• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 367 -  پيام به ملت ايران به مناسبت شهادت آقاي صدوقي ، نماينده امام و امام جمعه يزد
پيام
زمان : 11 تير 1361 / 10 رمضان 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : پيام به مناسبت شهادت آقاي صدوقي "نماينده امام و امام جمعه يزد"(1)
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 367
بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
طبع يك انقلاب ، فداكاري است . لازمه يك انقلاب ، شهادت و مهيا بودن براي شهادت است . قرباني شدن و قرباني دادن در راه انقلاب و پيروزي آن اجتناب ناپذيراست ، بويژه انقلابي كه براي خداست و براي دين او، براي نجات مستضعفان است وبراي قطع اميد جهانخواران و مستكبران . ما در هر جمعه و در هر جماعت و در هر محفل اسلامي و در هر گردهمايي براي ياري الله در انتظار قرباني هستيم و در انتظار شهادت .
قرباني براي يك انقلاب بزرگ نشانه يك پيروزي و نزديك شدن به هدف است .بي جهت نيست كه درباره سيد شهيدان جهان ، منقول است كه هرچه ياران بزرگوارش ازدست مي رفتند و هر چه به ظهر عاشورا نزديكتر مي شد رنگ مباركش افروخته تر وابتهاجش زيادتر مي شد؛ هر شهيدي كه مي داد يك قدم به پيروزي نزديكتر مي شد.مقصد، عقيده است و جهاد در راه آن و پيروزي انقلاب ، نه زندگي و دنيا و رنگ و بوي ننگين آن . اين شهادتهاست كه به ملت ما وعده پيروزي نهايي مي دهد. مگر اسلام از
1- "شهيد محراب " آقاي محمد صدوقي ، از علماي مجاهد و از ياران ديرين امام خميني و از فعالان نهضت امام درمبارزه عليه رژيم شاه بود. وجود او در استان يزدپايگاهي براي حمايت از انقلاب اسلامي محسوب مي شد. كمكهاي مالي فراوان مردم نيكوكار و مومن يزد با هدايت وي پشتوانه اي براي مبارزين محسوب مي شد. پس از استقرار نظام جمهوري اسلامي خدمات ارزنده ايشان ، به عنوان نماينده امام وامام جمعه يزد در امور خدماتي و عمراني و تاسيس مراكز و بنيادهاي خيريه در استان و در سطح كشور بويژه در كمك رساني به آسيب ديدگان از بلاياي طبيعي نظير سيل وزلزله و . . . زبانزد بود. وي سرانجام پس از عمري جهاد علمي و عملي ، و در اوج نيك نامي ، در حالي كه براي اقامه نمازعازم محراب عبادت بود، بر اثر انفجار بمب عوامل سازمان تروريستي منافقين به شهادت رسيد.
صفحه : 368
شهادت 72 تن برگزيدگان خدا در حكومت جبار بني اميه خسارت ديد؟ و انقلاب عظيم ايران از شهادت هفتاد و چند تن در يك لحظه و هزاران جوانان بزرگوار عاشق خدا وشهادت خسارت ديد، كه ما خوف خسارت در شهادت عالمي بزرگوار و بزرگي متعهد وفداكار داشته باشيم . مگر فقهاي ارجمند و ائمه جمعه و جماعت والا مقام كه در صف مقدم انقلاب بودند و هستند نبايد در صف مقدم شهدا و جانبازان در راه دوست باشند.چه كسي اولي به شهادت است در زماني كه كفر بني اميه اسلام را تهديد مي كرد، از فرزندمعصوم پيامبر اسلام و فرزندان و اصحاب او؟ و چه كسي اولي به شهادت است درعصري كه استكبار جهاني و فرزندان خلف آن در داخل و خارج ، اسلام عزيز را تهديدمي كنند، از امثال شهيد بزرگوار ما و فقيه متعهد و فداكار اسلام شهيد صدوقي عزيز -رضوان الله عليه - شهيد بزرگي كه در تمام صحنه هاي انقلاب حضور داشت و يار ومددكار گرفتاران و مستمندان بود، و وقت عزيزش صرف در راه پيروزي اسلام و رفع مشكلات انقلاب مي شد، و براي خدمت به خلق و انقلاب سر از پا نمي شناخت . هر جازلزله مي شد شهيد صدوقي براي ترميم خرابيها آنقدر كه توان داشت حاضر؛ هر جا كه سيل مي آمد او بود كه در صف مقدم براي دستگيري خلق خدا حاضر بود. در جبهه ها اوو دوستان او و امثال او بودند كه هر چند يك دفعه سركشي كرده و آرامش قلب خلق الله بودند. اين مدعيان خدمت به خلق و قيام براي خلق كه در بيغوله ها خزيده و در حال انقلاب به چپاول اسلحه و مهمات بيت المال خلق فعاليت شبانه روزي نمودند، اينك كه خداوند تعالي چهره كريهشان را آشكار كرد و دستشان را از مال و جان خلق الله كوتاه نمود، چنين خدمتگزاراني را از اين خلق مي گيرند، و چون دزدان از سوراخ درآمده وغافلگيرانه اينگونه مردان فداكار براي ملت و توده هاي محروم را از محرومين مي ستانندو آن را به حساب قدرت خويش مي آورند و فتحي بزرگ براي خود و اربابان خودمي دانند، و با تمام رسوايي باز خود را براي حكومت اين ملت اسلامي مهيا مي كنند.غافل از آنكه هر شهادتي ملت را به هدف بزرگ نزديكتر مي كند، و آنان را در پيشگاه حق و خلق رسواتر و بي آبروتر. ما در عين حال كه از شهادت و فقدان اين بزرگان
صفحه : 369
خدمتگزار به اسلام و محرومين در سوگيم ، از نزديك شدن به هدف اعلا كه قطرات خون اين شهيدان آن را نويد مي دهند، دلگرم و خرسنديم . آنچه پيش ما مطرح است هدف بزرگ و شخصيتهاي اين بزرگمردان شهيد است كه بحمدالله هدف نزديك وشخصيتهاي اينان بارزتر و بزرگتر مي شود. اينجانب دوستي عزيز كه بيش از سي سال با اوآشنا و روحيات عظيمش را از نزديك درك كردم از دست دادم ، و اسلام خدمتگزاري متعهد را، و ايران فقيهي فداكار، و استان يزد سرپرستي دانشمند را از دست داد؛ و درازاي آن به هدف نهايي كه آمال اين شهيدان است نزديك شد. من به پيشگاه مقدس بقيه الله الاعظم - روحي فداه - و ملت عزيز و اسلام عزيزتر تبريك و تسليت عرض مي كنم و از خداوند تعالي براي آن شهيد عظيم رحمت و مغفرت ، و براي ملت بزرگ بويژه يزد متعهد صبر و اجر، و براي خاندان محترم اين بزرگوار خصوصا فرزند برومندعزيزش صبر جميل و اجر جزيل ، خواهانم . از خداوند متعال پيروزي اسلام و سرنگوني كفر را خواستارم .
روح الله الموسوي الخميني