عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 496 -  پيام به ملت ايران "شهادت جمعي از مسئولان كشور در سقوط هواپيماي مسافربري "
پيام
زمان : 3 اسفند 1364 / 12 جمادي الثاني 1406
مكان : تهران ، جماران
موضوع : سرنگوني هواپيماي مسافربري توسط رژيم بعث و شهادت جمعي از مسئولان كشور(1)
مخاطب : ملت ايران و رزمندگان
صفحه : 496
بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
جنايتكاران عفلقي كه در جنگ جبهه ها و بويژه جبهه "فاو" خود را عاجز مي بينند وسراسيمه به هر دري مي زنند و براي نجات خود به هر حشيشي متوسل مي شوند، به جنايت مفتضحانه ديگري دست زدند كه آبروي نداشته آنان را در مجامع جهان آزادبرباد داد و آن فاجعه هوايي اخير بود كه جمع كثيري از هموطنان عزيز ما را به شهادت رساندند.
اسلام عزيز و بويژه جهان تشيع در طول تاريخ ، از صدر اسلام تا كنون ، سوابق درخشاني در ميدانهاي خون و شمشير داشته و به حكم قرآن كريم وسنت رسول الله - صلي الله عليه و آله و سلم - و سيره ائمه معصومين - عليهم صلوات الله - براي اهداف مقدسه اسلامي و قطع فساد با شمشير و خون دست به گريبان بوده وفداكاريهاي عظيم در اين راه مقدس نموده است . و ملت بزرگ ايران به پيروي از اولياي عظيم الشان اسلام ، اين دفاع مقدس را آغاز نموده و در انجام آن و رسيدن به هدفهاي
1- روز 1 اسفند 1364، ساعت 30: 12 دقيقه ظهر هواپيماي "فرندشيب " متعلق به شركت هواپيمايي آسمان هنگامي كه از تهران به مقصد اهواز در حركت بود، در آسمان اهواز هدف دو موشك هوا به هواي جنگنده هاي عراقي قرار گرفت و در منطقه "وين " در 25 كيلومتري شمال اهواز سرنگون شد. در اين واقعه دلخراش بيش از چهل نفر ازمسافران غير نظامي از روحانيون و نمايندگان مجلس و مسئولان فرهنگي كشور به همراه نماينده امام خميني به شهادت رسيدند.
صفحه : 497
اعلاي قرآني جان و مال را داوطلبانه فدا كرده و آنچه وظيفه الهي بوده به طور شايسته انجام داده است و بحمدالله تعالي قدمهاي بزرگي در راه شناساندن اسلام الهي ومحمدي - صلي الله عليه و آله و سلم - برداشته است . گرچه وجودهاي عزيز و ارزشمندي را از دست داده است ، لكن ارزشهاي بالاتر و والاتري به دست آورده و آن رضاي خداوند متعال است و چه چيز مي تواند از آن بالاتر باشد.
ملتي كه براي رضاي حق تعالي انقلاب كرد و براي ارزشهاي معنوي و انساني بپاخاسته است ، چه باك دارد از شهادت عزيزان و آسيب ديدن نور چشمانش و تحمل سختيها و مكاره ، (2) كه جنت لقاالله كه فوق تصور عارفان است ، محفوف (3) به مكاره است . چه مي گويم ! اين جنت اوليا، مكاره را در كام ملت ما شيرينتر از عسل كرده . مگر ماو شما هر روز شاهد اين كاروانهاي كربلا نيستيم كه با شور و شوق و عشق و عطش به پيشباز شهادت مي روند. مگر شما هر روز شاهد ميدانهاي با عظمت قتال با متجاوزين نيستيد كه به مرگ لبخند مي زنند و معجزه مي آفرينند. راستي اين چه تحولي است كه برسراسر اين كشور صاحب الزمان - روحي فداه - نور افشاني مي كند و چه آتشفشاني است كه منحرفان و كج انديشان و بدخواهان را در خود فرو برده و ذوب مي كند؟ اين ، جز اراده خدا و جلوه اوست كه خفاشان از آن مي گريزند و اولياي خدا و عارفان به آن دل بسته اند؟ من با اين قلم شكسته و اين چشم بسته در حق اين ملت و اين عزمش و اين سلحشوران و اين رزمش چه مي توانم بگويم ؟! پس بهتر آن است كه قلم بشكنم و دم فروبندم و اجر و مزد رزمندگان و وابستگان به آنان و آسيب ديدگان و دلبستگان آنان را ازخداي بزرگ بخواهم . اميد آن است كه ولي نعم ، اين ميهمانان را كه به سوي او مي رونداز محضر خود كامياب فرمايد و به اين رزمندگان غرورآفرين قدرت بيشتر و قوت والاترعنايت نمايد و به همه ملت عزيز بويژه آنان كه در اين جهاد في سبيل الله فعاليت ودخالت داشته اند، عزت و عظمت مرحمت كند و اين عزيزاني [را] كه در اين جنايت هوايي به
2- رنجها، سختيها.
3- در ميان گرفته شده ، مالامال .
صفحه : 498
سوي او پرواز كرده اند، اجازه ورود به محفل خاص خود دهد.
و حجت الاسلام حاج شيخ فضل الله محلاتي شهيد عزيز را كه من و شما او رامي شناسيم كه عمر خود را در راه انقلاب صرف كرد و بايد گفت يكي از چهره هاي درخشان انقلاب بود و در اين راه كه راه خداوند است تحمل سختيها نمود و رنجها كشيدو با قامت استوار ايستادگي كرد، اجازه ورود در محضر شهداي صدر اسلام مرحمت نمايد. و به بازماندگان محترم تمامي شهدا صبر و اجر مرحمت فرمايد و به روحانيون عزيز و قضات محترم و وكلاي ارجمند و محافظين عزيز و خدمه محترم هواپيما وسايرين كه در اين جنايت عظيم عفلقيان و با جاسوسي منافقين ملحد به شهادت رسيده اند، جزا و اجر فوق تصور ما عنايت فرمايد. و به رزمندگان در جبهه ها وبسيجيان ، اين راهيان كربلا پيروزي نهايي عنايت فرمايد و قلب حضرت - بقيه الله ارواحنافداه - را از همه ما راضي فرمايد و به دعاي آن بزرگوار، به همه ما استقامت مرحمت كند.والسلام عليكم و رحمه الله .
روح الله الموسوي الخميني