• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 355 -  پيام به ملت ايران و نيروهاي مسلح "تجليل از نيروهاي مسلح ارتش "
موضوع : تقدير و تجليل از نيروهاي مسلح ارتش جمهوري اسلامي ايران
مخاطب : ملت ايران - نيروهاي مسلح
پيام
مكان : تهران ، جماران
زمان : 28 فروردين 1368 / 10 رمضان 1409
مناسبت : روز ارتش "29 فروردين "
صفحه : 355
بسم الله الرحمن الرحيم
در آغاز پيروزي انقلاب اسلامي ايادي شرق و غرب و آنها كه صداقت و امانت ودينداري و ميهن داري ارتشيان را در حماسه پيروزي درك نكرده بودند، كمر به نابودي
بيست و نهم فروردين سالروز ارتش قهرمان و دلاور جمهوري اسلامي ايران بر ملت رشيد ايران و بر همه ارتشيان و نيروهاي مسلح كشور مبارك باد.
افتخار و آفرين بر ارتشي كه در اوج تصميم جاودانه خود حصار تعبد طاغوت راشكست و "برج و باروي " رژيم سلطنت و حكومت 2500 ساله شاهنشاهي را به آتش كشيد و خود را از قيود حاكميت ستمگران و مستشاران امريكايي كه با هزاران آمال وآرزو براي منافعشان از ايران جزيره ثبات ساخته بودند، رهايي بخشيد. گرچه سران وابسته و خود فروخته ارتش تا آخرين لحظه حيات ننگين حكومت پهلوي تلاش فراواني براي نجات تخت و تاج سلطنت نمودند، ولي تصميم شجاعانه پرسنل شريف ارتش اعم از افسران و درجه داران و سربازان آنچنان كوبنده و قاطع بود كه مجال تفكر وتصميم را از دشمنان خدا و خلق گرفت و پيوستن ارتش خصوصا نيروي هوايي به صفوف الهي ملت ، لحظه شادي بندگان خدا و ياس و نااميدي ستمگران گرديد كه آن روزها و ساعات شيرين و پرخاطره عشق ارتش به اسلام و ميهن اسلامي ، هرگز از يادملت ايران نمي رود و حقا نيروي هوايي سهم بيشتري ادا كرده است . پيوستن ارتش به مردم معرف ارزش واقعي ارتش و موجب كينه توزي جهانخواران گرديد.
صفحه : 356
و اما مهمتر از همه اينها حماسه هشت سال دفاع مقدس و مظلومانه ارتش و سپاه ونيروهاي انتظامي و مردمي است كه در حقيقت در برابر همه جهانخواران ايستادند ومتجاوزيني كه به خود وعده فتح سه روزه خوزستان و سقوط تهران را داده بودند به باتلاق مرگ و هلاكت فرستاد. واقعا ارتش و نيروهاي سپاهي و بسيجيها مظلومانه و باكمترين امكانات جنگيدند و برگهاي زرين افتخار و كرامت و شرافت و شهادت را به اسلام عزيز هديه نمودند. شجاعتها و رشادتهاي بي نظير نيروي هوايي و هوانيروز وخلبانان دلاور در نفوذ به اعماق خاك دشمن و رويارويي با مدرنترين امكانات اهدايي استكبار به صداميان و دفاع از حريم هوايي كشور نشانه تعهد، عشق و ايمان آنان به خدا واسلام و ميهن اسلامي است . مهيا نگه داشتن و تعمير و بازسازي ادوات و ابزار پيچيده هواپيماها و رادارها و سلاحهاي ضدهوايي و موشكها و پدافند از كشور دليل مهارت وتخصص و ارزشهاي علمي والاي اين عزيزان است كه خداوند بر توان و ايمان آنان بيفزايد.
