• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 337 -  پيام به ملت ايران در سالروز تاسيس جهاد سازندگي "نقش جهاد سازندگي در جنگ "
پيام
زمان : 27 خرداد 1361 / 24 شعبان 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : نقش جهاد سازندگي در جبهه هاي جنگ تحميلي
مناسبت : سالروز تاسيس جهاد سازندگي "27 خرداد"
مخاطب : ملت ايران و اعضاي شوراي جهاد سازندگي
صفحه : 337
بسم الله الرحمن الرحيم
بيست و هفتم خرداد، روز تاسيس جهاد سازندگي را به عموم ملت انقلابي و شريف ايران و به همه تلاشگران متعهد و مومن در راه تحقق آرمانهاي ملت مسلمان ايران تبريك مي گويم .
روزي كه با تاسيس اين ارگان عظيم ، انقلاب اسلامي ما توانست به دور افتاده ترين مناطق كشور راه يابد و رسالت تاريخي و اسلامي خود را با تمام كارشكنيها به اقصي نقاطكشور برساند.
براستي فرزندان اسلام ، خواهران و برادران ايثارگر، با عضويت در اين نهاد انقلابي ، بافداكاري بي نظير خود در ميان دشوارترين شرايط زندگي و سخت ترين مناطق جغرافيايي كشور توانستند در مدتي كوتاه ، اينهمه آثار زنده و ارزنده را در تمام ابعاد براي مردم ستمديده ايران به ارمغان آورند. كم نيستند جهادگراني كه در راه بهبود زندگي مردم محروم و مستضعف ما شهيد و يا معلول گرديده اند و كم نيستند خواهران و برادراني كه در بدترين شرايط، دست به اقدامات فرهنگي و عمراني زدند و به بدترين شكل به دست گروهكهاي از خدا بيخبر و منافقان دنياپرست شهيد گرديدند. چرا كه اين از خدا بيخبران خوب فهميدند كه اين جوانان جهادگرند كه بذر انقلاب را در دل هر روستايي مي كارند،و با آباداني مناطق محروم است كه هر روستايي و شهري محروم ، سربازي مي شودپاسدار انقلاب اصيل اسلامي خويش ؛ چرا كه امريكا و ايادي مزدبگيرش ، خوب به اين
صفحه : 338
نتيجه رسيده اند با جهاد مقدس فرزندان اسلام است كه نهال انقلاب اسلامي در روستاهاو شهرهاي دورافتاده اين آب و خاك به گل مي نشيند. و تنها به همين دليل است كه هرجهادگري را مانند رزمنده اي در ميدان نبرد مي دانند كه از انقلاب و اسلام و ايران دفاع مي نمايد.
نقش جهاد سازندگي در جنگ ، كمتر از نيروهاي نظامي نبوده و نيست ، و اين اقراري است مكرر از سوي فرماندهان ارتشي و سپاهي ما كه اگر جهاد نبود پيروزي با اين سرعت به دست نمي آمد. بايد اعتراف كرد كه اينان بزرگترين آبرو را به انقلاب اسلامي خودداده اند و با تعهد به اسلام و ايمان به خداي تعالي در اين راه بهترين نمونه و الگو براي همه جوانان مسلمان و متعهد اسلامي گرديدند. امروز در گوشه و كنار كشور و در ميان دور افتاده ترين روستاهاي محروم و بد آب و هوا كه قدم بگذاريد با ايثارگران جهادسازندگي مواجه مي شويد كه خيلي زودتر از شما خود را بدانجا رسانده اند و با نداشتن امكانات لازم ، با هر وسيله اي كه در اختيار داشته و دارند، با تمام وجود در از بين بردن كمبودها و مشكلات و بيماريها و نارساييهاي مردم كوشش مي نمايند، و در بسياري ازموارد براي ايجاد وسايل رفاهي از ايثار جان خود دريغ نكردند.
من هر گاه از نزديك با جوانان پرشور و پرتحرك جهاد سازندگي مواجه مي شوم و يادر وسايل ارتباط جمعي آثار ارزنده فرهنگي و عمراني آنان را شنيده و يا مي بينم ، از دل براي موفقيت و سربلندي آنان دعا مي كنم . آفرين بر شما كه اينگونه به اسلام و انقلاب اسلامي آبرو داديد. درود بر شما كه براي تحقق آرمانهاي ملت مسلمان و انقلابي ايران و براي پياده كردن برنامه هاي اسلام عاشقانه به استقبال شهادت شتافته ايد و علي رغم تبليغات واهي دشمنان ، اختلاف زبان و لباس مانع تلاش فردي و جمعي شما در اين راه نگرديده است ، و هم اكنون مشاهده مي كنيد كه چگونه با لباسهاي محلي و زبانهاي قومي دست در دست يكديگر در اين گردهمايي مهم شركت جسته ايد.
اميدوارم همان گونه كه در راه سازندگي كشور تمام نيروهاي مادي و معنوي خود رابه كار بسته ايد، از سازندگي خود و ديگران نيز كه مقدم بر همه سازندگيهاست ، غفلت
صفحه : 339
نكنيد، و همان گونه كه بارها يادآوري كرده ام سازندگي روح را بر سازندگي جسم مقدم داريد تا به خواست خداي تعالي با نيروي ايمان ، كارها به بهترين و سريعترين وجه پيش رود، و هر چه زودتر با كمك خداوند و يكديگر اين كشور را به خودكفايي و آبادي كامل برسانيم ، ان شاءالله تعالي . والسلام عليكم و رحمه الله . (1)
روح الله الموسوي الخميني
1- پيام امام خميني را آقاي سيد احمد خميني در اجتماع گروه زيادي از جهادگران و مردم تهران در مراسم بزرگداشت روز جهاد سازندگي قرائت كردند.