسلامي را تصويب كنند. و بعد از آن باز مجلس شورا داريم كه باهمت والاي شما - جوانان ايراني - بايد اشخاص متنور(1) و اشخاص امين و صادق درمجلس شورا بروند كه مقدرات شما را بر طبق خواسته هاي خداي متعال پياده كنند. شمادر اين مراحل بايد همان طوري كه تاكنون با شور و شعف كارها را پيش برديد، از اين به بعد هم كه ملت خود شما هستيد و كشور مال خود شماست و اجنبي دخالت نمي تواندبكند و ديگر سازماني كه به شما تعدي بكند نخواهد بود و نخواهد وجود پيدا كرد، به خواست خداي تبارك و تعالي بايد براي سازندگي ايران همت كنيد، نگذاريد اين نهضت خاموش بشود؛ نگذاريد اين شور و شعفي كه در ملت براي احقاق حق خودش بپاشده است رو به سستي برود. خداوند شماها را تاييد كند. خداوند به شما سعادت دنيا وآخرت عنايت كند، استفاده از احكام اسلام ، هم دنيا دارد و هم آخرت . برقراري جمهوري اسلامي ، كه با اتفاق آراي ملت تقريبا برقرار شد؛ و ان شاءالله احكام اسلامي هم [كه ] دنبال او برقرار مي شود، براي رفاه حال همه طبقات ، خصوصا كارگران ، دهقانان ،طبقه ضعيف ، براي همه است و اسلام براي آنها بيشتر از ساير طبقات حق قائل است . ازخداوند تعالي مسئلت مي كنم كه همه ما را به وظايف خودمان آشنا كند.