• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 142 -  نامه به آقاي علي اكبر ناطق نوري "ابراز علاقه به ايشان و تاكيد بر وحدت "
نامه
زمان : 28 شهريور 1367 / 7 صفر 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : ابراز علاقه و تاكيد بر وحدت و برادري
مخاطب : ناطق نوري ، علي اكبر "نماينده مجلس شوراي اسلامي "
صفحه : 142
[بسمه تعالي . محضر مقدس رهبر عظيم الشان انقلاب ، حضرت امام - مدظله العالي
باتقديم سلام و آرزوي طول عمر براي آن وجود مبارك ، احتراما معروض مي دارد، همان طوري كه مستحضر هستيد در رابطه با راي اعتماد به اعضاي محترم دولت از حضرتعالي راجع به حجت الاسلام جناب آقاي محتشمي ، وزير محترم كشور سوالي شد كه پاسخ آن ، روز راي گيري بين نمايندگان پخش و از تريبون مجلس خوانده شد و ايشان مجددا به عنوان وزير كشور انتخاب شدند لكن بعضي در سطح مجلس حتي از تريبون مجلس چنين منعكس نمودند: كساني كه به آقاي محتشمي راي مثبت ندادند مخالفت با فرمان شما كردند. چنانچه مصلحت بدانيد بيان فرماييد آيا نظر مبارك راي مثبت دادن به ايشان بود؟ و كساني كه راي ندادند خداي ناكرده خلاف فرمان حضرتعالي كه قهرا خلاف شرع هم هست عمل نمودند يا خير؟
24/6/67 - مقلد كوچك شما: علي اكبر ناطق نوري ]
بسمه تعالي
جناب حجت الاسلام آقاي ناطق نوري - دامت افاضاته
با سلام ، در جمهوري اسلامي جز در مواردي نادر كه اسلام و حيثيت نظام در خطرباشد، آن هم با تشخيص موضوع از طرف كارشناسان دانا، هيچ كس نمي تواند راي خودرا بر ديگري تحميل كند ؛ و خدا آن روز را هم نياورد. من تمام سعي خود را مي نمايم كه با نسبت مطلبي به من ، كسي مظلوم نگردد. من شما را هم فردي متدين ، متعهد، مبارز وداراي هوش سياسي مي دانم . براي من شما و آقاي محتشمي فرقي ندارد. من هر دوي
صفحه : 143
شما و همين طور همه دست اندركاران صديق نظام و تمامي افرادي كه چون شما قلبشان براي اسلام و ايران مي تپد را فرزندان اسلام و انقلاب مي دانم . همه بايد سعي كنيم تا روح وحدت و پاكي را بر محيط كارمان حاكم گردانيم ، تا بتوانيم تمامي قدرتها و ابرقدرتها رابه زانو درآوريم . بايد تلاش كنيم زهد و قدس اسلام ناب محمدي را از زنگارهاي تقدس مابي و تحجرگرايي اسلام امريكايي جدا كرده و به مردم مستضعفمان نشان دهيم .ما اگر توانستيم نظامي بر پايه هاي نه شرقي نه غربي واقعي و اسلام پاك منزه از ريا وخدعه و فريب را معرفي نماييم ، انقلاب پيروز شده است . توفيق جنابعالي را از خداوندمتعال خواستارم . والسلام عليكم و رحمه الله .
28/6/67
روح الله الموسوي الخميني