عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 244 -  دوران سازندگي
سخنراني
زمان : 7 اسفند 1357 / 28 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : ساختن ايران ويران
حضار: روحانيون كردستان
صفحه : 244
[بسم الله الرحمن الرحيم ]
بر شما مامورين كردستان و علماي كردستان ، به حسب وظيفه ملي و شرعي است كه اگر چنانچه آنجا نغمه هايي از جهال يا از مفسده جوها در اين امور بلند شد، بدانيد كه اين
دوران سازندگي
من از شما آقايان كه زحمت كشيديد و براي تفقد از من تشريف آورديد تشكرمي كنم . شما مي دانيد كه در ظرف پنجاه و چند سال حكومت اين سلسله به همه اقشارملت چه گذشت ؛ چه مصيبتهايي كه ملت ما از اين سلسله نديد، و چه جناياتي كه اينهانكردند، و چه خيانتهايي كه به بيت المال نكردند. تمام خيانتها و جنايتها را به همه اقشارملت كردند، و ذخاير ما را برداشتند و فرار كردند. ما الان در يك وضعي واقع هستيم كه همه اوضاع ايران ، از اقتصاد تا فرهنگ تا ارتش ، همه چيزش ، در خطر و آشفته است . برهمه ما اقشار ملت ، در هر مقامي كه هستيم ، واجب است ، واجب الهي است كه با هم پيوسته باشيم و با هم يكدست و يكدل و يك جهت ، براي ساختن اين ايران خراب .تاكنون ما دزدها را بيرون كرديم ؛ قلدريها را ملت ايران شكست درهم ، به قدرت ايمان واسلام . الان وقت سازندگي است كه اهميتش بيشتر از آن قدم اول است . و امروز است كه يك روز حساسي است بر ملت ايران مي گذرد و بر كشور ما، كه بايد همه با هم هم صدا،بدون هيچ اختلاف ، و بدون هيچ اغراض شخصيه قيام كنيم و اين كشور را از سر و از نوبسازيم .
هشدار نسبت به نغمه هاي اجانب در كردستان
صفحه : 245
از حلقوم اجانب است . آنها مي خواهند اين اختلاف را ايجاد كنند تا باز برگردند به حال اول ، منتها به فرم ديگر. بايد بيدار باشيد، بايد هوشيار باشيد، اسلام را در نظر بگيريد،قرآن را در نظر بگيريد؛ همه با هم - با دست واحد و يد واحده - همه با هم قيام كنيد واسلام را تقويت كنيد.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته