• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیستم - صفحه 31 -  پيام به اعضاي سمينار "لبيك يا امام "؛ "لزوم حضور فعال در جبهه ها"
پيام
زمان : 15 فروردين 1365 / 24 رجب 1406
مكان : تهران ، جماران
موضوع : جنايات صدام و حزب بعث - لزوم حضور فعال در جبهه ها
مناسبت : در آستانه سالروز بعثت حضرت محمد "ص " و برگزاري سمينار "لبيك يا امام "
مخاطب : اعضاي سمينار "لبيك يا امام "
صفحه : 31
بسم الله الرحمن الرحيم
اعضاي محترم سمينار پشتيباني جنگ - ايدهم الله تعالي
پيام شما در مورد استقبال كم نظير مردم سلحشور در پيوستن به صفوف رزمندگان اسلام ، و تصميمتان در استفاده بيشتر از اين امكانات عظيم واصل گرديد. خداوند متعال را سپاس مي گزاريم كه در آستانه سالروز بعثت حضرت خاتم الانبيا - صلي الله عليه و آله و سلم - بار ديگر ملت دلاور ايران صحنه حماسه هاي هميشگي حضور خود را در دفاع از اسلام عزيز و كشور اسلامي ايران به نمايش مي گذارند، و با شركت بي سابقه خود دركاروان راهيان كربلا جهانيان را به حيرت واداشته ، و مي روند تا باهمت والاي خودبقاياي ريشه هاي پوسيده حزب عفلقي عراق را بر كنند، و مردم مظلوم عراق و ايران ومنطقه را از يوغ اين بردگان شيطان رهايي بخشند. و با تشكر از اعضاي محترم اين سمينار، كه ان شاءالله با وحدت معنوي و ظاهري خود از اين نيروهاي الهي در جهت دفاع مقدس برنامه ريزي مي نمايند.
ملت عزيز ايران و رزمندگان و مسئولين محترم جمهوري اسلامي مي دانند كه استكبارجهاني و اكثر كشورهاي منطقه به خوبي دريافته اند كه امروز نجات صدام از اين بن بست و منجلابي كه خود آنان براي او به وجود آورده اند امري ناممكن است ؛ و علي رغم آنهمه تسليحات مدرن و كمكهاي نظامي و اقتصادي و تبليغاتي ، هر روز كه از عمر اين شجره خبيثه مي گذرد بي ثباتي آن آشكارتر مي گردد. و شايد كم و بيش دريافته اند كه
صفحه : 32
مقاومت بيش از اين در مقابل عواطف و احساسات پاك مردم ايران و حمايت از صدام نه تنها براي آنان سودي نخواهد داشت ، كه زمينه هاي تزلزل و بي ثباتي آنان را در ميان ملتهاي خود فراهم خواهد ساخت . و نيز در طول اين چند سال جنگ تحميلي ، براي آنان و حتي سازمانهايي كه تا ديروز به حمايت از صدام برخاسته بودند به خوبي آشكارگرديده است كه تنها كسي كه در اين جنگ عامل آنهمه تجاوزها و شرارتها، كشتارها، وناامن كردن درياها، و حمله به هواپيماهاي غيرنظامي ، و استفاده از بمبهاي شيميايي ونقض حقوق و قوانين بين المللي است ، شخص صدام و "حزب بعث " عراق است . و همه آنان مي دانند كه اگر اسرائيل نقشه تسخير از نيل تا فرات را دنبال مي كند، صدام هم درتهاجم خود به اين كشور اسلامي ، نقشه سيادت خود بر اعراب و منطقه و ژاندارمي خليج فارس را تعقيب مي نمود. هرچند كه بسياري جرات ابراز صريح اين واقعيت را ندارند. ماهمه اين موفقيتها را در صحنه هاي سياسي و نظامي رهين همت مردم و استقامت رزمندگان مي دانيم . و بار ديگر به كشورهاي منطقه اعلام مي كنيم كه جمهوري اسلامي ،علي رغم اقتدار روزافزون خود در صحنه هاي سياسي و نظامي و علي رغم پشتيباني توده هاي ميليوني مردم كه هر روز شاهد رژه با شكوه دهها لشكر از نيروهاي آموزش ديده آن هستيم ، هيچ گاه درصدد توسعه و كشورگشايي نبوده ايم و همواره درصدد آنيم كه با كشورهاي اسلامي و [منطقه ] در صلح و آرامش روابط دوستانه داشته باشيم . واعراب و كشورهاي اسلامي ، و خصوصا كشورهاي خليج فارس ، بايد بدانند كه هيچ گاه با وجود رژيم فاسد و جنگ افروزي چون صدام ، منطقه روي آرامش را نخواهد ديد. وتا اين غده چركين در كالبد كشور اسلامي عراق باقي است ، منطقه نيز در تب و تاب ناامني و حوادث خواهد سوخت .
