• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 108 -  نامه به خانم شمسي نوراني "تشكر از هديه ارسالي "
نامه
زمان : 23 مرداد 1367 / 1 محرم 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : ابراز تشكر از هديه ارسالي
مخاطب : نوراني ، شمسي
صفحه : 108
[بسم الله الرحمن الرحيم
محضر مقدس رهبر عظيم الشان انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي امام خميني -روحي فداه -سلام عليكم
از آنجا كه مايل نيستم در اين شرايط حساس وقت شريف را تصديع نمايم بدون مقدمه سخنانم راآغاز مي كنم .
من مادر يك شهيد به نام سيد علي اصغر كيا از خيل عظيم شهيدان اسلام عزيز هستم . خود در اوايل زندگي بر اثر حادثه اي همسر عزيز خود را كه از سادات بود از دست دادم و با چهار فرزند به يادگار ازآن مرحوم مانده زندگي را ادامه دادم و يكي از آنها را در جنگ تحميلي تقديم اسلام و آن حضرت نمودم و اكنون نيز آماده انجام تكليف مي باشم .
اماما، پيام پر از درد و محنت شما در پذيرش قطعنامه 598 آسايش را از روح و جسم ملت ايران ومستضعفان جهان بويژه خانواده شهيدان گرفت و مطمئن باشيد كه آنها هم همان گونه كه فرموديد آن رامانند جرعه زهري نوشيدند ولي تحمل هر چيزي براي رضاي خدا و مصلحت اسلام عزيز گواراست .
دشمنان قسم خورده اسلام عزم خود را جزم نموده اند كه دين مقدس اسلام را منهدم و نابود نمايندو اين را از اجداد و پيشينيان پليد خود به ارث برده اند. اما زهي خيال باطل . خدايا تو شاهد باش كه ما هم با تاسي به پيشوايان بزرگمان همچون ابراهيم و محمد و علي و زهرا و فرزندان معصومشان - صلوات الله عليهم اجمعين - و با تقليد از مرجع و ملجاء عظيم الشان انقلاب عزم خود را جزم نموده ايم كه تا آخرين نفر و آخرين نفس با اهداف نامبارك آنها مبارزه كنيم . اماما، راهپيمايي روز عيد غدير ثابت كرد كه مردم شريف ايران مرگ را تحمل مي كنند ولي ننگ خواري و ذلت در مقابل دشمنان اسلام را نه . آنها بااين حضور نشان دادند كه همواره گوش به فرمان رهبر الهي خود هستند و اين اطاعت را به حكم آيه
صفحه : 109
شريفه "اطيعوا الله و اطيعوا الرسول " تكليف شرعي خود مي دانند.
اماما، مبادا كه شرايط روز دامان كبريايي شما را غبارآلود و دل مباركتان را رنجور نموده باشد. ما به شما اطمينان مي دهيم كه با اشك چشمانمان دامان و دلتان را شستشو و با خونمان نهري و با اجسادمان سدي در مقابل دشمنان اسلام ايجاد خواهيم كرد كه در آن غرق و زمينگير شوند.
اماما، اينجانبه هديه اي ناقابل را كه ذخيره نموده و دهها فكر و خيال براي مصرف آن جهت رفاه خود و فرزندانم داشتم به منظور رفع نياز جبهه هاي جنگ تقديم مي نمايم و همچنين نذر نموده ام كه حقوق شش ماه خود را تقديم نمايم . لذا اكنون هديه مذكور "يك قطعه دستبند طلا" را به همراه مبلغ سي هزار ريال "حقوق يك ماه " تقديم و بقيه را نيز تحويل خواهم داد. ان شاالله .
در خاتمه آرزوي دعاي خير و تقاضاي عاجزانه دارم كه با دستخط مبارك "ولو كوتاه " جواب نامه را مرقوم فرماييد. از خداوند تبارك و تعالي به همراه همه مستضعفان و مسلمين و شيعيان طول عمر آن حضرت را با سلامت كامل خواهانم .
حاجيه شمسي نوراني ، از طلاب علوم دينيه و از خدمتگزاران امداد امام خميني كاشان ، والده شهيدسيد علي اصغر كيا. والسلام عليكم و رحمه الله . ]
بسمه تعالي
فرزند عزيزم ، خانم حاجيه شمسي نوراني
نامه پر احساس شما را خواندم . از شما و افرادي مانند شما نمي دانم چگونه بايدقدرداني كرد. من كه در مقابل اينهمه محبت و صفا غير از تشكر و دعا كاري نمي توانم انجام دهم .
دستبندت را برايت مي فرستم تا از جانب من هديه اي باشد براي تو؛ و معادل آن را بانذر حقوق شش ماهه ات را من خود به جبهه مي فرستم . از قول من به فرزندان عزيزت ،اين عزيزان ملت شريف ايران ، سلام گرمم را برسان . خدا يار و نگهدارت باد.
23 / 5 / 67
روح الله الموسوي الخميني