عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 125 -  پيام به ملت ايران "حفظ آرامش - همكاري با دولت موقت "
پيام
زمان : 22 بهمن 1357 / 13 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : جلوگيري از آشوب و هرج و مرج - لزوم همكاري با دولت موقت
مخاطب : ملت مسلمان ايران
صفحه : 125
بسم الله الرحمن الرحيم
13 ربيع الاول 1399 / 22 بهمن 1357
ملت مسلمان ، قهرمان و مبارز ايران !
در اين لحظه حساس كه به لطف خداوند مبارزات قهرمانانه شما سدهاي استبداد واستعمار را يكي پس از ديگري مي شكند و انقلاب اسلامي شما شكوفه ها و ميوه هاي خود را آشكار مي سازد، لازم مي دانم ، ضمن ابراز تشكر و قدرداني از يك يك شمابرادران و خواهران ، چند نكته را يادآوري نمايم :
شما در جريان مبارزات گذشته ، رشد اسلامي و انقلابي خود را آشكار كرده ايد؛ واكنون بيش از پيش لازم است اين رشد را به جهانيان نشان دهيد تا جهانيان بدانند مردم مسلمان ايران مي توانند بدون قيمومت اين و آن ، راه سعادت خود را انتخاب نمايند. لهذااز شما مي خواهم كه اولا مانع آشوب و هرج و مرج بشويد و نگذاريد آشوبگران مغرض به عملياتي از قبيل غارت ، آتش سوزي ، مجازات متهمان و از بين بردن آثار علمي و فني و صنعتي و هنري و اتلاف اموال عمومي و خصوصي دست بزنند. دشمن براي خراب كردن چهره نهضت از طريق نفوذ دادن افراد مفسد و مغرض در ميان توده مسلمان دست به چنين كارها مي زند تا نهضت ما را ارتجاعي و وحشيانه قلمداد نمايد. من اكيدا اعلام مي كنم كه هركس دست به چنين عملياتي بزند، از جامعه انقلابي ملت مطرود و درپيشگاه خداوند متعال مسئول است . ثانيا توجه داشته باشيد كه هنوز انقلاب ما از نظرپيروزي بر دشمن به پايان نرسيده است . دشمن از انواع وسايل و دسايس بهره مند است و
صفحه : 126
توطئه ها در كمين ماست . تنها هوشياري و انضباط انقلابي و اطاعت از فرمانهاي رهبري ودولت موقت اسلامي است كه همه توطئه ها را نقش بر آب مي سازد. ثالثا افرادي ازدشمن كه به عنوان اسير در اختيار شما قرار مي گيرند، هرگز مورد خشونت و آزار قرارندهيد. همچنان كه سنت اسلامي است به اسيران محبت و مهرباني كنيد؛ و البته دولت اسلامي بموقع آنها را محاكمه و عدالت را در مورد آنها اجرا خواهد كرد.
از همه شما برادران و خواهران عزيزم مي خواهم كه با دولت موقت انقلاب اسلامي كه وارث يك سلسله خرابيهاي دولتهاي فاسد گذشته است همكاري نماييد تا به حول وقوه الهي ، هرچه زودتر با همكاري يكديگر، ايران اسلامي آباد و آزاد را كه مورد غبطه جهانيان باشد بسازيم . والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
روح الله الموسوي الخميني