عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 220 -  حضور جوانان براي دفاع از اسلام
سخنراني
زمان : صبح 25 فروردين 1364 / 23 رجب 1405
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تجليل و تقدير از خدمات بسيج و لزوم آمادگي جوانان براي دفاع از كشور
حضار: رحماني "سرپرست "، اعضاي شورا و مسئولان بسيج مستضعفان
صفحه : 220
بسم الله الرحمن الرحيم
حضور جوانان براي دفاع از اسلام
آن چيزي كه وظيفه ، من است اينكه به شما دعا كنم و خصوصا از جنابعالي كه اين زحمت را قبول كرده ايد، تشكر كنم .
قضيه بسيج همان مسئله اي است كه در صدر اسلام بوده است . وقتي جنگ مي شد،طوايف مختلف مي آمدند و به جنگ مي رفتند و اين مسئله جديدي نيست و در اسلام سابقه داشته است . و چون مقصد ما اسلام است ، بايد هر جواني يك نيرو باشد براي دفاع از اسلام . و همه مردم و هركس در هر شغلي كه هست مهيا باشد براي جلوگيري از كفر والحاد و هجوم بيگانگان .
من در اين مدتي كه از بسيج مسائلي شنيده ام ، به خوبي شنيده ام و فعاليت شما بسيارخوب بوده است و اميدوارم بهتر شود. البته مشكلات در هر امري هست كه بايد رفع شودو آن چيزي كه براي ما بسيار مهم است اينكه جوانهاي ما در سراسر كشور احساس كرده اند كه خودشان بايد از هر خطري كه پيش مي آيد جلوگيري كنند و دنبال اين نباشندكه از خارج يا جاي ديگر به آنها خدمت شود. و امتياز ايران از جاهاي ديگر در همين است كه تاكنون نه از جهت مادي دستش را پيش ديگران دراز كرده و نه از جهات ديگر،و خودش روي پاي خودش ايستاده و با تكيه بر خدا و خود، دفاع مي كند و حق هم همين است . چون كسي كه از خارج مي آيد، نمي آيد كه بجنگد، چنانكه مي بينيم براي صدام ازاردن و كجا و كجا افراد مي آيند، ولي آن افراد بي عرضه ترند از آنهايي كه در داخل
صفحه : 221
عراق هستند و حاضر نيستند براي صدام جانشان را بدهند. اما در كشور ما وقتي مسئله ،مسئله اسلام و فداكاري در راه اسلام است ، مردم همه حاضرند، چون مردم ما مي داننددر صدر اسلام خود پيغمبر و ائمه آن طور فداكاري كردند و مسلمين صدر اسلام با آن كه عددشان كم بود آن گونه فعاليت كرده و جنگ كردند. و كشور ما بحمدالله به حسب نوع و اكثريت غالب افراد اين احساس را دارند كه براي اسلام و كشورشان خدمت كنند.
غرور و خودخواهي در امور مبداء شكست انسان
و شما آقايان مخصوصا روحانيون ، هرچه مي توانيد مردم و جوانان را تهذيب كنيد ومتوجه سازيد كه وقتي براي اسلام كار مي كنيم بايد به طور مهذب باشد كه اگر خداي نخواسته ، كارها با خودخواهي و غرور همراه شد، مبداء شكست انسان است . بايد اتكال به خدا باشد و خدمت براي خدا؛ خدمتي كه در هر جا انجام شد عبادت باشد، كما اينكه افرادي كه در بسيج و ساير جاها براي خدا خدمت مي كنند، همه در حال عبادت هستند وبسيج يك امر بسيار مهم و خوبي است .
اميدوارم با جديت شما و كساني كه در اين مراكز هستند، اين امر به پيش رود، و ايران كشوري شود كه در عين حال كه هركس مشغول كار خودش مي باشد، مستعد براي اين باشد كه هر روزي اعلام شد، همه براي دفاع حاضر بشوند، و يك چنين كشوري آسيب نخواهد ديد. ان شاءالله خداوند شما را موفق و مويد بدارد و من به شما دعا مي كنم .