عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 474 -  پيام به ملت ايران "تجليل از شهدا، اسرا و جانبازان دفاع مقدس "
پيام
زمان : 17 بهمن 1364 / 26 جمادي الاول 1406
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تجليل از شهدا، اسرا و جانبازان دفاع مقدس
مناسبت : فرارسيدن ايام مباركه دهه فجر انقلاب اسلامي
مخاطب : خانواده هاي شهدا، اسرا، مفقودين و جانبازان
صفحه : 474
بسم الله الرحمن الرحيم
سپاس بي پايان از خداوند تبارك و تعالي كه با عنايات خاصه خود منت بر ما نهاده وما را به ملتي كه با قيام خونين و انقلاب الهي خويش و روح ايمان و عرفان بر ابرقدرتهاتاخته است ، سرافراز فرموده است ؛ ملتي كه با فداكاري ارزشمند، دست ستمگران را ازكشور عزيز اسلامي قطع نموده و شرف و استقلال آن را برگردانده است ؛ ملتي كه مجد وعظمت ميهن اسلامي را تجديد و خود را بر مقدرات و سرنوشت خود آزادانه مسلط وحكومت عدل اسلامي را به جاي حكومت طاغوت ستمشاهي جايگزين كرده است واسلام عزيز را بر ملتهاي تحت ستم در شرق و غرب عرضه نموده است . رحمت خداوندو سلام و درود صالحان و مخلصان بر روان شهداي بزرگ و نثار جانبازان و مفقودين واسراي عزيز كه با نثار جان و خون و سلامت و دوري از ميهن خود، در راه شرف ، عزت كشور و اسلام ، راه را براي نيل به سعادت دنيا و آخرت باز، خود و ملت خود را درپيشگاه مقدس حق تعالي سرافراز و روسفيد نمودند.
اكنون پس از گذشت چندين سال از انقلاب اسلامي شكوهمند و فشارهاي جانكاه قدرتمندان و توطئه هاي بي امان همه جانبه ستمگران بزرگ و كوچك براي اطفاي نورخدا، بحمدالله تعالي با قدرت عظيم روحي و به بركت خون پاك شهدا و جانبازان در راه اسلام ، تمام توطئه ها خنثي ، و كيد ستمگران به خودشان برگشت و بارقه با عظمت اسلام در جهان رو به گسترش است و وعده خداوند متعال بر امامت و وراثت مستضعفان ، گويي
صفحه : 475
نزديك است . و بحمدالله تحليلهاي عليل وابستگان به بلوك شرق و غرب بيخبر از اسلام و قدرت ملتهاي اسلامي ، غلط از كار درآمد و جمهوري اسلامي ايران با قدرت عظيم خود كه از موهبتهاي الهي نشات مي گيرد، به راه خود كه همان راه مستقيم اسلام است به پيش مي رود. خداوندا! تو اين تحول عجيب را در ملتي كه مي رفت فداي اميال جهانخواران - به وسيله وابستگان آنان ، اين بردگان بي چون و چرا - شود، ايجاد فرمودي ومنت بر اين ملت تحت ستم در طول تاريخ نهادي و ما را از ذل بردگي غير به عز عبوديت خود رساندي و ملت عزيز را الگو براي همه مستضعفان جهان قرار دادي .
بارالها! اين كشور، وابسته به رسول اكرم - صلي الله عليه و آله - و اهل بيت گرامي اواست ، و كشور حضرت بقيه الله - ارواحنا لمقدمه الفدا - است ، به حرمت آنان در بارگاه قدس تو، عنايات خود را مستدام بدار! و پيروزي نهايي را بزودي نصيب رزمندگان عزيزفرما! و شهداي عزيز و جانبازان مكرم را از رحمت خود نصيب وافر عنايت فرما! و به رزمندگان آنان و خاندان اينان صبر و اجر مرحمت فرما! و اسرا و مفقودان ما را با سلامت به كشور خود باز گردان ! و راهيان عزيز كربلا، اين سلحشوران فداكار در راه حق را به مقصد والاي خود برسان ! و دست ستمكاران را از كشورهاي اسلامي كوتاه فرما! واخلاص و عز بندگي خود را به ما عنايت فرما! و صلوات بي پايان بر انبياي عظام ، خصوصاسيد آنان - صلي الله عليه و آله و سلم - و به اولياي معظم بويژه خاتم آنان - روحي فداه -نثار فرما! و ما را از شر شيطان و نفس اماره نجات ده ! "انك ولي النعم ". (1)
روح الله الموسوي الخميني
1- در مراسمي كه به مناسبت بزرگداشت روز "انقلاب اسلامي و شهادت " در ششمين روز از دهه فجر انقلاب اسلامي ،با حضور جمع زيادي از خانواده هاي ايثارگران و مردم تهران و مسئولين لشكري و كشوري و ميهمانان خارجي در"بهشت زهرا" - تهران ، مزار شهيدان برگزار گرديد، پيام امام خميني توسط آقاي سيد احمد خميني قرائت شد.