• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 485 -  پيام به ملت ايران در سالگرد يوم الله 17 شهريور "ضرورت يادآوري ايام الله "
پيام
زمان : 17 شهريور 1361 / 19 ذي القعده 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : ضرورت يادآوري ايام الله
مناسبت : سالگرد 17 شهريور
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 485
بسم الله الرحمن الرحيم
و ذكر هم بايام الله (1) "قرآن كريم "
تذكر به "ايام الله " كه خداوند متعال به آن امر فرموده است ، انسان ساز است . قضايايي
كه در ايام الله رخ داده است ، براي تاريخ و انسانها در طول تاريخ آموزنده و بيدار كننده است . حوادث بزرگ تاريخ كه قرآن مجيد هم از بعض از آنها ياد كرده است ، سرمشقي پر بركت براي ساختن جامعه ها و اشخاص و جامعه عصر ما كه عصر انقلاب است ، و دركشور ايران كه كشور انقلاب و شاهد بسياري از حوادث بزرگ است كه بايد آنها راايام الله محسوب كنيم و به ذكر آنها و تذكر آن ايام بپردازيم ؛ كه براي ملت قهرمان ومجاهدان سلحشور، درس انقلاب است .
17 شهريور كه اكنون در آستانه سالگرد آن هستيم از ايام الهي است كه بايد ذكر آن رازنده نگه داريم و به نسلهاي آينده تسليم كنيم . فداكاريهاي ملت سلحشور در راه اسلام وديوسيرتي دژخيمان رژيم شاهنشاهي در اين روز، و ايامي نظير آن ، درس بسيارارزنده اي از فداكاري است كه ملت مظلوم سلحشور را و رژيم جنايتكار پهلوي را درطول تاريخ معرفي نموده است تا نسلهاي آينده ببينند اين جمهوري اسلامي با چه جان نثاريها و از خودگذشتگيها به دست آمده است تا ان شاءالله آنان نيز با شهامت وشجاعت و ايثار و فداي عزيزان خويش ، اين هديه بزرگ الهي را حفظ نمايند.
17 شهريور57 و نظاير آن كه قبل از پيروزي انقلاب و پس از آن بسيار بوده است و
1- بخشي از آيه 5 سوره ابراهيم : "و روزهاي خدا را به يادشان آور".
صفحه : 486
ملت مجاهد ايران بحمدالله تعالي در همه آنها پيروزمندانه و شرافتمندانه و سرافرازانه در سركوبي ستمكاران ، قيام و اقدام نمودند، جلوه الهي و قدرت پايان ناپذير ايمان به غيب را در جهان پرتوافكن ساخت ، و آفتاب فروزنده اسلام را كه از گريبان مجاهدان درراه حق سر برآورد، به عالميان بويژه مظلومان و مستضعفان معرفي نمود، و به آنان درس پر بركت جانبازي در راه هدف الهي را آموخت . بگذار كوردلان در داخل و خارج هرچه مي خواهند بكنند و بگويند و به هر جنايتي كه روي تاريخ را سياه مي كند و روي منافقان و هم قطاران جنايتكارشان را سياهتر، دست بزنند، و با انفجارها كه كارجنايتكاران ورشكسته است و هر فرد ساده اي مي تواند اين نحو جنايات را انجام دهد، به اسم قيام مسلحانه براي نجات خلق و جنگ خياباني براي سرنگوني اسلام و جمهوري اسلامي ، براي خود و سبعاني امثال خود، دلخوشي ، و براي رسانه هاي گروهي در خدمت ابرجنايتكاران ، سوژه تبليغاتي بر ضد اسلام و جمهوري اسلامي فراهم كنند.
