عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 452 -  پيام به ملت ايران "12 فروردين روز "جمهوري اسلامي ""
مكان : قم
مخاطب : ملت ايران
پيام
زمان : 12 فروردين 1358 / 3 جمادي الاول 1399
موضوع : اعلام جمهوري اسلامي ايران و تشكر از حضور گسترده مردم در رفراندم
مناسبت : برگزاري رفراندم جمهوري اسلامي ايران
صفحه : 452
بسم الله الرحمن الرحيم
و نجعلهم الوارثين (1) صدق الله العظيم .
و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمه
من به ملت بزرگ ايران كه در طول تاريخ شاهنشاهي ، كه با استكبار خود آنان راخفيف (2) شمردند و بر آنان كردند آنچه كردند، صميمانه تبريك مي گويم . خداوندتعالي بر ما منت نهاد و رژيم استكبار را با دست تواناي خود كه قدرت مستضعفين است در هم پيچيد و ملت عظيم ما را ائمه و پيشواي ملتهاي مستضعف نمود، و با برقراري جمهوري اسلامي ، وراثت حقه را بدانان ارزاني داشت . من در اين روز مبارك ، روزامامت امت و روز فتح و ظفر ملت ، جمهوري اسلامي ايران را اعلام مي كنم . به دنيا اعلام مي كنم كه در تاريخ ايران چنين رفراندمي سابقه ندارد، كه سرتاسر مملكت با شوق وشعف و عشق و علاقه به صندوقها هجوم آورده و راي مثبت خود را در آن ريخته ورژيم طاغوتي را براي هميشه در زباله دان تاريخ دفن كنند.
من از اين همبستگي بيمانند كه جز مشتي ماجراجو و بيخبر از خدا، همه و همه به نداي آسماني واعتصموا بحبل الله جميعا(3) لبيك گفتند، و با تقريبا اتفاق آرا به جمهوري اسلامي
صفحه : 453
راي مثبت دادند و رشد سياسي و اجتماعي خود را به شرق و غرب ثابت كردند، تقديرمي كنم . مبارك باد بر شما روزي كه پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران وپدران و رنجهاي طاقتفرسا، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پاي درآورديد، و باراي قاطع به جمهوري اسلامي ، حكومت عدل الهي را اعلام نموديد. حكومتي كه درآن ، جميع اقشار ملت با يك چشم ديده مي شوند و نور عدالت الهي بر همه و همه به يك طور مي تابد، و باران رحمت قرآن و سنت بر همه كس به يكسان مي بارد. مبارك باد شمارا چنين حكومتي كه در آن اختلاف نژاد و سياه و سفيد و ترك و فارس و لر و كرد و بلوچ مطرح نيست . همه برادر و برابرند؛ فقط و فقط كرامت در پناه تقوا و برتري و به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است .
مبارك باد بر شما روزي كه در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود مي رسند، فرقي بين زن و مرد و اقليتهاي مذهبي و ديگران در اجراي عدالت نيست . طاغوت دفن شد و طغيان و سركشي به دنبال او دفن مي شود، و كشور از چنگال دشمنهاي داخلي و خارجي وچپاولگران و غارت پيشگان نجات يافت . اينك شما ملت شجاع ، پاسداران جمهوري اسلامي هستيد. اينك شما هستيد كه بايد اين ارث الهي را با قدرت و قاطعيت حفظ كنيدو نگذاريد بقاياي رژيم متعفن (4) كه در كمين نشسته اند و طرفداران دزدان بين المللي ونفتخواران مفتخوار در بين صفوف فشرده شما رخنه كنند. اينك شماييد كه بايد مقدرات خود را به دست بگيريد و مجال به فرصت طلبان ندهيد، و با قدرت الهي كه مظهر آن جماعت است ، قدمهاي بعدي را برداريد، و با فرستادن طبقه فاضله و امناي خود درمجلس موسسان ، قانون اساسي جمهوري اسلامي را به تصويب برسانيد، و همان طور كه با عشق و علاقه به جمهوري اسلامي راي داديد، به امناي امت راي دهيد تا مجالي براي بدانديشان نماند.
صبحگاه 12 فروردين - كه روز نخستين حكومت الله است - از بزرگترين اعيادمذهبي
صفحه : 454
هان ! اي ملت عزيز كه با خون جوانان خود حق خود را به دست آورديد، اين حق راعزيز بشمريد و از آن پاسداري كنيد، و در تحت لواي اسلام و پرچم قرآن ، عدالت الهي را با پشتيباني خود اجرا نماييد. من با تمام قوا در خدمت شما كه خدمت به اسلام است ،اين چند روز آخر عمر را مي گذرانم ، و از ملت انتظار آن دارم كه با تمام قوا از اسلام وجمهوري اسلامي پاسداري كنند.
من از دولتها مي خواهم كه بدون وحشت از غرب و شرق ، با استقلال فكر و اراده ،باقيمانده رژيم طاغوتي را كه آثارش در تمام شئون كشور ريشه دارد پاكسازي كنند، وفرهنگ و دادگستري و ساير وزارتخانه ها و ادارات كه با فرم غربي و غربزدگي بپا شده است به شكل اسلامي متحول كنند، و به دنيا عدالت اجتماعي و استقلال فرهنگي واقتصادي و سياسي را نشان دهند. از خداوند تعالي عظمت و استقلال كشور و امت اسلامي را خواستارم . والسلام عليكم و رحمه الله .
روح الله الموسوي الخميني
و ملي ماست . ملت ما بايد اين روز را عيد بگيرند و زنده نگه دارند. روزي كه كنگره هاي قصر 2500 سال حكومت طاغوتي فرو ريخت ، و سلطه شيطاني براي هميشه رخت بربست و حكومت مستضعفين كه حكومت خداست به جاي آن نشست .