عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 193 -  پيام راديو - تلويزيوني به مسئولان آموزش و پرورش "تغيير نظام آموزشي "
پيام راديو - تلويزيوني
زمان : 30 بهمن 1357 / 21 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : حضور در كلاسهاي درس و لزوم تغيير نظام آموزشي
مناسبت : بازگشايي مدارس پس از پيروزي انقلاب
مخاطب : مسئولان آموزش و پرورش و دانش آموزان
صفحه : 193
بسم الله الرحمن الرحيم
اكنون كه مدارس كشور پس از يك مبارزه بزرگ اسلامي دوباره گشوده مي شود، ازدانش آموزان و دانشجويان و معلمان و دبيران و استادان عزيز - وفقهم الله تعالي - تشكرمي كنم و از كارمندان و كاركنان آموزش و پرورش سپاسگزارم . يادآوري اين نكته ضروري است كه اين انقلاب تا رسيدن به نتيجه نهايي - كه قطع يد امريكا، شوروي ،انگلستان و ساير دول استعمارگر است - ادامه دارد.
فرزندان عزيزم ! ديگر اين شماييد كه بايد هرچه بيشتر كوشش كنيد تا نهال آزادي واستقلال كشور را آبياري كنيد. فرداي شما فرداي دشواري است كه اگر مجهز به علم وتقوا و شعور انقلابي - اسلامي شديد، پيروزي تان حتمي است ، و اگر خداي نكرده در اين مرحله كوتاهي كنيد مسئوليت آن به عهده خود شماست . هرگز اجازه ندهيد كه عده اي معدود، چون گذشته تلخ روزهاي استبداد، بر شما حكومت كنند. اصل دمكراسي اسلامي را فراموش نكنيد.
امروز ملت ايران بدون گرايش به چپ و راست قيام نموده است و موفقيتهايي را به دست آورده است كه تمام خائنين داخلي و خارجي را به لرزه انداخته است ؛ و آنان دركمينند تا هر آن - چون گذشته - شما را نابود گردانند. به همين جهت بايد سعي كنيد تا بااتحاد خويش ، جامعه اسلامي به وجود آوريد؛ جامعه اسلامي كه در آن همه آزادانه عقايد خود را ابراز دارند.
صفحه : 194
اكنون خوشوقتم كه شرايط به سود ملت ستمديده ما دگرگون شده است و همين مسئوليت و تعهدي كه در ماههاي گذشته ايجاب مي كرد تا دست به اعتصابات وتظاهرات بزنيد امروز ايجاب مي كند تا كار تحصيلي خود را با كمال جديت و در محيطي آرام از سر گيريد. ديروز عوامل بيگانه در پي شكستن اعتصابات بودند، و امروز كه مي بينند كه جريان كشور در جهت حكومت عدل اسلامي در حركت است ، با شعارهايي ظاهرا انقلابي ، رو در روي نهضت اصيل اسلامي - انقلابي قرار گرفته اند.
من از همه شما مي خواهم كه از امروز اول اسفند 1357 به كلاسها رفته و براي فرداي خود سربازاني انقلابي و اسلامي باشيد؛ خدا يار شما و ياور شما باد. لازم است تذكرات زير را بدهم :
1- رمز پيروزي ما وحدت كلمه بوده است . اكنون با كمال خضوع مي خواهم تا ازاختلافات دست برداشته و براي فرداي خود فكر اساسي كنيد، و از هرگونه اختلاف بپرهيزيد كه چون موريانه خوب و بد را نابود مي كند؛
2- كتابهاي درسي را، چه دبستاني و چه دبيرستاني و چه دانشگاهي ، تغيير اساسي داده و آنچه از عكس و مطالبي كه به نفع استعمار و استبداد است تصفيه كنيد؛ و دروس انقلابي و اسلامي كه بچه هاي ما را بيدار و جوانان ما را مستقل و آزاده بارآورد جايگزين آن كنيم ؛
3- بايد در سراسر ايران با پاكسازي آموزش و پرورش از آثار فرهنگ استعماري ،محيطي به وجود آوريد كه اطفال ما را شير بچگاني كه هميشه پشت جبهه مقاومت عليه امريكا و صهيونيست و ساير چپاولگرهاي شرق و غرب نشسته اند، تربيت كنيد. و مطمئن باشيد كه خميني تا قطع ريشه هاي استعمار چپ و راست همسنگر شماست ؛ و رسالت اسلامي هر فرد مسلمان تا مرگ ادامه دارد. من چشم اميدم به شماست . والسلام عليكم ورحمه الله و بركاته .