عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 244 -  سخنراني در جمع روحانيون كردستان "سازندگي ايران "
سخنراني
زمان : 7 اسفند 1357 / 28 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : ساختن ايران ويران
حضار: روحانيون كردستان
صفحه : 244
دوران سازندگي
من از شما آقايان كه زحمت كشيديد و براي تفقد از من تشريف آورديد تشكرمي كنم . شما مي دانيد كه در ظرف پنجاه و چند سال حكومت اين سلسله به همه اقشارملت چه گذشت ؛ چه مصيبتهايي كه ملت ما از اين سلسله نديد، و چه جناياتي كه اينهانكردند، و چه خيانتهايي كه به بيت المال نكردند. تمام خيانتها و جنايتها را به همه اقشارملت كردند، و ذخاير ما را برداشتند و فرار كردند. ما الان در يك وضعي واقع هستيم كه همه اوضاع ايران ، از اقتصاد تا فرهنگ تا ارتش ، همه چيزش ، در خطر و آشفته است . برهمه ما اقشار ملت ، در هر مقامي كه هستيم ، واجب است ، واجب الهي است كه با هم پيوسته باشيم و با هم يكدست و يكدل و يك جهت ، براي ساختن اين ايران خراب .تاكنون ما دزدها را بيرون كرديم ؛ قلدريها را ملت ايران شكست درهم ، به قدرت ايمان واسلام . الان وقت سازندگي است كه اهميتش بيشتر از آن قدم اول است . و امروز است كه يك روز حساسي است بر ملت ايران مي گذرد و بر كشور ما، كه بايد همه با هم هم صدا،بدون هيچ اختلاف ، و بدون هيچ اغراض شخصيه قيام كنيم و اين كشور را از سر و از نوبسازيم .
هشدار نسبت به نغمه هاي اجانب در كردستان
[بسم الله الرحمن الرحيم ]
بر شما مامورين كردستان و علماي كردستان ، به حسب وظيفه ملي و شرعي است كه اگر چنانچه آنجا نغمه هايي از جهال يا از مفسده جوها در اين امور بلند شد، بدانيد كه اين
صفحه : 245
از حلقوم اجانب است . آنها مي خواهند اين اختلاف را ايجاد كنند تا باز برگردند به حال اول ، منتها به فرم ديگر. بايد بيدار باشيد، بايد هوشيار باشيد، اسلام را در نظر بگيريد،قرآن را در نظر بگيريد؛ همه با هم - با دست واحد و يد واحده - همه با هم قيام كنيد واسلام را تقويت كنيد.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته