• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 50 -  پيام به نمايندگان مجلس شورا در افتتاح سومين دوره "رسالت و وظايف مجلس "
پيام
زمان : 7 خرداد 1367 / 12 شوال 1408
مكان : تهران ، جماران
موضوع : رسالت و وظايف مجلس شوراي اسلامي
مناسبت : گشايش سومين دوره مجلس شوراي اسلامي
مخاطب : نمايندگان مجلس شوراي اسلامي
صفحه : 50
بسم الله الرحمن الرحيم
از عنايت و توجه ذات مقدس حق تعالي سپاسگزاريم كه بار ديگر ملت شريف وعزيز ايران را به اداي يكي از بزرگترين فرايض سياسي و اجتماعي خود مفتخر نمود. ودر اوج شرارت شيطان بزرگ و اذناب پليد او عليه انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران ، توفيق بيعت مجدد با ميثاقهاي ازلي خود را به آنان كرامت فرمود. و به رغم بدخواهان ، انتخابات سومين دوره مجلس شوراي اسلامي با صحت و سلامت و درموعد مقرر برگزار گرديد، كه بحمدالله امروز ما شاهد افتتاح سومين دوره مجلس شوراي اسلامي هستيم . و من ضرورتي به ذكر حوادث زمان انتخابات و نيز حماسه هاي مردم عزيزمان در اين مورد نمي بينم و همچنين اهميت و نقش مجلس شوراي اسلامي وشوراي نگهبان در نظام كشور اسلامي ايران بر كسي پوشيده نيست . و ان شاءالله نمايندگان محترم مجلس ، سنگيني بار مسئوليت و رسالت خود را در اين امر خطير احساس كرده ومي كنند و به خوبي دريافته اند كه نظام و مردم از آنان چه انتظاري دارند، كه بايد گفت مجموعه خواسته ها و انتظارات اسلامي مردم از مجلس ، رفع گرفتاريها و محروميتها ودگرگوني در نظام پر پيچ و خم اداري كشور، از انتظارات بحقي است كه بايد آنها راجدي گرفت . و نمايندگان محترم مجلس قبل از پرداختن به لوايح و تبصره ها و موادغير ضروري به فكر مسائل اصلي و كليدي كشور باشند و بر اساس اسلام عزيز دركميسيونها با طرح قوانين و لوايح به سمتي حركت كنند كه مشكلات اساسي كشور مرتفع
صفحه : 51
و سياستهاي زير بنايي كشور در امور فرهنگي و اقتصادي و اجتماعي و سياسي درراستاي كمك به محرومين و رفع استضعاف ، مدون و به مورد اجرا درآيد.
و امروز كشور و نظام و مديريت آن همچون گذشته نياز به شجاعت در حل مسائل وچه بسا وسوسه ها، ما را از رسيدن به اهداف بزرگتري كه در پيش رو و در نظر داريم محروم كند، كه اميدوارم اين مجلس با هماهنگي و همدلي نمايندگان و نيز با همسويي وارتباط قوي با مديران و مجريان و كارشناسان و همچنين با استفاده از نظريات و مشورت با شوراي نگهبان ، بتواند گامهاي بلندي در حل معضلات محرومين و پابرهنه ها بردارد ودر تنگناها و موانع ، از قدرت و قاطعيت و سرعت عمل مجمع تشخيص مصلحت كه پشتوانه عظيم و با بركت و پر ثمري براي كشور ماست ، بهره مند شود.
و اما چيزي كه از همه اينها مهمتر است ، اينكه چه آنهايي كه به مجلس راه يافته اند وخادم منتخب شده اند و چه آنها كه به وظيفه خود عمل نموده اند ولي به مجلس راه نيافته اند و همچنين طرفداران هر دو گروه بايد بدانند كه همه اين امور اعتباري و زودگذراست و همه در محضر حق هستيم و آنچه در صحيفه كردار ما ماندني است اعمال و رفتارما و آنچه موجب سعادت و جاودانگي ما مي شود، صفاي معنويت و ثمرات خلوص بندگي است ، و ما هم نبايد خلوص عمل و جامعه اسلامي خودمان را به زنگاركدورتها و اختلافات آلوده كنيم و رقابتهاي گذشته انتخاباتي هم هرگز نبايد موجبات تفرقه و جدايي را فراهم نمايد.
و من احتمال مي دهم كه عوامل و دستهاي ناپاكي بخواهند از رقابتهاي انتخاباتي دررسيدن به آرزوهاي خود استفاده كنند و با طرح مسائل پوچ و بي معنا دلها را از يكديگرجدا سازند و يا با ترديد و ايجاد ذهنيتها، صحت و سلامت انتخابات و نهايتا مشروعيت مجلس را زير سوال برند، كه در اين شرايط همه آحاد ملت ايران و همه روحانيون ودست اندركاران كشور بايد در كنار هم و دست در دست هم به راه مقدس خود ادامه دهند. و صاحبان قلم و سخن و مطبوعات نيز به طور جد مواظب نوشته ها و گفته هاي خودباشند و نمايندگان مجلس نيز به عدالت و عطوفت با يكديگر برخورد كنند و به مسائل
صفحه : 52
دامن نزنند و خصوصا در اعتبارنامه ها به مسائل شخصي و گروهي نپردازند و در نطقهاي قبل از دستور و غير آن به شخصيت و اعتبار نمايندگي مجلس توجه كنند و حرمت مجلس و نظام و اخلاق كريمه اسلامي را مقدم دارند و خلاصه كلام اينكه مجلس ونمايندگان بايد مويد وحدت و انسجام جامعه باشند و مسئولين در كنار مردم و مردم همراه و پشتيبان مسئولين به وظيفه خود عمل كنند و از بركات مادي و معنوي اتحادمقدس خود بهره مند شوند و از صحنه ها كنار نروند كه امروز شايد گناهي بالاتر ازكناره گيري نباشد و هيچ عذر و بهانه اي براي ترك صحنه انقلاب پذيرفته نمي شود.
و مردم عزيز ايران بعد از فراغت از انتخابات همچون گذشته به پشتيباني مادي ومعنوي خود از جبهه هاي نبرد و رزمندگان ادامه دهند و سپاهيان نور را حمايت نمايند وهمه آنان و رزمندگان عزيز بدانند كه در هر صورت پيروزي با ماست و ما به اين مسئله باتمام وجود معتقديم و از آغاز جنگ تاكنون بارها عنايات حق را ديده ايم . و ملت بزرگ ايران مطمئن باشند كه از آن روزي كه در اين راه مقدس قدم نهاده اند، چيزي را از دست نداده اند كه نگران حادثه باشند و ضرري نكرده اند كه از آن احساس غبن و پشيماني كنند؛ همه سرمايه هاي آنان در پيشگاه مقدس حق تعالي باقي مانده است .
البته كشوري همانند ايران كه در صدد تحقق اهداف بلند اسلامي است ، ممكن است فرازها و نشيبهايي داشته باشد همان گونه كه در صدر اسلام نيز چنين بوده است ولي براي يك ملت بزرگ هيچ پيروزي اي بالاتر از تصميم و عزم و اراده استوار آنان براي رسيدن به حق نيست كه بحمدالله خداوند آن را به مردم كشور ايران عنايت نموده است و ما به ياري خدا و با همت و اراده پولادين مردم در برابر همه مشكلات خواهيم ايستاد و همان گونه كه به بركت ايمان و توكل مردم و رزمندگان به پيروزيهاي بزرگ و معجزه آسايي رسيده ايم و هر روز ما روز موفقيت و امتحان جديدي بوده است ، بعد از اين نيز به راه خود ادامه مي دهيم .
رزمندگان عزيز و دلاور ما اعم از ارتش و سپاه و بسيج با تكيه بر ايمان و سلاح و اميدبه نصرت حق و با حمايت بي شائبه مردم ، به نبرد و دفاع مقدس خود ادامه دهند و عزمها
صفحه : 53
را جزم كنند و بر دشمن زبون بتازند و با همت خود افتخار نصرت و پيروزي را به ارمغان آورند كه سرنوشت جنگ در جبهه ها رقم مي خورد، نه در ميدان مذاكره ها. و به ياري خداوند و دعاي خير حضرت بقيه الله - ارواحنا فداه - حرف آخرمان را با صداميان وجهانخواران در صحنه حماسه جهاد و شهادت مي زنيم و از خداوند نيز صبر و مددمي طلبيم . خداوند يار و ناصر مجاهدان و رزمندگان ما باد. والسلام عليكم و رحمه الله .
روح الله الموسوي الخميني