عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 121 -  پيام به ملت ايران "حمله لشكر گارد به نيروي هوائي "
پيام
زمان : 21 بهمن 1357 / 12 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : حمله لشكر گارد به نيروي هوايي در تهران
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 121
بسم الله الرحمن الرحيم
ملت شجاع ايران ! اهالي محترم تهران !
به طوري كه مي دانيد اينجانب بنا دارم كه مسائل ايران به طور مسالمت آميز حل شودلكن دستگاه ظلم و ستم ، چون خود را به حسب قانون محكوم مي بيند، دست به جنايت زده و در شهرهاي گرگان و گنبدكاووس به مردم شجاع مسلمان حمله كرده و كشتارنموده است ؛ و در تهران لشكر گارد به طور ناگهاني به نيروي هوايي كه به ملت پيوسته است حمله نموده ؛ و نيروي هوايي به كمك مردم ، شجاعانه آنان را شكست داده اند. من اين تعرض غيرانساني و عمل گارد را محكوم مي كنم .
اينان با اين برادركشي مي خواهند دست اجانب را در كشور ما باز نگه دارند وچپاولگران را به موضع خود برگردانند.
من با آنكه هنوز دستور جهاد مقدس نداده ام ، و نيز مايلم تا مسالمت حفظ و قضاياموافق آراي ملت و موازين قانون عمل شود لكن نمي توانم تحمل اين وحشيگريها رابكنم ؛ و اخطار مي كنم كه اگر دست از اين برادركشي برندارند و لشكر گارد به محل خودش برنگردد و از طرف مقامات ارتشي از اين تعديات جلوگيري نشود، تصميم آخرخود را به اميد خدا مي گيرم و مسئوليت آن با متجاسرين (1) و متجاوزين است . من از مردم شجاع تهران مي خواهم در صورتي كه قواي متجاوز عقب نشيني كردند، با حفظ آمادگي و هوشياري از خدعه دشمن ، آرامش و نظم را حفظ كنند ولي مجهز و مهيا براي دفاع از
صفحه : 122
اسلام و نواميس مسلمين باشند. اعلاميه امروز حكومت نظامي ، خدعه و خلاف شرع است و مردم به هيچ وجه به آن اعتنا نكنند.
برادران و خواهران عزيزم ! هراسي به خود راه ندهيد كه به خواست خداوند تعالي حق پيروز است . از خداوند تعالي پيروزي ملت اسلام را خواهانم . والسلام عليكم ورحمه الله و بركاته .
روح الله الموسوي الخميني