• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 335 -  پيام تشكر به رئيس جمهور ليبي "جنگ تحميلي - اتحاد كشورهاي اسلامي "
پيام
زمان : 1361 ه . ش / 1402 ه . ق .
مكان : تهران ، جماران
موضوع : پاسخ به پيام رهبر ليبي درباره جنگ تحميلي و اتحاد كشورهاي اسلامي
مخاطب : معمرقذافي "رئيس جمهور ليبي "
صفحه : 335
بسم الله الرحمن الرحيم
سرهنگ معمر القذافي ، رهبر جماهيري مردمي ليبي
پيام شريف جنابعالي ، كه حاوي تذكرات و مطالبي خيرخواهانه بود، موجب تشكرگرديد. اميد است اين روح خيرخواهي در تمام ملتهاي اسلامي و رهبران آنان روز افزون باشد؛ كه با حفظ اخوت اسلامي و تسليم در مقابل احكام الهي ، از كيان اسلام وكشورهاي اسلامي و استقلال و آزادي ملتهاي دربند ابرقدرتهاي شرق و غرب پاسداري و نگهباني كنند؛ و به دستور صريح قرآن ، با يكديگر برادر و رحيم ، و در مقابل كفار وزورگويان شديد و مقاوم باشند. (1) جمهوري اسلامي ايران ، برخلاف آنچه بوقهاي تبليغاتي كوشش در كريه نشان دادن چهره نوراني آن مي كنند، مايل است با تمام كشورهاي اسلامي دست اخوت و برادري دهد. و تجاوز و تعدي را به هيچ كشوري ،خصوصا كشورهاي همسايه و منطقه و ساير كشورهاي اسلامي را، به پيروي از احكام الهي ، جايز نمي داند؛ چنانچه تجاوز و ستم را از هيچ كشوري نمي پذيرد؛ و در مقابل زورگوييها و ستمگريها تا پاي جان ايستاده است .
جنابعالي به خوبي مي دانيد كه با هجوم وحشيانه حزب بعث عراق و قتل و غارت وتخريب مناطق عرب نشين و كردنشين و مناطق ديگر كشور مسلمان ايران ، كه جرمي جزدعوت به اسلام و اخوت اسلامي بين همه طوايف مسلمين نداشت ، از طرف ايران جزدفاع از اسلام و مظلومان كشور خويش چيزي سر نزده . و با آنكه بحمدالله بالاترين
1- اشاره به آيه 29 سوره فتح : "محمد رسول الله والذين معه اشدا علي الكفار رحمابينهم ".
صفحه : 336
قدرت در منطقه است و بسياري از شهرهاي عراق در دسترس قواي مسلح ايران است وقدرت دارد در مدت كوتاهي تمام آنها را بكوبد و مقابله به مثل كند، لكن صبر وشكيبايي را نصب عين خود نموده ؛ براي رضاي خداوند متعال نموده است .
و نيز جنابعالي مي دانيد با آنكه ايران كشوري انقلابي بود و در تمام انقلابات در راس برنامه آنها قتل و حبس مخالفين و تعطيل احزاب و تبليغات گروهها ولو با احتمال مخالفت بوده است ، لكن به مجرد پيروزي دست تمام گروهها و احزاب را باز گذاشت ، باآنكه بعض از آنان سوابق بسيار اسفناكي داشتند. تا آنكه خيانت و توطئه آنان باجمع آوري شواهد و ادله ، به طوري كه قابل انكار براي آنان نبود، ثابت شد. و در اين حال به حكم اسلام براي دفاع از جمهوري اسلامي ، كه جز به مصالح مسلمانان و اسلام فكر نمي كند، چاره اي جز آنچه واقع شده است نبود. من به شما اطمينان مي دهم كه ملت ايران و دولت خدمتگزار آن شعار "نه شرقي و نه غربي " را تا جان و توان دارد حفظمي كند و گرايش به هيچ بلوكي نخواهد داشت ، هر چند بوقهاي تبليغاتي گاهي آنان رامتمايل به غرب و گاهي متمايل به شرق معرفي مي كنند؛ و شايد موجب ترديد دوستان مانيز شود.
اينجانب از جنابعالي و بعض كشورهاي اسلامي كه از آغاز انقلاب حقيقت را دريافته و به حسب اخوت اسلامي پشتيبان حق بوده و هستيد تشكر مي كنم . و اميد دارم اين دوستي و محبت پايدار باشد؛ و ساير كشورهاي اسلامي دست از مخالفتهاي خود با ما وشما بردارند و اخوت اسلامي را حفظ نمايند.
از خداوند متعال پيروزي اسلام و مسلمين و به خود آمدن سران كشورهاي اسلامي رابراي رسيدن به آرمان اسلام را خواستار است . والسلام عليكم و رحمه الله .
روح الله الموسوي الخميني