عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 369 -  حكم و تنفيذ رياست جمهوري آقاي خامنه اي
حكم
زمان : 13 شهريور 1364 / 18 ذي الحجه 1405
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تنفيذ حكم رياست جمهوري
مخاطب : خامنه اي ، سيدعلي "رئيس جمهور"
صفحه : 369
بسم الله الرحمن الرحيم
بحمدالله تعالي با تاييدات خداوند متعال - جل و علا - و دعاي خير حضرت ولي الله الاعظم - روحي لمقدمه الفدا - چهار سال رياست جمهوري اسلام با خير و سلامت و قدرت وعظمت سپري شد و ملت بزرگ و شجاع ايران با همه توطئه ها و تبليغات دشمنان اسلام كه براي اطفاي نور خدا و اسلام بزرگ و از صحنه خارج نمودن ملت شريف و مجاهد، دست در دست يكديگر نهاده بودند، به مبارزه برخاست و نيز توطئه هايي را كه براي جلوگيري از سيل خروشان واراده آهنين مومنين مظلوم در طول تاريخ كه مي رود كاخهاي ستم سياه و سرخ را فرو ريزد و فريادحق طلبانه اين ملت مظلوم ، محرومان و غارتزدگان پهناور زمين را به خروش درآورد، با قدرت خنثي نمود. ملت متعهد، با عزمي والا و قدمي ثابت ، از پير نودساله تا نوجوان تازه بالغ ، براي چهارمين بار براي تعيين سرنوشت خويش به سوي صندوقهاي راي هجوم آورد و ياوه گويان وخيالبافان را بر خود لرزاند و فردي شريف از سلاله پيامبران را براي خدمت به اسلام و ايران ومسلمانان و ملت برگزيد و اين مسئوليت سنگين را بر عهده كسي گذاشت كه چهار سال در اين مقام ،صادقانه و با تعهد و روشن بيني به ملت و اسلام و ايران خدمت نمود؛ و اين ، پس از خدماتي بود كه قبل و بعد از انقلاب انجام داده بود. "جزاه الله خيرا".
رئيس جمهور محترم بايد توجه داشته باشند كه در پيشگاه مقدس حق - جل و علا -
صفحه : 370
واقع است و آنچه بر او از خطرات قلبي (1) و تمايلات سري تا اعمال معلن (2) و مخفي مي گذرد، در حضور حق است و چيزي را نتوان از او - جل و علا - پنهان كرد، هرچنداز خلق خدا پنهان باشد. و بايد توجه نمايند كه در مقامي هستند كه يك جمله اوگاهي مومني را ساقط كرده و متعهدي را از بين مي برد، و يا غيرصالحي را به مقامي كه شايسته آن نيست مي رساند؛ گاهي يك سخنراني او، جمهوري اسلامي و كشوررا نور مي بخشد و گاهي بعكس . مقام خطير است و خطر بزرگ ، به خدا بايد پناه بردو از او استمداد كرد. همه دست اندركاران - بويژه رئيس جمهور - بايد از چاپلوسان دغلباز و زبان بازان حيله گر بر حذر باشند و مشاوران خود را از اشخاص سابقه دار كه تعهدشان قبل از انقلاب مشهود بوده است ، انتخاب كنند. بسا كه منحرفان و منافقان ،خود را با ظاهري آراسته به تقوا جا بزنند و با دست ما به اسلام و كشور اسلامي صدمه زنند.
شما اي رئيس جمهور محترم و ديگر متصديان امور كشور! مي دانيد كه قدرتمندان شرق و غرب خصوصا امريكاي بازيگر، مارهاي زخم برداشته از جمهوري اسلامي هستند كه از اول انقلاب به هر حيله ممكن دست زدند؛ از حمله نظامي (3) گرفته تا طرح كودتا، (4) و از ترور شخصيتها تا به آتش كشيدن مزرعه ها و مغازه ها، و از انفجارات كوردر كوچه ها و خيابانها تا دزدي و تجاوز.
و از همه بدتر و بالاتر تبليغات دامنه دار از اول انقلاب تا امروز است ، كه براي تضعيف روحيه ملت مقاوم و رزمندگان عزيز به هر نوع دروغ و تهمتي متشبث شدند، ولي بحمدالله نه تنها هيچ يك از تيرهاي آنان به هدف نرسيد، كه نتيجه معكوس داد. اكنون از چنين مارهاي زخم خورده اي نبايد غافل بود. چه بسا، با نفوذ عمال سرسپرده داخلي در
1- آنچه بر دل گذرد از احكام طريقت .
2- علني ، آشكار شده .
3- حمله نظامي امريكا به طبس در ارديبهشت سال 1359.
4- كودتاي نافرجام نوژه تيرماه سال 1359.
صفحه : 371
ارگانهاي دولتي و مقامات موثر، بتدريج قدم به قدم كار خود را انجام دهند و انسان مستقيم را منحرف كنند و متعهدان را وابسته نمايند. غفلت از اين امر، فاجعه انگيز است و همه مقامات ، خصوصا مقامات بالا چون روساي قواي سه گانه ، بيشتر موردنظر و هدف هستند، زيرا انحراف آنان - خداي نخواسته - ممكن است انحراف رژيم را در پي داشته باشد. همه ما و شما بايد بدانيم كه شيطان خارج و داخل و نفس اماره بتدريج انسان را از خلافهاي كوچك به بزرگ وبزرگتر مي كشاند كه يكوقت از كفر سر در مي آورد. پس خلاف كوچك را بزرگ شماريد و شماريم ، و فساد را از سرچشمه جلو گيريم . از خداوند متعال مدد مي خواهيم كه همه ما را حفظ نمايد، خصوصا از شيطان نفس كه مادر "بت "هاست . (5)
اينك به پيروي از آراي محترم ملت عظيم الشان و آشنايي به مقام تعهد وخدمتگزاري دانشمند محترم ، جناب حجت الاسلام آقاي سيدعلي خامنه اي - ايده الله تعالي - آراي ملت را براي پس از پايان دوره كنوني ، تنفيذ و ايشان را به سمت رياست جمهوري اسلامي ايران منصوب مي نمايم و از خداوند تعالي توفيق ايشان را در خدمت به اسلام و ملت و كشور اسلامي خواستارم . البته راي ملت و تنفيذ اينجانب ، تا وقتي است كه ايشان به تعهد خود و راه مستقيمي كه در پيش داشته اند، باقي باشند و به اسلام و احكام نوراني آن پايبند و طرفدار مظلومان و مستضعفان و محرومان و مخالف ظالمان وستمگران و مستكبران باشند و با هيچ ظالم مستكبري راه سازش باز نكنند - كه نمي كنند.
5- اشارتي است به شعر مولانا كه فرموده است :مادر بتها بت نفس شماست زانكه آن "بت " مار و آن يك اژدهاست
صفحه : 372
اين حقيقت هميشه بايد در پيش چشم همه باشد، كه همه خدمتگزار اين قشر باشيم و هرچه در راه اين ملت عزيز در طبق اخلاص بگذاريم ، از عهده شكر آنان برنخواهيم آمد. والسلام علي عبادالله الصالحين .
18 ذي حجه 1405 - عيد مبارك غديرخم
روح الله الموسوي الخميني