• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 59 -  نامه به آقاي عباس واعظ طبسي "حفظ اموال و موقوفات آستان قدس رضوي "
نامه
زمان : 17 خرداد 1367 / 22 شوال 1408
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تاكيد بر اهميت حفظ اموال و موقوفات آستان قدس رضوي
مخاطب : واعظ طبسي ، عباس "توليت آستان قدس رضوي "
صفحه : 59
[بسمه تعالي شانه . محضر مبارك مرجع عاليقدر و رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي امام خميني - مدظله العالي
محترما، با اهداي تحيات وافره و آرزوي سلامت و طول عمر براي آن امام بزرگوار. بدين وسيله معروض مي دارد، از آنجا كه حفاظت و نگهداري از اموال و موقوفات آستان قدس رضوي و استفاده از آن در جهت رفع استضعاف مادي و معنوي و تعظيم شعائر ديني و مذهبي همواره مورد توجه و عنايت خاص آن حضرت بوده است كه بارها بر آن تاكيد فرموده ايد، حقير به حكم وظيفه اسلامي و انقلابي در جهت اجراي اوامر مطاع و دستورات موكد حضرتعالي پيوسته در اين راه كوشا بوده ، و در آستانه پايان نخستين دهه پر خير و بركت انقلاب اسلامي علاوه بر تقديم هداياي نقدي و جنسي به جبهه و رزمندگان عزيز و بازسازي هويزه و احداث بناي دانشگاه علوم اسلامي رضوي ، ساختمان كتابخانه عظيم مركزي ، و ديگر مراكز فرهنگي و پژوهشي ، دارويي و درماني و ابنيه با شكوه اسلامي همچون صحن قدس ، و صحن جمهوري اسلامي و نيز طرح در دست اجراي اطراف حرم مطهر كه به يقين با آنچه در ساليان متمادي حكومتهاي جائر و ستمگر انجام گرفته قابل مقايسه نيست ، نسبت به احياي اراضي مزروعي و كشاورزي ، و عمران و آبادي رقبات موقوفه كه درحقيقت نقش عمده اي در بالا بردن سطح توليد و پيشبرد شعار مقدس خودكفايي كشور اسلامي مان دارد، مساعي بيدريغ مبذول داشته ايم كه اميدواريم مورد قبول خداوند منان و خشنودي و رضايت حضرت رضا - عليه السلام - قرار گيرد.
مع الوصف ، عناصري ناآگاه سعي كرده اند خساراتي را بر بخش كشاورزي اعم از ابزار و محصولات اين آستانه مقدسه تحميل نمايند كه به طور قطع در روند امور و پيشرفت كار زراعت و مالا كمك به
صفحه : 60
اقتصاد مملكت اسلامي موانعي را ايجاد مي كند.
البته شكي نيست كه با اعتماد به الطاف خداوند متعال و عنايات خاصه حضرت ثامن الائمه علي بن موسي الرضا - عليه السلام - و در پرتو رهنمودهاي حكيمانه آن حضرت ، همچون گذشته بدون هيچ گونه ترديد و تعللي حسب الامر به اداي تكليف الهي و وظيفه شرعي خويش خواهيم پرداخت . با اينهمه خاضعانه انتظار دارد، همچنان از نظرات و ارشادات آن مقام معظم و منيع كه علي الدوام در هر برهه اي الهامبخش و راهگشا و تعيين كننده بوده و مي باشد، بهره مند گرديم .
در جوار مضجع منور حضرت علي بن موسي الرضا - عليه السلام - طول عمر و سلامت آن وجودمبارك و پيروزي نهايي رزمندگان اسلام را از پيشگاه حق تعالي مسئلت دارم . والسلام عليكم ورحمه الله و بركاته .
14/3/1367 - عباس واعظ طبسي ]
بسمه تعالي
جناب حجت الاسلام آقاي واعظ طبسي ، توليت آستان قدس رضوي - دامت افاضاته
با سلام و آرزوي موفقيت بيشتر براي شما. زحمات و تحمل سختيهاي شما قبل از انقلاب تا به ثمر رسيدن آن و تلاشتان بعد از انقلاب براي تثبيت نظام نوپاي جمهوري اسلامي بركسي پوشيده نيست .
جنابعالي از چهره هاي درخشان مديريت و انقلاب اسلامي در ايران و بخصوص دراستان خراسان مي باشيد. تمامي مسئولان نظام اسلامي ، از جمله جنابعالي بايد موانع را ازسر راه برداشته و با صبر و تدبير بدان گونه كه رضاي خدا است پيش روند. شما در راه حق و شيرين كمك به مستضعفين و محرومين از هيچ كوششي فروگذار ننموده ونخواهيد نمود. و چون گذشته توجه داشته باشيد كه بايد بدون كوچكترين گذشتي به موقوفات حضرت امام رضا - عليه السلام - بدان گونه كه واقفين وقف كرده اند عمل كنيد.
اميدوارم با هماهنگي شما و مسئولان آن ديار مقدس ، تمامي موقوفات ثامن الحجج
صفحه : 61
- عليه السلام - به طور جدي حفظ گردد. و مسئولان ذي ربط بايد كمك لازم را در هرموردي كه لازم داشته باشيد بنمايند، تا به كمك همه مسئولان به فقرا و مستمندان خدمات بيشتري گردد و رضاي خداوند تحصيل شود. توفيق جنابعالي را از خداوندمتعال خواستارم .
به تاريخ 17 خرداد ماه 1367 هجري شمسي
روح الله الموسوي الخميني