نكته ديگري كه بايد به ملت عزيز و مسئولين محترم و رزمندگان سلحشورمان تذكردهم اين است كه با وجود اينكه در تمامي جبهه هاي نبرد پيروزي و برتري با شماست وخواب راحت از چشم عفلقيان گرفته شده ، ولي اين پايان راه دفاع مقدس از كشوراسلامي و دفع تجاوز نيست . مسئولين و فرماندهان ارتش و سپاه و بسيج با استفاده از
صفحه : 33
امكانات مادي و معنوي خود، با تزلزل سخت و عميق حاكم بر پيكر پوسيده عراق ، درجبهه هاي جنگ ، خصوصا در نبرد قهرمانانه "فاو"، به نبرد بي امان خود و مقاومت تاسقوط صداميان ادامه دهند؛ و با وحدت و انسجام كامل در صفوفي به هم پيوسته امان رااز آنان سلب نمايند؛ و خداي ناكرده غرور از پيروزيها باعث سستي در تكليف يا بي دقتي در برنامه ها نگردد. و من با كمال تواضع ، از اين مدافعان پيروز مي خواهم كه هيچ گاه ازنصرت حق و توكل بر خداي بزرگ غافل نباشيد و ما النصر الا من عندالله العزيز الحكيم . (1) و ملت عزيز ايران هم ، كه در تمامي صحنه ها خود را ملزم به اداي تكليف الهي و دفاع ازدستاوردهاي آن مي دانند، بايد متوجه باشند كه امروز پر كردن جبهه هاي نبرد از نيروهاي آموزش ديده و آمادگي دفاع از اسلام و ايران براي همه قشرها از اهم واجبات الهي است ، كه هيچ چيز ديگر مانع از انجام آن نمي شود. كه بحمدالله مردم به اين وظيفه شرعي و مقدس خود به خوبي عمل كرده و مي كنند. و دنيا هم اكنون شاهد امواج خروشان اين انسانهاي متعهد و آگاه ، از روحاني گرفته تا دانشگاهيان و دانش آموزان ، واز كارگران و كشاورزان گرفته تا بازاريان و كارمندان ، همه و همه مي باشد.
اينجانب از مسئولين امر، خصوصا اعضاي محترم اين سمينار كه بر آن شده اند تا بابرنامه ريزي كامل از اين امكانات عظيم مردمي بهره برداري كنند، تشكر مي كنم . و ازملت عزيز مي خواهم كه جبهه ها و پشت جبهه ها را گرم نگه دارند، تا با لطف و عنايت خداوند متعال و دعاي خير حضرت ولي امر - ارواحنا فداه - شاهد موفقيت بيشتر در انجام فريضه دفاع الهي باشيم .
خداوندا، ملت عزيز ما را به شرف استقامت ، پيروزي ظاهر و باطن نايل فرما؛ و به ارتشيان ، سپاهيان ، بسيجيان و راهيان كربلا و جهادگران و امدادگران ، اين رزمندگان خالص و عارف ما، در مصاف با دشمنان خود موفقيت و نصرت كرامت ، و به آنان عزمي راسخ و قامتي استوار عنايت فرما؛ و به خانواده هاي عزيز شهدا و جانبازان و اسرا و
1- بخشي از آيه 126 سوره آل عمران : "و پيروزي جز از نزد پروردگار عزيز حكيم نيست ".
صفحه : 34
مفقودين صبر و اجر لطف فرما؛ اسرا و مفقودين را به اوطان خود بازگردان ؛ و به جانبازان انقلاب شفا عنايت كن ؛ و شهداي گرانقدر ما را با اجر وافر خود در كنار شهداي صدراسلام محشور فرما؛ و سلام و صلوات خود را بر صاحب امر و وارث ارض ، حضرت بقيه الله الاعظم - روحي فداه - نثار فرما. والسلام علي عبادالله الصالحين .
روح الله الموسوي الخميني