• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 313 -  حكم انتصاب آقاي عبدالله نوري به سمت نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران
حكم
زمان : 18 اسفند 1367 / 1 شعبان 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تعيين نماينده در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
مخاطب : نوري ، عبدالله
صفحه : 313
1- وظايفي كه در قانون به عهده شما گذاشته شده است بايد دقيقا مراعات گردد و شمابه هيچ وجه نبايد از آن چشم پوشي كنيد. فرزندان سپاهي ام نيز نبايد از قانون كوچكترين تخطي بنمايند.
1- آقاي محمد محمدي عراقي .
جناب حجت الاسلام آقاي حاج شيخ عبدالله نوري - دامت افاضاته
با ياد و گراميداشت خاطره فداكاريهاي يكي از سرداران بزرگ نهضت اسلامي ايران ، مرحوم شهيد حجت الاسلام آقاي حاج شيخ فضل الله محلاتي ، كه از ياران با وفاي اينجانب و از سختي كشيدگان دوران مبارزات خونبار انقلاب اسلامي ايران وهمچنين مردي صالح و فداكار و برادري دلسوز براي پاسداران عزيز انقلاب اسلامي بود، كه خدايش او را رحمت كند و در جوار خود پذيرايش گردد، و با تشكر از زحمات قائم مقام ايشان ، جناب حجت الاسلام آقاي عراقي ، (1) فردي متدين و صالح كه در كوران جنگ و جهاد خدمات قابل تحسيني انجام داده است و ان شاءالله از اين پس چون گذشته در خدمت اسلام و ايران و انقلاب اسلامي خواهند بود، اينجانب جنابعالي را، كه فردي هستيد فاضل ، متدين ، مبارز، متقي و با فهم سياسي بسيار خوب و علاوه بر آن از خانواده محترم شهدا كه خود افتخاري است بزرگ ، مي باشيد، به نمايندگي از جانب خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي منصوب مي نمايم . لازم است مسائلي را به شما و فرزندان عزيزم در سپاه گوشزد نمايم :
بسمه تعالي
صفحه : 314
2- نمايندگي شما در سپاه پاسداران اعم از لشكري و كشوري و وزارت سپاه مي باشد.لذا كليه مسائل فرهنگي ، عقيدتي - سياسي و فكري و فعاليتهاي تبليغاتي و انتشاراتي وحفاظت اطلاعات و مسائل قانوني ديگر زير نظر شماست ، و شما بايد هدايت تمامي موارد مذكور را به عهده بگيريد.
4- از اين پس تاييد عزل و نصب فرماندهان سپاه پاسداران با شماست .
5- از آنجا كه شما نماينده اينجانب در جهاد سازندگي هم مي باشيد، از خداوند متعال مي خواهم تا با هماهنگي سپاه و جهاد بتوانيد اين دو نهاد مقدس انقلاب را يار و همكاريكديگر نماييد تا بهتر بتوانند به اسلام و انقلاب و ايران خدمت كنند.
3- تمامي فرزندان عزيزم در سپاه ، اعم از فرماندهان و سايرين ، هماهنگيهاي لازم رابا نماينده محترم اينجانب داشته و دارند، و تخطي از آن باعكس العمل روبه رو خواهدشد.
توفيق و تاييد شما را از خداوند تعالي آرزومندم . والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
18/12/67
روح الله الموسوي الخميني