عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 128 -  پيام به ملت ايران "تكليف شرعي و تعهد ملي "
پيام
زمان : 23 بهمن 1357 / 14 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : تكليف شرعي و تعهد ملي مردم
مناسبت : پيروزي انقلاب اسلامي ايران
مخاطب : ملت ايران ، اهالي تهران
صفحه : 128
بسم الله الرحمن الرحيم
ملت معظم ايران ! اهالي سلحشور تهران !
در اين موقع كه پيروزي نهايي ملت عزيز نزديك است ، لازم است به تذكرات زير به طور تكليف شرعي - الهي و تعهد ملي توجه نمايند. متخلف از آن ، مخالف خداوندتعالي و خائن به كشور و نهضت اسلامي است .
1 - اكنون كه دستگاه ديكتاتوري و ستمكاري برچيده شد، بايد از هر نوع خرابكاري و چپاول و آتش سوزي و ظلم احتراز شود؛ و بر عموم است كه از اينگونه اعمال غير اسلامي و غير انساني بشدت جلوگيري نمايند. آنان كه دست به اين اعمال وحشيانه مي زنند خائن به مملكت و مخالف نهضت اسلامي هستند.
2 - بايد ملت تا برقراري نظم از طرف دولت موقت ، نظارت در حفظ مراكز عمومي ازقبيل وزارتخانه ها و بانكها و ديگر مراكز دولتي و ملي بنمايند، و اموال ملت را نگذارندهدر برود.
ملت عزيز! نگذارند بدخواهان منعكس كنند كه با به هم خوردن رژيم فاسد، هرج ومرج و خرابكاري جاي آن را گرفته است .
3 - به فرصت طلباني كه مي خواهند با ماسك انقلابي از رژيم منقرض پشتيباني كنند ونهضت را بدنام نمايند، مهلت فعاليت ندهيد و ملت مسلمان بايد ابتكار را به دست بگيرد.
4 - ماموريني كه از طرف جناب آقاي نخست وزير اسلامي ماموريت دارند، سربازان
صفحه : 129
انقلابند و بايد با آنان همكاري كنيد؛ و اگر مخالفين مردم مسلمان خواستند كارشكني كنند از آنها جلوگيري كنيد.
5 - لازم است مردم هر چه زودتر از خيابانها به مساجد و مراكز اجتماع بروند و به فرموده علماي اعلام و خطباي محترم گوش دهند. و بر علماي اعلام و خطباي بلاد است كه به مساجد و مراكز عمومي تشريف برده و مردم را دعوت به صلاح و سداد كنند؛ و ازاعمال خلاف شرع و خلاف مسير نهضت بشدت جلوگيري نمايند و با بياني رسا، مردم رااز هرج و مرج و خرابكاري باز دارند و حكم شارع مقدس را ابلاغ نمايند.
6 - اكنون كه قواي انتظامي ، از قبيل ارتش و ژاندارمري و شهرباني ، به ملت پيوسته اندبر عموم ملت لازم است كه به هيچ وجه تعرض به آنان نكنند و آنان را چون برادرنگهداري كنند. و بر علماي اعلام است كه مردم را ارشاد كنند كه از قواي انتظامي ، كه تحت لواي حكومت اسلامي آمده اند، حمايت نمايند. والسلام عليكم و رحمه الله وبركاته .
روح الله الموسوي الخميني