عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 316 -  بيانات در جمع مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي "اولويت در اصلاح دانشگاهها"
بيانات
زمان : صبح 24 تير 1364 / 26 شوال 1405
مكان : تهران ، جماران
موضوع : اولويت در اصلاح دانشگاهها
حضار: جاسبي "رئيس دانشگاه آزاد اسلامي "، معاونان و مشاوران دانشگاه
صفحه : 316
بسم الله الرحمن الرحيم
از زحمات و خدمات آقايان تشكر مي كنم . خداوند به شما و ساير افرادي كه اين دانشگاه را اداره مي كنند، توفيق دهد. ان شاءالله بتوانيد ايران را دانشگاه كنيد. مسلما مردم وقتي ديدند كارهايتان خوب است و به آنان خدمت مي كنيد، با شما همراهي و كمك مي كنند، چرا كه مردم مي خواهند فرزندانشان مهذب و عالم شوند. بايد تلاش كنيدجهات ديني را در دانشگاه بيشتر كنيد. بايد قبل از هرچيز، دانشگاه اسلامي باشد، براي اينكه كشور هر چه صدمه خورده است از كساني بوده كه اسلام را نمي شناخته اند.
ان شاءالله آينده دانشگاهتان خوب باشد و همه دوستانتان موفق باشند. البته نظارت آقايان خامنه اي و هاشمي و ائمه جمعه و روحانيون بلاد، به اسلامي شدن آن كمك بيشتري مي كند. ما اميدواريم جوانانمان در خود ايران تربيت شوند، براي اينكه در خارج به جوانان ما درس اساسي نمي دهند. ان شاءالله روزي بيايد كه از جاهاي ديگر براي تحصيل به ايران بيايند و ما هرگز احتياجي نداشته باشيم كسي را به خارج بفرستيم . و اين امري است شدني ، و اين طرز تفكر كه غير از خارج در جاي ديگر نمي شود تحصيل كرد،امري است باطل ، چرا كه با اين گونه تبليغات مي خواهند جوانان ما را به خارج بكشند و باتفكر خودشان به ايران برگردانند.
اميدوارم اين دانشگاه و همه دانشگاههاي ديگر مراكزي شوند كه هم جوانان ما رامهذب كنند و هم عالم ، و آنان به صورتي تربيت شوند كه از خارج بريده شده و مستقل شوند و در راه اسلام و كشورشان خدمت كنند. ان شاءالله همه آقايان موفق باشند.