عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 75 -  نامه به هيات موسس جامعه الزهرا قم "تعيين تكليف مدارس بانوان "
نامه
زمان : 29 شهريور 1363 / 24 ذي الحجه 1404
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تعيين تكليف مدارس علوم دينيه بانوان قم
مخاطب : هيات موسس جامعه الزهرا قم
صفحه : 75
[بسم الله الرحمن الرحيم . محضر مبارك حضرت آيت الله العظمي امام خميني رهبر انقلاب وبنيانگذار جمهوري اسلامي ايران با تقديم سلام مدارس علوم دينيه بانوان و مراكز متفرقه اي كه چنين هدفهايي را دنبال مي كنند در قم با برنامه هاي مختلف مشغول فعاليت مي باشند و امكان تاسيس چنين موسساتي هم در آينده مي باشد. بعد از دستور حضرت عالي در اين زمينه مبني بر ايجاد و طرح و برنامه ريزي ، مراجعات متعددي از طرف برخي از اين واحدها شده است كه تاتمام كار ساختماني موسسه جامعه الزهرا تكليف چنين مدارس و موسساتي چيست ؟
هيات موسس تعيين شده از طرف حضرتعالي معتقد است كه موسسات و مدارس علوم دينيه بانوان در قم با برنامه ريزي هماهنگ و واحد زير نظر موسسه جامعه الزهرا اداره شود. چرا كه در غير اين صورت اشكالاتي پيش مي آيد كه در برخي موارد پيش آمده است . نظر مبارك را در اين زمينه خواستاريم . هيات موسس جامعه الزهرا قم - 19/ 6/63 - 16 ذي الحجه الحرام 1404]
بسم الله الرحمن الرحيم
نظر اينجانب همان است كه مرقوم شده است . قبل از اتمام جامعه الزهرا تمام مدارس بانوان در قم با برنامه واحد تحت نظر هيات محترم موسسه جامعه الزهرا به كار خود ادامه دهند كه مشكلاتي پيش نيايد و اختلاف سليقه ها موجب تشتت و تفرقه نشود. و پس ازاتمام ، تمام بانوان محترم در آنجا به تحصيل خود ادامه مي دهند. ان شاءالله تعالي موفق باشيد در اين خدمت به اسلام و كشور و بانوان محترم . والسلام عليكم و رحمه الله وبركاته .
24 ذي الحجه الحرام 1404 / 29 شهريور 1363
روح الله الموسوي الخميني