عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 436 -  تلاش براي تحقق وحدت بين مسلمين جهان
صفحه : 436
در قرن چهاردهم اين كار مي شود، يا چهارده قرن بعد اين كار مي شود؟ به نظر شايد بيايداين ، محتمل هست كه اين بناي ظلم شاهنشاهي بعد از چهارده قرن از بين مي رود وبحمدالله رفت از بين . بتها همه به رو افتادند، اين بتها هم خواهند از بين رفت ، حالا چه بتهايي كه تراشيده بودند از سنگ يا بتهايي كه خود ملتها يا بعض از ملتها مي تراشند باآدم . اينها هم رفتني هست ، منتها ما حوصله مان كم است . تمام دنيا از اول تا آخرش پيش حق تعالي يك جور پيداست ، اين ور و آن ور ندارد كه يك راه دوري باشد. پيش ما اين طور است كه خيلي راه دور است كه هزار سال طول مي كشد، دوهزار سال طول مي كشد.نخير اينها قريب است ، نزديك است و مي شود، و بتها شكسته خواهد شد ان شاءالله . وآتش افروزيها و بت پرستيها و آتش پرستيها هم ان شاءالله از بين خواهد رفت .
تلاش براي تحقق وحدت بين مسلمين جهان
و اميدوارم كه خداوند تبارك و تعالي به ملت قهرمان ايران سلامت بدهد و "هفته وحدت " را واقعا وحدت درست كنند، نه اينكه فقط ما "هفته وحدت " مي گيريم . مامحتاج به وحدت هستيم در ساليان دراز، هميشه . قرآن كريم كه [به ] ما دستور داده و به مسلمين دستور وحدت داده ، براي يك سال و ده سال و صد سال نيست ، براي سرتاسرعالم است در سرتاسر تاريخ . و ما محتاج به اين هستيم كه عملا وحدت را محقق كنيم ومحقق هست و نگه داريم اين وحدت را. ما الان هم در بين راه هستيم و بايد اين وحدت را حفظ كنيم . و من اميدوارم كه با بركت وحدت ملت ايران ، اين وحدت در سايركشورهاي اسلامي هم پيدا بشود كه دارد پيدا مي شود، و همه مسلمين دست واحد بشوندبر اعدا چنانچه در روايت هست . (4)
و ان شاءالله خداوند به همه شما توفيق عنايت كند و هيچ وقت از اين هاي و هويها و ازاين تبليغات خارجيها خوف به خودتان راه ندهيد، آن خوفي كه بايد باشد از خداي تبارك و تعالي بايد باشد. از ديگر قدرتها خوف نداشته باشيد، براي اينكه ، قدرتي در كار
4- بحارالانوار، ج 28، ص 104.