• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 66 -  تاكيد در مورد عفو محبوسين
سخنراني
زمان : صبح 3 اسفند 1360 / 27 ربيع الثاني 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : عفو محبوسين ، تقدير از رزمندگان
حضار: خامنه اي ، سيد علي "رئيس جمهور" - هاشمي رفسنجاني ، اكبر "رئيس مجلس شوراي اسلامي " - موسوي اردبيلي ، سيد عبدالكريم "رئيس ديوانعالي كشور" -موسوي ، ميرحسين "نخست وزير"
صفحه : 66
بسم الله الرحمن الرحيم
تاكيد در مورد عفو محبوسين
من امروز مي خواهم تاكيد كنم در اين امر كه راجع به اين محبوسين - البته به استثناي آنهايي كه ما به حسب امر خدا نمي توانيم عفو كنيم - باز تاكيد كنم كه زودتر اين قضيه تمام بشود و آقاي موسوي (1) به همه جا، همه شهرستانها سفارش كنند كه زودتر اين كاررا انجام بدهند و رسيدگي زودتر بشود تا ان شاءالله ، براي عيد جديد يك عده چشمگيري از اينها و اگر مي شود، همه آنهايي كه مي شود، آنها را عفو كرد. حالا گناه دارند، يك گناهي است كه قابل عفو است ، انحراف دارند انحرافي است كه قابل عفو است ، تهيه كنندو براي عيد جديد كه مي آيد بفرستند تا ان شاءالله ، اينها عفو بشوند. و من سفارش مي كنم به اين اشخاصي كه از اين گروهها بازي خورده اند؛ اينها يك مقايسه اي ما بين حكومت حالا و حكومت سابق و مابين مردم در حالا و مردم در سابق بكنند و بين خدمتهايي كه اين دولت در اين مدت كم با آن گرفتاريهاي فوق العاده اي كه همه كشورها و - تقريبا -همه ابرقدرتها برخلاف اين دولت و ملت توطئه مي كنند، مقايسه كنند و بعد ببينند واقعا،راهشان چه راهي است . راهي كه آنها دارند، مي خواهند چه بكنند، و راهي كه منافقان وبرادرهاي آنها دارند، اينها مي خواهند چه بكنند و من از خداي تبارك و
1- آقاي سيد عبدالكريم موسوي اردبيلي ، رئيس ديوانعالي كشور.
صفحه : 67
تعالي مي خواهم كه هدايت كند اين جوانها را، اين دخترها را، اين پسرها را كه در دام اينها ديگر نيفتند يا از دام اينها ان شاءالله ، خارج بشوند.
تقدير از رزمندگان
و بايد تقدير كنم از ارتش و سپاه و ژاندارمري و ساير قواي مسلح و مردمي كه بحمدالله با قدرت پيشروي دارند مي كنند و در همين "چزابه "(2) هم كارهايي انجام داده اند و ان شاءالله ، انجام مي دهند و اميدوارم كه به فتح آخري نزديك باشيم . و فتح ماآن وقتي است كه عراق و ايران و ساير كشورهاي اسلامي همه مرفه باشند و همه بتوانندآسوده و بدون قدرت قدرتمندان و بدون سلطه آنها به زندگي خودشان ادامه بدهند.
و چيزي كه در اين چند روز مراجعه شده است زياد به اينجا و احمد، (3) به من كرارا،گفته اند كه زياد مراجعه شده است ، من چند روز پيش از اين راديو را گوش مي كردم ،ديدم كه راديوي خارجي گفت كه فلان گفته است كه خميني در حال مرگ است . من ياديك قصه اي افتادم و آن اينكه يك نفر بود كه مي خواست اظهار قدرت و پهلواني بكند.در يك جلسه اي گفت كه من آنم كه چه كردم ، چه كردم ، كارهايش را شمرد و من جمله ،گفت من آنم كه فلان آدم ، فلان پهلوان را در فلان جا كشتم و چه كردم . آن آدم حاضربود، گفت كه آن كسي كه شما كشتيد حرفهاي شما را دارد مي شنود! من ياد اين افتادم كه آن كسي كه آن آقا گفته است كه در حال مرگ است ، حرفهاي ايشان را شنيده و به اين سبك مغزي خنديده است . من ان شاءالله ، اميدوارم كه آنها هم كه در خارج هستند ديگربرگردند، ديگر ول كنند اين مسائل را، مي دانند كه پيشروي نمي كنند، مي دانند كه با اين ملت نمي شود طرف شد. خوب ، هي ادعا مي كنيد كه ملت با ماست ، خوب اگر ملت باماست بياييد با ملت همكاري بكنيد، با دولت همكاري بكنيد، نه اينكه برويد كنار بنشينيدو هي دسته دسته درست كنيد و هر كدام به ديگري هم فحش بدهد.
2- چزابه ، يكي از مناطق جنگي كه ارتش و سپاه ايران در آنجا به پيروزيهاي بزرگي دست يافته اند.
3- آقاي سيد احمد خميني .
صفحه : 68
من از خداي تبارك و تعالي سلامت همه آقايان را و سلامت اين ملت را و سلامت اين آسيب ديدگان را مي خواهم و اميدوارم . و از ملت هم تشكر مي كنم به اينكه الحمدلله در صحنه حاضرند و تا در صحنه حاضرند اين كشور آسيب نخواهد ديد ولو هرچه حالا فساد بكنند، هر چه كارهاي خلاف بكنند. خداوند همه تان را حفظ كند.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته