• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 87 -  سخنراني در جمع رزمندگان اسلام "تفاوت ايده رزمندگان اسلام با دشمنان "
سخنراني
زمان : صبح 18 اسفند 1360 / 13جمادي الاول 1402
مكان : تهران ، حسينيه جماران
موضوع : تفاوت ايده رزمندگان اسلام با دشمنان - عدم سازش با جنايتكاران
مناسبت : وفات حضرت فاطمه زهرا"س "
حضار: رزمندگان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
صفحه : 87
بسم الله الرحمن الرحيم
تجلي قدرت حق تعالي در خانه حضرت زهرا "س "
من هم وفات و شهادت بانوي بزرگ اسلام را بر همه مسلمين و بر شما برادران عزيزارتشي ، سپاهي و بسيج و بر حضرت بقيه الله - ارواحنافدا - تسليت عرض مي كنم . اين خانه كوچك فاطمه - سلام الله عليها - و اين افرادي كه در آن خانه تربيت شدند كه به حسب عدد، چهار - پنج نفر بودند و به حسب واقع ، تمام قدرت حق تعالي را تجلي دادند،خدمتهايي كردند كه ما را و شما را و همه بشر را به اعجاب درآورده است . خطبه فاطمه زهرا - سلام الله عليها - در مقابل حكومت و قيام اميرالمومنين و صبر اميرالمومنين درمدت بيست و چند سال و در عين حال كمك كاري به حكومت موجود و بعد هم فداكاري در راه اسلام و فداكاري دو فرزند عزيزش ، امام مجتبي كه يك خدمت بسياربزرگ و دولت جابر اموي را با آن خدمت رسوا فرمود و خدمت بزرگ برادر ارجمندش حضرت سيدالشهدا، چيزهايي بود كه همه مي دانيد و مي دانيم . و با اينكه عده كم واسباب و ابزار جنگ پيش آنها كم بود، لكن روح الهي و روح ايمان آنها را آن طور كردكه بر همه ستمكاران عصر خودشان غلبه پيدا كردند و اسلام را زنده كردند و براي ما وشما برادرهاي عزيز الگو شدند كه ما از كمي عده و كمي عده و كمي ابزار جنگ درمقابل تمام قدرتهايي كه امروز با ما به جنگ برخاسته اند، مقاومت كنيم ، و همان طوري كه اولياي ما - عليهم السلام - نشان دادند كه در مقابل مستكبران گاهي با تبليغ و گاهي با
صفحه : 88
اسلحه بايد ايستاد و مستكبران را بايد به جاي خودشان نشاند، ما هم الگوي آنها را،تبعيت از آنها را مي پذيريم . و شما جوانها نشان داديد كه در اين ميدانهاي نبرد بين حق وباطل با اينكه آنها از ابزار جنگي فراوان و از افراد هم همين طور و از مصر و اردن وآنجاها هم مستقيما به آنها كمك مي شد و از ساير كشورها هم كمك مالي و كمك اسلحه و همه اينها مي شد، مع ذلك ، يك جمعيت كمي به حسب عدد، و قوي وشوكتمندي به حسب روح ، در مقابل همه ايستادند و شكست دادند آنها را.
عدم امكان سازش با جنايتكاران
برادرها، اين ايمان را حفظ كنيد؛ اين قدرت الهي را حفظ كنيد و اين تعهد خودتان رابه اسلام و به ملت حفظ كنيد و به پيش برويد. صدام به حسب آن مثلي كه گفته شده است كه يك ديوانه سنگ را در چاه مي اندازد و پنجاه عاقل يا بيشتر نمي توانند بيرون بياورند،اين يك ديوانه اي بود كه يك اقدامي كرد و يك سنگي را در چاه انداخت و موجب زحمت ملت خودش ، ملت ما و ساير ملتها گرديد، كه حالا دست به دامن دولتها شده است تا آنها بيايند و وساطت كنند و ميانجيگري كنند، او را نجات بدهند. او ديگر قابل نجات نيست و ما هم يك قدم عقب نخواهيم نشست .
مصالحه با جنايتكار و سازش با جنايتكاران ، اين يك جنايتي است بر مردم متعهد ويك جنايتي است بر اسلام . ما حرفمان از روز اول تا حالا و بعدها معلوم است . ماجنايتكار را كه در كشورمان هست ، مي گوييم بايد برود. مسلمانها هم موظف اند به حسب شرع مطهر به اينكه بيايند و اينها را بيرون كنند. شارع مطهر فرموده اند در قرآن كريم كه "اگر يك طايفه اي بر طايفه ديگر از مسلمين بخواهند طغيان كنند و تجاوز، بر همه مسلمين واجب است كه اين جنايتكار و طاغي و ياغي را با او جنگ بكنند و اگر برگشت به اطاعت خدا، آن وقت بنشينند با او صحبت بكنند". (1) ما حزب بعث را جنايتكاراني
1- اشاره است به آيه 9 سوره حجرات : "و ان طائفتان من المومنين اقتتلوا فاصلحوا بينهما فان بغت احديهما علي الاخري فقاتلوا التي تبغي حتي تفي الي امر الله فان فائت فاصلحوا بينهما بالعدل و اقسطوا ان الله يحب المقسطين - و اگر دو طايفه ازاهل ايمان به قتال و دشمني برخيزند شما مومنان در ميان آنها صلح برقرارسازيد و اگر يك قوم برديگري ظلم كرد با آن طايفه ظالم قتال كنيد تا به فرمان خدا باز آيد، پس هرگاه به حكم حق برگشت با حفظ عدالت ميان آنها صلح دهيد وهميشه عدالت كنيد كه خدا بسيار اهل عدل و داد را دوست مي دارد. "
صفحه : 89
مي دانيم كه در حال صلح و جنگ در جنايت اند. در طول حكومتشان در عراق در حال جنگ نبودند، لكن جنايت آنها بر اسلام ، بر مسلمين ، بر ملت عراق ، بر مراجع عظام عراق و بر علماي اسلام هر روز واقع مي شد و بعد هم آن ديوانگي را كه در فطرت آنهابود و طغيانگري را كه خميره ذاتي صدام است ، آن ديوانگي را عمل كرد و عقلاي اسلام و عقلاي جهان دست به هم دادند كه اين سنگ را از چاه بيرون بياورند، لكن كار اين ديوانه آن طور است كه نمي شود اين سنگ را بيرون آورد مگر با اسلحه و قوت ايمان .شما ثابت كرديد كه مي توانيد در مقابل قدرتها بايستيد و شما ميدانهاي نبردتان در تاريخ ضبط خواهد شد.
اعجاز رزمندگان در جبهه هاي نبرد
اگر امروز همه قدرتمندان و همه ياوه سرايان تبليغاتي به ضد شما و به ضد جمهوري اسلامي قلمفرسايي مي كنند يا سخنراني يا توطئه ، لكن نمي توانند روي حق پرده پوشي كنند. شما بحقيد، همان طوري كه امام سيد الشهدا بحق بود و با عده قليلي مقابله كرد و درعين حالي كه به شهادت رسيد و فرزندان او هم به شهادت رسيدند، لكن اسلام را زنده كرد و يزيد و بني اميه را رسوا كرد. شما هم شيعيان همان حضرت هستيد. شما هم در اين نبردهاي بزرگي مثل نبرد آبادان و مثل تنگه چزابه و مثل بستان كاري كرديد كه اعجازبود؛ اعجاز بود از باب اينكه يك جمعيت كم با عده و عده كم و با ايمان بزرگ اين اعجازرا آفريدند و صدام كه اين كار غلط را به تخيلاتي كه كرده بود انجام داد، پشيمان شده است و به همه دولتها براي كمك دست دراز كرده است و از همه كشورها كمك خواسته است و همه هم ، تقريبا اكثر قريب به اتفاق هم به او كمك مي كنند و همه كمكهايي را كه آنها كرده اند نتوانسته اند يك ايماني براي او بفرستند، براي اينكه در خودشان هم نبود.
اشتباهشان در همين است كه خيال مي كنند زيادي جمعيت و زيادي اسلحه كار انجام
صفحه : 90
مي دهد و نمي دانند كه آن چيزي كه كار را انجام مي دهد بازوي قوي افراد است . افراد كم با بازوان قوي و قلب مطمئن و قلب متوجه به خداي تبارك و تعالي و عشق به شهادت وعشق به لقاالله ، اينهاست كه پيروزي مي آورد. پيروزي را شمشير نمي آورد، پيروزي راخون مي آورد. پيروزي را افراد و جمعيتهاي زياد نمي آورد، پيروزي را قدرت ايمان مي آورد. ما اكثر الضجيج و اقل الحجيج ؛ (2) حاجي خيلي مي رود به مكه ، لكن آن كه حج الهي را بجا مي آورد، آن كم است . و سپاه پاسداران و بسيج و همه اينها، ارتشي و اينها، آن اقليتي هستند در جنگ و آن اقليتي هستند در نبرد كه كم من فئه قليله غلبت فئه كثيره باذن الله . (3)
تفاوتهاي ميان رزمندگان اسلام و دشمنانشان
فرق است ما بين ايده شماها و دشمنهاي شما؛ آنها براي قدرتمندي ، براي نمايش قدرت ، براي شيطان ، با اسلام به جنگ برخاستند و شما براي خدا و براي رضاي او وبراي قوت دادن به اسلام و پياده كردن احكام اسلام به دفاع برخاستيد. شما مدافع ازانسانهاي مظلوم در طول تاريخ هستيد. مدافعات شما از اسلام و پيروزي شما انحصار به پيروزي در ميدان ندارد. شما در تمام ابعاد پيروز هستيد و شما در تمام جهات معنوي ومادي پيروز هستيد و شما در طول تاريخ پيروز هستيد و پيروزي شما پشتوانه پيروزي مستضعفين جهان است در طول تاريخ . شمايي كه با آغوش باز و با روي گشاده به طرف الله و به طرف لقاالله و به طرف شهادت مي رويد پيروز هستيد؛ چه در ميدان جنگ پيروز بشويد و مي شويد، و چه - خداي نخواسته - شكست بخوريد و نخواهيد خورد.شما آن چيزي را كه همراه داريد دشمنان شما ضد او را همراه دارند؛ شما رضاي خدا راهمراه داريد و آنها سخط(4) خدا را، شما ايمان را همراه داريد و آنها طرفداري از كفر را،شما آرامش قلبي داريد و در اين جنگ با آرامش ، با خاطر آسوده ، با اين ايده كه اگرشهيد بشوم پيروزم و اگر پيروز بشوم هم پيروزم ، شما اين را داريد و آنها از مرگ فرار
2- چه بسيار است ناله و فرياد و چه اندك هستند حج گزاران . بحارالانوار، ج 27، ص 30، ح 2.
3- سوره بقره ، آيه 249: "چه بسيار باشد كه به ياري خدا گروهي اندك بر سپاهي فراوان پيروزي يافته اند".
4- خشم ، ناخشنودي .