نيروي زميني قهرمان كه در حقيقت در تمامي حوادث در نوك پيكان حملات ناجوانمردانه دشمنان بوده است ، بحق چهره راستين و شكست ناپذير و استوار خويش دردفاع از مرزهاي گسترده كشورمان را نشان داد. حضور و آمادگي دفاعي در مرزهاي غرب و جنوب و شمال غرب با آنهمه خصوصيات جغرافيايي و با سرما و گرماي طاقتفرساي مناطق ، آن هم با كمبودها و محاصره ها كار آساني نبوده است كه علاوه بر آن
ارتش بستند و با شعارهاي به ظاهر انقلابي و فريبنده مصمم به انحلال آن و غارت سلاحها و نابودي امكانات دفاعي كشور شدند و چه بسا ساده لوحان نيز تحت تاثيرالقائات آنان راه اين هدف شوم را هموار نمودند كه خداوند متعال كشور و انقلاب اسلامي ما را از توطئه شوم آنان رهايي بخشيد و ارتش سرافراز ايران اسلامي همچون برق و صاعقه بر سر توطئه گران كه در گوشه و كنار مرزها خواب تجزيه ايران را در سرپرورانده بودند فرود آمد و كردستان و گنبد و تركمن صحرا گورستان كوردلان گرديد كه همه اينها از افتخارات تاريخي و فراموش ناشدني ارتش قهرمان است .
صفحه : 357
من تا آخر پشتيبان ارتش و سپاه و بسيج خواهم بود و تضعيف آنان را حرام مي دانم .من به عنوان فرمانده كل قوا به مسئولين و تصميم گيرندگان نيز دستور مي دهم كه در هيچ شرايطي از تقويت نيروهاي مسلح و بالابردن آموزشهاي عقيدتي و نظامي و توسعه تخصصهاي لازم و خصوصا حركت به طرف خودكفايي نظامي غفلت نكنند و اين كشور
ارتش با هماهنگي سپاه و بسيج در اكثر صحنه هاي رزم و پيكار توانست پشت سپاهيان كفر را درهم بشكند و سرزمينهاي مقدس و اشغال شده ميهن عزيزمان را از چنگال متجاوزان خارج نمايد و در عملياتهاي بزرگي همچون شكستن حصرآبادان و فتح المبين و بيت المقدس و دهها عمليات افتخارآفرين ديگر دوشادوش و همگام عزيزان سپاه وبسيج به فتوحات و افتخارات بزرگي نايل شود و هم اكنون نيز باكمال قدرت و صلابت ازمرزها پاسداري و حراست نمايد و در برابر خطرات احتمالي در آمادگي كامل باشد.
نيروي دريايي نيز همچون ساير نيروها بحمدالله در آبهاي خليج فارس و مرزهاي آبي كشور در عرصه دفاع مقدس از كشور اسلامي مان چون نگيني درخشنده است و برعرشه كشتي افتخار و صلابت خود استوار ايستاده است . رويارويي آنان با نيروي دريايي دشمن و آنهمه افتخارات رزم و رشادت و شهادت و نيز كنترل و بازرسي كشتيهاي درخليج فارس و تنگه هرمز و مهمتر از همه نبرد قهرمانانه آنان در برابر امريكاي متجاوز وحضور جدي آنان در آبهاي بين المللي نشانه اقتدار و اعتبار اين نيروي بزرگ و سرافرازاست و ملت ايران بايد به چنين ارتش مومن و وفاداري افتخار كند و نيروهاي مسلح وارتش بزرگ ايران بايد بدانند كه همه اين افتخارات به بركت ايمان به خدا و دفاع از كشورامام زمان - ارواحنا فداه - و در سايه وحدت و انسجام و همدلي و برادري با يكديگر وپشتيباني مردم به دست آمده است و براي رسيدن به قله اين عزت و شوكت اسلامي ،سرمايه هاي فراوان و شهداي گرانقدري تقديم راه خدا گرديده است و بايد تا آخر همين رويه و سياست ؛ يعني ايمان ، وحدت و نظم ، حفظ و تقويت گردد و نيروهاي مسلح كشوراعم از سپاه و ارتش در كنار يكديگر به سازندگي و رشد و تقويت بنيه هاي دفاعي اسلام و كشور همت بگمارند.
صفحه : 358
را براي دفاع از ارزشهاي اسلام ناب و محرومين و مستضعفين جهان در آمادگي كامل نگه دارند و مبادا توجه به برنامه هاي ديگر موجب غفلت از اين امر حياتي گردد كه مطمئنا غفلت از تقويت بنيه دفاعي كشور، طمع تهاجم و تجاوز بيگانگان و نهايتا تحميل جنگها و توطئه ها را به دنبال مي آورد.
ارتش و ساير نيروهاي مسلح در دوران بازسازي بايد به اصل بازسازي معنوي واعتقادي نيز توجه كافي داشته باشند، چرا كه همه در ميدان نبرد و كارزار آموخته و تجربه كرده اند كه معنويت و ايمان چقدر در پيروزيها و موفقيتها و بالا بردن توان و استقامت نيروها موثر است .
من با تشكر از زحمات روحانيون عزيز و مسئولين عقيدتي - سياسي ارتش بخصوص نماينده خود جناب حجت الاسلام آقاي صفايي كه از چهره هاي مومن و خوب و صديق اين انقلاب است ، تاكيد مي كنم كه به مسئله آموزشهاي عقيدتي و اخلاقي بيشتر توجه شود.
در خاتمه ضمن تشكر از همه نيروهاي مسلح خصوصا نيروهاي عزيز و مومن وفداكار ارتش ، افسران ، سربازان ، درجه داران و كادرهاي مختلف ستادي و غيرستادي وفرماندهان عزيز، نمايندگان خود در ارتش و دفاتر مشاورت و همچنين وزارت دفاع وكليه سازمانها و مراكز تابعه ارتش ، از پيشگاه مقدس پروردگار مي خواهم كه هر روز برقدرت و شوكت و صلابت اين مدافعان راستين ميهن اسلامي بيفزايد و شهداي گرانقدرآنان را كه همه ما در زير سايه بركات آنان به نعمت امنيت و آزادي و استقلال رسيده ايم ،با شهداي بزرگوار اسلام محشور فرمايد و به جانبازان عزيزشان شفا كرامت نمايد ومفقودين و اسراي بزرگوارشان را به اوطان خود برگرداند و به خانواده هاي معظم شهدا
دوران خدمت نظامي براي جوانان كشور بهترين فرصت و مناسبتي است كه نظام وارتش و مسئولين عقيدتي - سياسي مي توانند از آن استفاده كنند و جوانان عزيز و غيور رابا بهترين روشهاي دفاعي اعم از تجربي و علمي يا اعتقادي بارور سازند كه براي هميشه و تا آخر عمر، سرباز و مدافع اسلام و ميهن اسلامي باشند.
صفحه : 359
در خاتمه توصيه موكد مي كنم به همه ملت بزرگ ايران بويژه دست اندركاران در نظام مبارك جمهوري اسلامي و كساني كه به نظام جمهوري اسلامي و اسلام عزيز دلبستگي دارند كه آنچه در اين سالهاي طولاني انقلاب پيش آمد از پيروزيهاي معجزه آسا درمقابل همه قدرتها و ابرقدرتها و صاحبان رسانه هاي گروهي جهان كه كمر همت به محوجمهوري اسلامي و در حقيقت اسلام بزرگ بسته اند و بحمدالله ناكام ماندند، از بركات وعنايات خداوند تعالي وايمان همه قشرهاي متعهد به مبادي اسلام بوده و بي شك ازادعيه مباركه حضرت بقيه الله - صلوات الله و سلامه عليه و روحي و ارواح العالمين لتراب مقدمه الفدا - برخوردار بوده و هست و بر همه ماها لازم است با تشكر از اين نعمت بزرگ ، در حفظ اين عنايات كوشا باشيم . والسلام علي عبادالله الصالحين .
صبر و اجر مرحمت فرمايد.
28 فروردين 1368
روح الله الموسوي الخميني