عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 40 -  پيام به رزمندگان "تجليل و تكريم از رزمندگان ، جانبازان ، اسرا و شهيدان "
پيام
زمان : 5 شهريور 1363 / 29 ذي القعده 1404
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تكريم و تجليل از رزمندگان اسلام و شهيدان جبهه هاي جنگ
مخاطب : رزمندگان
صفحه : 40
بسم الله الرحمن الرحيم
ما را چه رسد كه با اين قلمهاي شكسته و بيانهاي نارسا در وصف شهيدان و جانبازان و مفقودان و اسيراني كه در جهاد في سبيل الله جان خود را فدا كرده و يا سلامت خويش را از دست داده اند يا به دست دشمنان اسلام اسير شده اند مطلبي نوشته يا سخني بگوييم .
زبان و بيان ما عاجز از ترسيم مقام بلند پايه عزيزاني است كه براي اعلاي كلمه حق ودفاع از اسلام و كشور اسلامي جانبازي نموده اند.
الفاظ و عبارات توان توصيف آناني را كه از بيت مظلم (1) طبيعت به سوي حق تعالي ورسول اعظمش هجرت نموده ، و به درگاه مقدسش بار يافته اند، ندارد. از مجاهديني كه سنگرهاي نبرد را تبديل به مساجد و ميدانهاي جهاد را با بانگ تكبير مهبط(2) ملائكه الله نموده اند، چگونه سخن توان گفت ؟ در اقدام شريف مادران بزرگواري كه در دامنهاي مطهر خود چنين فرزنداني را براي اسلام تربيت كرده اند، چه مي توان نثار كرد ؟ و براي اسيراني كه در زندانهاي مخوف دشمن شجاعانه بر سر دشمنان بشريت فرياد مي كشندچگونه توان تعظم نمود ؟
پس با اعتراف به عجز، براي شهيدان آرزوي رحمت خاص الهي و براي جانبازان ، اين شهيدان زنده ، سلامت و براي اسرا و مفقودين عزيز و دلير، آرزوي بازگشت به ميهن و براي مادران و پدران و همسران و فرزندانشان ، اين نمونه هاي صبر و
1- تاريك .
2- محل فرود، محل نزول .
صفحه : 41
مقاومت ، صبر و سعادت دارين ، (3) و براي رزمندگان در جبهه هاي حق عليه باطل ،پيروزي درخواست مي نماييم .
سلام و درود خداوند بر همگان و دعاي خير بقيه الله الاعظم - ارواحنا فداه شامل تمامي آنان باد. والسلام عليهم و رحمه الله .
روح الله الموسوي الخميني
3- دو جهان : دنيا و آخرت .