صفحه : 91
اين بدبختهايي كه از ايران فرار كرده اند يا در خارج بوده اند و به تبع طمعهاي پوچ شيطاني نشسته اند و صحبت مي كنند و دروغپردازي مي كنند - و يكي از دروغهاي بزرگشان كه در راديوها هر شب شايد باشد - و همين ديشب دو مرتبه يا سه مرتبه بود،اينكه ايران از اسرائيل ابزار جنگ مي آورد و مي خرد. ايراني كه بيست سال است بااسرائيل در جنگ است ، اسرائيل را مي كوبد و به حسب حكم شرعش با اسرائيل نمي تواند هيچ تناسبي داشته باشد و نخواهد داشت . چند مرتبه ، همين ديشب بود كه ازكي گفته است كه اينها از اسرائيل چيز مي خرند - آنها هم در خارج نشسته اند و فكر اين رامي كنند كه بيايند ايران بعد از اينكه شما جوانها جانبازي خودتان را كرديد، ايران را تسليم يك دسته اشخاص منحرف كنند، اينها هم افكارشان مثل افكار همان صدام است . صدام هم پيش خودش فكر كرد و اين فكر را هم تقويت كردند شيطانهاي بزرگ در او كه تو به
مي كنند. بين اين دو طايفه بسيار فرق است ؛ آن كه مرگ را در آغوش مي گيرد براي اينكه شهادت است ، براي اينكه از اسلام است ، براي اينكه دفاع از حق است و آن كه از مرگ فرار مي كند براي اينكه براي طعمه ، جنگ مي كند. فرق است مابين ملتي كه داوطلب براي شهادت هست و براي پيروزي هست - و من اميدوارم كه داوطلبها بيشتر بروند و اسم بنويسند و خواهند رفت - و آنهايي كه با سرنيزه به جنگ مي آيند، اگر اقدام نكنند از پشت كشته خواهند شد، آنهايي كه با اسم داوطلب ، با فشار و زور و با هزار جور اذيت وادار به جنگ مي شوند، آنهايي كه ملتهايشان به آنها پشت كرده است . بين شما كه ملت پشتيبان شماست و نگهبان از شماست و به همين جهت خداي تبارك و تعالي نگهبان شماست وپشتيبان شماست ، با آن كه براي شيطان مي خواهد جنگ بكند، براي شيطان نفس مي خواهد جنگ بكند فرق است ما بين اينها. فرق است مابين انقلاب اسلامي ايران باانقلابهاي دنيا؛ انقلابهاي دنيا بي استثناء براي ايمان نيست ، براي خدا نيست ، انقلاب ايران براي خداست و از اول هم فرياد خدا بوده است ، "الله اكبر" بوده است و تا آخر هم همين است .
توهم سردار قادسيه شدن
صفحه : 92
ايراني كه الان به هم خورده است و هرج و مرج است و ارتشي ندارد و چيزي نداردحمله كن و اسم خودت را مثل اسم سعد وقاص كن (5) و خودت را بگو فاتح قادسيه . غافل از اينكه اينجا بچه هاي نارسشان هم ، بچه هاي كوچكشان هم در مقابل او ايستاده اند و تاهستند نمي توانند اينها يك همچو كارهايي را انجام بدهند.
مباهات به وجود جوانان رزمنده
شما برادرها با قدرت ايماني و با قدرت اسلامي اين پيروزيها را به دست آورديد،خصوصا، با اين پيروزي اخير تنگه چزابه به آنها فهمانديد كه افكارتان غلط بوده است وآرزوهايتان برباد است . و من همانطوري كه گفتيد دعا كنم ، من هميشه به شما دعا مي كنم ،من دعاگوي شما هستم و من شما را دوست مي دارم شما برادران من هستيد، فرزندان من هستيد و من در محضر خداي تبارك و تعالي به اين پيروزيهاي شما كه پيروزيهايي است كه با تعهد اسلامي ، براي اسلام است من افتخار مي كنم . مباهات مي كنم به درگاه خدا كه در يك همچو مقطع از زمان واقع شدم كه جوانان ما اين طور هستند؛ در يك مقطع اززمان واقع شديم كه [كوتاه شد] دست آنهايي كه به واسطه تبعيت از امريكا جوانهاي ما رابه فساد مي كشاندند و با همه قدرت ، همه تبليغات و با درست كردن مراكز فحشا، مراكزقمار، مراكز خماري و جلسه هاي فاسد، جوانهاي ما را مي خواستند به فساد بكشند وخداي تبارك و تعالي به داد ما رسيد، به داد كشور ما رسيد، به داد ملت ما رسيد و شماجوانها را بسيج كرد، بسيج الهي شما را كرد كه حفظ كنيد اين كشور را و دست رد به سينه تمام شياطين و قدرتمندان بزنيد و شما پيروز هستيد.
خداوند ان شاءالله ، شما را همان طور كه در اينجا پيروز كرده است بعدها هم پيروز كند.خداوند شما را پيروز كند بر شيطان باطني و شما را بر نفس خودتان پيروز كند تا ان شاءالله ،وقتي كه به محضر خدا رفتيد با نشانه هاي افتخارآميز در خدمت او برويد.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
5- سعد بن ابي وقاص ؛ از اصحاب رسول اكرم "ص " و سردار فاتح اسلام در نبرد قادسيه با سپاهيان ساساني .