عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 176 -  پيام به ملت عراق "تسليت شهادت جمعي از منسوبين بيت آقاي حكيم "
پيام
زمان : 18 اسفند 1363 / 16 جمادي الثاني 1405
مكان : تهران ، جماران
موضوع : شهادت ده نفر از علما و روحانيون بيت آقاي حكيم و شهادت بيگناهان در انفجارهاي لبنان
مخاطب : ملت عراق - اعضاي بيت آقاي حكيم و ملت لبنان
صفحه : 176
بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
فاجعه بزرگ شهادت ده نفر از علما و سادات محترم بيت معظم مرحوم آيت الله حكيم - رضوان الله عليه - به دست جنايتكار رژيم عفلقي عراق (1) موجب كمال تاسف وتاثر گرديد و برگي بر جنايات صدام پليد كه به هيچ اصلي از اصول انسانيت پايبند نيست ،افزود. ما از اين جنايتكار كه با اعمال خود روي مغول را سفيد نموده توقع غير از اين نحوتبهكاريها نداريم . از مرد خونخواري كه هر روز دستش تا مرفق به خون بيگناهان درعراق و ايران فرو رفته است جز اين انتظاري نيست . تعجب ندارد كه اين حزب بي فرهنگ ، هر روز شهرهاي ايران را بر روي ساكنين عرب و فارس بيگناه ، از زن و مرد وكودك و پير و جوان فرو ريزد. تعجب نيست كه اينان زندانيان بيگناه را چه عراقي و چه ايراني در شكنجه گاههاي خود برخلاف مقررات ملل آزاد شكنجه نمايند. اينگونه اعمال ، خوي شيطان صفتان و درندگان منحرف است . تعجب از مدعيان دروغين طرفداران حقوق بشر است كه اين جنايت پيشگان را در اطراف جهان براي اين اعمال
1- در روز 18 اسفند 1363 خبر تكان دهنده كشتار ده تن از علماي بزرگوار حوزه علميه نجف كه عموما از منسوبين بيت شريف آقاي سيد محسن حكيم "از مراجع بزرگ شيعه " بودند، منتشر گرديد. شهداي اين اقدام جنايتكارانه رژيم صدام عبارتند از حضرات آيات : سيد عبد المجيد حكيم ، عبد الهادي حكيم ، سيد حسن حكيم ، سيد حسين حكيم ،سيد محمدرضا حكيم ، سيد محمد حكيم ، سيد عبدالصاحب حكيم ، سيد ضياالدين حكيم ، سيد بهاالدين حكيم و سيدمحمدعلي حكيم .
صفحه : 177
تشويق مي كنند و به آنان كمكهاي تسليحاتي و تبليغاتي مي كنند. تعجب از سازمانهاي عريض و طويل بين المللي است كه گاه با گفتار و گاه با سكوت خود از اينان پشتيباني مي كنند. بايد ملتهاي مظلوم چشم اميدي به اينان نداشته و بدانند كه آنها جز در خدمت زورگويان و قدرتمندان نيستند و ابرقدرتها جز در پي مطامع خود نمي باشند. اين ملتهاي مستضعف هستند كه بايد در مقابل ظالمان و جنايتكاران قيام كنند و با اتكا به خداي تعالي از هيچ قدرتي نهراسند و دست ستمكاران را قطع نمايند. ملت شريف عراق لازم است به ملت ايران و لبنان و فلسطين بپيوندد كه خواب را از چشم عفلقيها و صهيونيستها وهواداران آنان بريده و جهان را در چشم آنان تيره و تار نموده اند. قواي مسلح قدرتمندايران آنچنان سيلي به روي سياه صدام زده است كه جنون آميز دست و پاي خود را گم كرده و به هر جنايتي دست مي زند و نسل و حرث را به آتش مي كشد. ان شاءالله تعالي درموقع مقتضي سيلي نهايي را خواهد خورد و كشور عزيز عراق و ايران از شر او نجات خواهد يافت .
اينجانب به ملت عراق و بيت معظم مرحوم آيت الله حكيم - رحمه الله عليه - و فرزندشجاع او، حجت الاسلام سيد محمد باقر حكيم ، اين مصيبت جانسوز و ساير مصيبتهاي وارده به ملت شريف عراق را تسليت عرض مي كنم . چنانچه مصيبتهاي وارده به ملت مسلمان لبنان را خصوصا مصيبتهاي انفجارهاي اخير را كه موجب شهادت و جراحت جمع كثيري از برادران و خواهران عزيز ما گرديد، به ملت لبنان خصوصا علماي اعلام تسليت مي گويم و از خداوند تبارك و تعالي براي همه شهداي در راه حق خصوصاشهداي اخير عراق و لبنان طلب رحمت مي نمايم .
اخيرا بايد متذكر شد كه اين كوردلان كه جز امور مادي و شهوات حيواني از همه چيزغافلند، ملت شريف ما را نشناخته و گمان مي كنند با شهادت فرزندان عزيز ما مي توانندآنان را از راهي كه انتخاب نموده اند كه آن جز اسلام عزيز نيست ، منصرف يا سست نمايند.
ملت بزرگ ايران در اين چند سال كه از جنايات شرق و غرب رنج مي برد و عزيزان
صفحه : 178
خود را از دست داده و مي دهد در هر انفجاري منفجرتر و در هر حمله ددمنشانه اي شجاعانه تر راه خود را در پيش داشته و جلو مي رود. اينان نديده اند كه مادران و پدران شجاع ايران فرزندان و نور چشمان خود را از زير خروارها خاك بيرون مي كشند و فرياد"جنگ ، جنگ تا پيروزي " سر مي دهند و از دست اندركاران مقابله به مثل و ازسلحشوران جبهه ها ادامه جنگ را طلب مي كنند. درود خدا بر اين ملت شجاع و مومن كه جان مي دهد و تن به سازش و تسليم نمي دهد.
اينجانب براي شهداي اين چند روز ايران كه به دست جنايتكاران بعثي عراق صورت گرفت ، رحمت و براي آسيب ديدگان شفا و سلامت ، و براي بازماندگان و اقرباي آنان مقاومت و صبر و اجر، و براي رزمندگان اسلام پيروزي و پايمردي را خواستارم .
صلوات و سلام بر جميع انبيا و خصوصا سيدهم و خاتمهم ، و بر جميع اوصيا- عليهم السلام - و بويژه خاتم الاوصيا - روحي فداه - و درود بر عبادالله الصالحين .
18 اسفند 63 / 16 جمادي الثاني 1405
روح الله الموسوي الخميني