عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 110 -  پيام به اعضاي ستاد انقلاب فرهنگي "انتصاب اعضاي جديد"
پيام
زمان : 19 آذر 1363 / 16 ربيع الاول 1405
مكان : تهران ، جماران
موضوع : انتصاب چند عضو جديد در ستاد انقلاب فرهنگي
مخاطب : اعضاي ستاد انقلاب فرهنگي (1)
صفحه : 110
بسم الله الرحمن الرحيم
اكنون كه با تاييدات خداوند متعال و عنايت و دعاي حضرت بقيه الله - روحي لمقدمه الفدا - دانشگاهها و مدارس عالي كشور كار خود را در سطح وسيعي شروع كرده اند و حركت سازندگي با تمام ابعادش در كشور اسلام رو به گسترش است و مغزهاي متعهد و متخصص به فعاليتهاي پرارج خود ادامه مي دهند، با اخراج كارشناسان خائن اجنبي و فرار كارشناسان غرب و شرقزده ، كه كشور را وابسته به خارج در تمام ابعاد نموده بودند، نياز مبرم به متخصصان متعهد و اسلامشناسان متخصص و مغزهاي متفكروطنخواه و نيروهاي فعال ماهر و اساتيد و مربيان و معلمان معتقد به اسلام و استقلال كشور در تمام كشور محسوس و در علوم دانشگاهي و فرهنگ مترقي محسوسترمي باشد. و ضرورت توسعه و اصلاح مراكز آموزشي و انقلاب فر هنگي به معناي واقعي هر روز روشنتر مي گردد و بحمدالله ستاد انقلاب فرهنگي در مدت كوتاهي كه از عمرش گذشته خدمتهاي ارزنده و گامهاي مفيد و موثري در اين امر حياتي برداشته ؛ و موردتقدير و تشكر است . ولي خروج از فرهنگ بدآموز غربي و نفوذ و جايگزين شدن فرهنگ آموزنده اسلامي - ملي و انقلاب فرهنگي در تمام زمينه ها در سطح كشورآنچنان محتاج تلاش و كوشش است كه براي تحقق آن ساليان دراز بايد زحمت كشيد ونفوذ عميق
1- آقاي محمد علي انصاري " از اعضاي دفتر امام " در رابطه با تنظيم خبر پيام امام خميني طي يادداشتي خطاب به امام نوشته است : "پس از سلام ، آيا لازم است كه در خبر، نام ستاد انقلاب فرهنگي به شورايعالي انقلاب فرهنگي تغييرداده شود؟ - انصاري ". امام خميني در پاسخ مرقوم داشته اند: "لزومي ندارد، ولي مانعي ندارد"
صفحه : 111
ريشه دار غرب مبارزه كرد. و ما مي دانيم كه اگر با دقت ريشه يابي كنيم ، آنچه بر ملت ماگذشته و اكنون مي گذرد حتي جنگ تحميلي ، سرچشمه از دانشگاه غربزده و متخصصان غير متعهد و وابسته گرفته است . مع هذا، قشر متدين انقلابي اعم از اساتيد متعهد و معلمان وطنخواه اسلامي و دانشجويان انقلابي موظفند با هوشياري بدون غفلت از اين مسئله مهم ، به دانشگاهها و مدارس و آنان كه هنوز خواب رژيم سابق را مي بينند و رويه هاي فرهنگ شرق را در سر مي پرورانند. اجازه ندهند كه خارج از دروس موظف خود به صحبتهاي انحرافي بپردازند. و در صورتي كه نصيحت برآنان اثر نداشت به شورايعالي انقلاب فرهنگي ، كه شكل گرفته است و انجام وظيفه ميكند، اطلاع دهند و بايد بدانند بامسامحه در اين امر بتدريج در دانشگاهها و دبيرستانها خط انحرافي ، نفوذ خواهد كرد ودر پيشگاه خداوند متعال مسئول هستند.
اينك با تشكر از زحمات ستاد انقلاب فرهنگي براي هر چه بارورتر شدن انقلاب درسطح كشور تقويت اين نهاد را لازم ديدم . بدين جهت علاوه بر كليه افراد ستاد فرهنگي وروساي محترم قوه سه گانه ، حجج اسلام : آقاي خامنه اي ، آقاي اردبيلي و آقاي رفسنجاني و همچنين جناب حجت الاسلام آقاي مهدوي كني و آقايان : سيد رضا اكرمي ،وزير آموزش و پرورش ، و سيد رضا داوري و نصرالله پور جوادي و محمد رضا هاشمي را به آنان اضافه نمودم .
اميد است با فضل توفيق الهي موفق شوند امر خير را با كوشش و جديت به ثمربرسانند.
از تمامي دانشگاهيان و دانشجويان انتظار دارم حفظ حرمت اساتيد و مربيان دانشگاهها و دانشسراها و مدارس عالي را به بهترين وجه بنمايند ؛ چنانچه موظفند حفظمقررات و قوانين را بنمايند. از خداوند تعالي توفيق همگان را خواستارم . و السلام عليكم .
روح الله الموسوي الخميني