• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 332 -  سخنراني در جمع فرمانداران سراسر كشور "معنويت پستها در نظام اسلامي "
سخنراني
زمان : صبح 24 خرداد 1361 / 21 شعبان 1402
مكان : تهران ، حسينيه جماران
موضوع : ارزش و معنويت پستها در جمهوري اسلامي
حضار: ناطق نوري ، علي اكبر "وزير كشور" و فرمانداران سراسر كشور
صفحه : 332
بسم الله الرحمن الرحيم
برترين عبادات
اولا بايد از شما دوستان و عزيزان تشكر كنم كه از راههاي دور آمده ايد و ملاقات حاصل شد و من عذر اين معنا را كه بتوانم امروز بحث طولاني بكنم ، اميد است بپذيريد.و لهذا، من اكتفا مي كنم به اينكه به شماها دعا كنم .
من از خداي تبارك و تعالي مسئلت مي كنم كه تمام كشور ايران ، هر جايي كه شمادوستان هستيد و در هر شغلي كه عزيزان ما اشتغال دارند، محلشان مهبط(1) الهي باشد؛يعني ، كارها براي خدا، براي خدمت به بندگان خدا، براي خدمت به اسلام باشد كه اين ازبزرگترين عبادات است ، خدمت به خلق خدا و خدمت به اسلام .
و اميد است كه در هر جا شما هستيد، اداره شما و پستهاي شما مبدل بشوند به يك عبادتگاه و خدمتهاي شما همه عبادت باشد. و من اميدوارم كه در مقابل آن رژيم سابق ،جاهايي كه مامورين بودند، مركز معصيت بود، امروز شما با تعهد به اسلام و با تعهد به احكام اسلام و با تعهد به جمهوري اسلامي ، در خدمت بندگان خدا و مستضعفين باشيد وبيشتر از همه ، طبقات ضعيف را ملاحظه كنيد و اين خود يك عبادت بزرگ است براي شما. و من اميدوارم كه شما به اين عبادت موفق باشيد و غنيمت بدانيد اين [را] كه در يك رژيمي واقع شده ايد، در يك حكومتي واقع شده ايد كه آن شغلي كه سابق معصيت بود،امروز عبادت است و [در] آن اتاقي كه سابق در آن معصيت واقع مي شد، امروز با
1- محل نزول .
صفحه : 333
خدمت به خلق خدا، عبادتگاه است . و خداوند اين عبادتگاه را براي شما حفظ كند وشما را موفق كند كه به اين عبادت بزرگ ، كه خدمت به جمهوري اسلامي و خدمت به مردم است ، بيشتر موفق بشويد. و خداوند ان شاءالله ، در جبهه هاي نبرد، اسلام را بر ضدكفر، در هر جا هستند؛ در ايران ، در لبنان ، در فلسطين و جاهاي ديگر پيروز كند. وان شاءالله ، كساني كه ظلم به اين ملتها مي كنند، ستم به اين مردم مي كنند و بر خلاف اسلام عمل مي كنند، خداوند تبارك و تعالي آنها را ادب كند. و اميدوارم كه شما هر چه بيشترموفق بشويد به اينكه براي اين مردم مستمند كار بكنيد و اجر آن را از خداي تبارك وتعالي بخواهيد. خداوند به همه شما توفيق بدهد.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته