• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 199 -  حكم انتصاب ميرحسين موسوي به سمت سرپرست امور جانبازان
حكم
زمان : 3 آذر 1367 / 13 ربيع الثاني 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : انتصاب سرپرست امور جانبازان و فرمان ايجاد تشكيلات مناسب در اين بنياد
مخاطب : موسوي ، ميرحسين "نخست وزير"
صفحه : 199
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب آقاي مهندس ميرحسين موسوي ، نخست وزير محترم - ايده الله تعالي
از آنجا كه چندي قبل جناب حجت الاسلام آقاي حاج شيخ مهدي كروبي طي نامه اي درخواست نمودند كه براي رسيدگي هرچه بيشتر و بهتر به امور جانبازان وخانواده هاي شهدا اداره امور جانبازان انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي به نهاد ياتشكيلات ديگري سپرده شود، اينجانب ضمن تقدير و تشكر از ايشان و از كليه مسئولين و دست اندركاران "بنياد شهيد انقلاب اسلامي " و مركز پزشكي بنياد، خصوصا سركارخانم كروبي (1) كه در شرايط جنگ كمال ايثار و فداكاري را نسبت به اين عزيزان نموده اند، جنابعالي را مسئول اداره كليه امور جانبازان عزيز نمودم كه با استفاده ازهمكاري و تجربيات "بنياد شهيد انقلاب اسلامي " و جانبازان و نيز اختصاص بهترين امكانات "بنياد مستضعفان " به ايجاد تشكيلات جديدي در اين امر مقدس و بزرگ همت گماريد. و اميد است با درايت و تقوا و تعهدي كه در شما سراغ دارم به تمامي امور اين حماسه سازان و شهيدان زنده انقلاب رسيدگي كامل گردد. و "بنياد شهيد انقلاب اسلامي " نيز همچون گذشته با فراغت و امكانات بيشتر امور خانواده هاي معظم شهدا ومفقودين و اسرا را دنبال نمايد.
از آنجا كه ممكن است اين روزها افرادي بخواهند نسبت به دولت خدمتگزار شبهات و القائاتي در اذهان عامه به وجود آورند و زحمات بي شائبه و طاقتفرساي شما را
1- خانم فاطمه كروبي ، سرپرست مركز پزشكي بنياد شهيد انقلاب اسلامي .
صفحه : 200
خصوصا در مسئله جنگ خدشه دار نمايند، لازم است اين نكته را تذكر دهم كه من همچون گذشته شما را فردي لايق و دلسوز براي انقلاب اسلامي مي دانم ، و زحمات شمارا در دوران جنگ و تجهيز سپاهيان اسلام فراموش نمي كنم ، و الان نيز شما را تاييد وحمايت مي كنم .
از آنجا كه سران كشور و هيات مشورتي بازسازي كشور در چند روز آينده اصول وسياست بازسازي را به دولت ابلاغ مي نمايند، جنابعالي و اعضاي محترم هيات دولت بايد با قدرت و قاطعيت و با استقلال كامل به امر بازسازي كشور و ترميم خرابيها پرداخته و رسيدگي به محرومين را درصدر برنامه هاي خود قرار دهيد. و مردم عزيز و شريف ايران نيز، كه همه چيز خود را در طبق اخلاص و بندگي خدا نهاده اند، توجه دارند كه تارسيدن به استقلال واقعي راه طولاني پيش رو دارند؛ و همه مي دانند كه با توجه به حجم عظيم خرابيها نبايد انتظار اصلاح و بازسازي سريع امور را داشت . ما هنوز در آغاز راه هستيم ، و سالها وقت لازم است كه با همت و تلاش همه دست اندركاران و مردم عزيزميهن اسلامي مان بازسازي شود و مشكلات برطرف گردد. چه بسا افراد مغرض ومخالف با انقلاب ، كه از هيچ راهي نتوانسته اند به اسلام و انقلاب لطمه اي وارد نمايند،امروز در قالب شعارها و بالا بردن سطح توقعات در مردم بخواهند به هدفهاي شوم خودنايل شوند، و با انگشت نهادن روي مشكلاتي كه نتيجه تحميل چندين ساله جنگ بوده است مردم را نسبت به مسئولين بدبين كنند و اينطور تبليغ نمايند كه بعد از قبول قطعنامه ونبودن جنگ چرا مشكلات حل نمي شود؟ بايد به اين افراد گفت مگر اين كار به سادگي امكانپذير است ؟ مگر كشور ما از محاصره ها بيرون آمده است ؟ مگر همه مراكز آسيب ديده برق و سوخت و كارخانجات را يكروزه مي توان راه اندازي نمود كه ما بگوييم ديروز جنگ بود و عذرها موجه ، ولي امروز كه جنگ نيست چرا كمبود است ؟ البته اين سخنها از باب تذكر به مومنين است ؛ و الا مردم وفادار و انقلابي كشورمان براي به دست آوردن استقلال واقعي و رسيدن به خودكفايي خيلي بيشتر از اينها آماده صبر و فداكاري هستند. و من مطمئنم كه ملت ايران يك لحظه استقلال و عزت خود را با هزار سال
صفحه : 201
زندگي در ناز و نعمت ولي وابسته به اجانب و بيگانگان معاوضه نمي كند.
در خاتمه بار ديگر از زحمات دلسوزانه و مخلصانه دوست خوبم ، جناب حجت الاسلام آقاي كروبي تشكر مي نمايم . و اميدوارم تمامي افرادي كه در خدمت معلولين جنگ تحميلي بوده اند با صميميت با آقاي نخست وزير همكاري نمايند.خداوند بزرگ به همه مسئولين و دولت خدمتگزار و مردم شريف ايران توفيق صبر وايثار در راه اسلام را عنايت فرمايد. والسلام عليكم و رحمه الله .
به تاريخ 3/9/67
روح الله الموسوي الخميني