• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 68 -  پيام تشكر به آقاي منتظري "تسليت سقوط هواپيماي مسافربري توسط امريكا"
پيام
زمان : 13 تير 1367 / 19 ذي القعده 1408
مكان : تهران ، جماران
موضوع : پاسخ پيام تسليت شهادت دهها هموطن در جريان سقوط هواپيماي مسافربري توسطامريكا
مخاطب : منتظري ، حسينعلي
صفحه : 68
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب آيت الله آقاي منتظري - دامت افاضاته
پيام جنابعالي تسكيني بود بر آلام تمامي كساني كه از شيطان بزرگ ، امريكاي حيله گرضربه خورده اند. مردم آزاده جهان هميشه از ابرقدرتها خصوصا امريكاي جنايتكارصدمه ديده اند و تا عزم خود را براي رويارويي با كفر و شرك جهاني و امريكاي سلطه گرجزم ننمايند، هر روز شاهد جنايتي تازه خواهند بود.
مردم شريف ايران بايد توجه كنند كه امروز، روز مبارزه و جنگيدن با تمام شياطيني است كه حقوق حقه تمامي پابرهنگان جهان را صرف عيش و نوش و تهيه سلاحهايي مي نمايند كه براي هميشه حاكم دنياي گرسنگان باشند.
جنگ امروز ما، جنگ با عراق و اسرائيل نيست ؛ جنگ ما، جنگ با عربستان و شيوخ خليج فارس نيست ؛ جنگ ما، جنگ با مصر و اردن و مراكش نيست ؛ جنگ ما، جنگ باابرقدرتهاي شرق و غرب نيست ؛ جنگ ما، جنگ مكتب ماست عليه تمامي ظلم و جور؛جنگ ما جنگ اسلام است عليه تمامي نابرابريهاي دنياي سرمايه داري و كمونيزم ؛جنگ ما جنگ پابرهنگي عليه خوشگذرانيهاي مرفهين و حاكمان بي درد كشورهاي اسلامي است . اين جنگ سلاح نمي شناسد، اين جنگ محصور در مرز و بوم نيست ، اين جنگ ، خانه و كاشانه و شكست و تلخي كمبود و فقر و گرسنگي نمي داند. اين جنگ ،جنگ اعتقاد است ، جنگ ارزشهاي اعتقادي - انقلابي عليه دنياي كثيف زور و پول و
صفحه : 69
خوشگذراني است . جنگ ما، جنگ قداست ، عزت و شرف و استقامت عليه نامردميهاست .
رزمندگان ما در دنياي پاك اعتقاد و در جهان ايمان تنفس مي كنند و مسلمين جهان هم كه مي دانند جنگ بين استكبار و اسلام است ، جهانخواران را آرام نخواهند گذاشت و ضربه هاي خود را بر همه كاخ نشينان وارد مي كنند.
جنابعالي كه يكي از ذخاير اين انقلاب مي باشيد، با پشتيباني از آقاي هاشمي (1) وقت خود را مصروف در ساختن دنيا[يي ] از كرامت و بزرگواري نماييد. و مردم شريف ايران نيز بداند كه اين روزها دستهاي ناپاك شرق و غرب براي هدم اسلام و مسلمين دريكديگر گره خورده است ، بايد نگذاريم كه تلاش فرزندان انقلابي مان در جبهه ها از بين برود. براي برپايي احكام اسلام عزيز دست اتحاد به يكديگر داده ، محكم و استوار تاپيروزي اسلام حركت كنيم .
مسئولين نظام بايد تمامي هم خود را در خدمت جنگ صرف كنند. اين روزها بايدتلاش كنيم تا تحولي عظيم در تمامي مسائلي كه مربوط به جنگ است به وجود آوريم .بايد همه براي جنگي تمام عيار عليه امريكا و اذنابش به سوي جبهه رو كنيم . امروز ترديدبه هر شكلي خيانت به اسلام است ، غفلت از مسائل جنگ ، خيانت به رسول الله - صلي الله عليه و آله و سلم - است . اينجانب جان ناقابل خود را به رزمندگان صحنه هاي نبرد،تقديم مي نمايم .
انفجار هواپيماي مسافربري ، (2) زنگ خطري است براي تمامي مسافرتهاي هوايي .بايد با تمام وجود تلاش كنيم تا چنين صحنه هاي دردناكي پيش نيايد.
1- آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني ، رئيس مجلس شوراي اسلامي و جانشين فرمانده كل قوا در امور جنگ .
2- يك فروند هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي ايران صبح روز دوشنبه 12/4/1367 ه . ش . كه از بندرعباس عازم دوبي بود توسط دو فروند موشك شليك شده از سوي ناوهاي جنگي امريكايي مستقر در خليج فارس كه درراستاي حمايت از صدام در جنگ با ايران صورت مي گرفت سرنگون شد و 290 تن از مسافران آن به شهادت رسيدند،چند سال بعد از ارتحال امام خميني ، با پيگيري شكايت از سوي دولت جمهوري اسلامي ايران ؛ دادگاه لاهه ، امريكا رامحكوم و ملزم به پرداخت غرامت نمود.
صفحه : 70
اينجانب به تمامي بستگان اين فاجعه تسليت عرض نموده و خود را در غم و اندوه ازدست دادن عزيزانشان شريك مي دانم . من به جنابعالي و تمام كساني كه براي رسيدن به هدف مقدس پيروزي اسلام تلاش مي نماييد، دعا مي كنم . والسلام عليكم و رحمه الله .
13/4/67
روح الله الموسوي الخميني