ملت شريف ايران بايد اذعان كند كه منافقان سيه بخت و هم قطاران آنان ، گوي سبقت را از جنايتكاران تاريخ ، و گوي رذالت و خباثت را از سفلگان جهان ربوده اند.و گمان ندارم شما بتوانيد گروه و يا دسته اي را بيابيد كه جنايات و سفلگي شان به ابعاداين گروهك منافقين باشد كه مدعي اسلام راستين باشند و قرآن كريم و آيات حدودآن را محكوم كنند، آن هم با تعبيري جسارت بار و كفر، شعار مدعي طرفداري از خلق باشند، و اينگونه با بندگان مستمند و كارگر و طبقه ضعيف رفتار كنند. بمبگذاري كنند وآن را جنگ خياباني مسلحانه بنامند و ادعاي قدرتمندي كنند، و چون دزدان و روبهان فرار كرده و در بيغوله ها بخزند. ادعاي سياستمداري كنند و اينگونه با اعمال احمقانه ،خود را از ملت جدا و رسوا و منزوي كنند. ادعاي علم و جهان بيني كنند و اينگونه درمسائل واضح ، جاهل باشند كه با جهل و ناداني خود تار و پود خود را بگسلانند. ادعاي خدمت به ميهن و كشور كنند و اينگونه به دشمنان سرسخت كشور و ميهن خدمت كنند. واز استقلال و آزادمنشي دم زنند و اينگونه وابسته به قدرتهاي شيطاني باشند.اينجانب صداي انفجاري را كه به دست اين جنايتكاران در پارك شهر در شب گذشته
صفحه : 487
اتفاق افتاد، در جماران شنيدم . اين انفجار عظيم در محلي اتفاق افتاد كه مركزطبقه مستمند و كاسب جز و كارگر و محل اجتماع زن و مرد و طفل و طبقه ضعيف و محتاج است . و آنچه گزارش شده است ، دهها نفر شهيد و مجروح به جاي گذاشته است كه در بين آنان زنان باردار و طفل كوچك شيرخوار بوده است . وشما بدانيد كه اگر اين گروهكها بتوانند، تهران را بويژه محله هاي جنوب شهر - كه بيشتر در تحقق اهداف اسلامي فداكاري كرده اند - يكسره منفجر مي كنند. اين است قيام مسلحانه و جنگ خياباني با سپاه پاسداران ؛ و اين است منطق آنان كه براي رياست دنيا به دام شياطين افتاده اند. و بايد ملت شريف ما بدانند اينان هميشه كارهايي را كه انجام مي دهند ارزيابي مي كنند تا اگر صلاح خود را در انكار ديدند، انكار كنند،و اگر صلاح را در عهده داري ديدند، به عهده بگيرند و آن را از شاهكارهاي چريكهاي رزمنده خود و به عنوان يك پيروزي ، و اگر بشود، جنگ خياباني مسلحانه ، تحويل رسانه هاي گروهي دهند. و ما بيش از اين منتظريم تا راديوهاي بيگانه اين عمل احمقانه را به عنوان شكست جمهوري اسلامي و بي ثباتي حكومت ،به خورد ساده دلان دهند. از خداوند تعالي عاجزانه تقاضا مي كنم كه ما را از شر نفس اماره و شيطان دروني و بيروني حفظ فرمايد. سلام و درود بر شهيدان و آسيب ديدگان هفدهم شهريور و نظاير آن . سلام و درود بر بازماندگان شهدا از پانزدهم خرداد تاهفدهم شهريور 57 و تا پانزدهم و هفدهم شهريور 61.
و سلام بر ملت شريف و مجاهد ايران كه با همت والاي خود هر مشكلي را تحمل و باروي گشاده در جبهه و پشت جبهه براي اهداف مقدس اسلام فداكاري مي كنند. و سلام و صلوات خداوند متعال و ملائكه الله و انبياي معظم و اولياي خدا بر حضرت بقيه الله -ارواحنا لتراب مقدمه الفدا - و السلام علي عبادالله الصالحين . (2)
روح الله الموسوي الخميني
2- اين پيام در مراسم بزرگداشت 17 شهريور در مسجد امام خميني تهران توسط آقاي سيد احمد خميني قرائت شد.