• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 324 -  سخنراني در جمع فرمانده و پرسنل نيروي دريايي ارتش "لزوم نابودي اسرائيل "
سخنراني
زمان : 23 خرداد 1361 / 20 شعبان 1402
مكان : تهران ، حسينيه جماران
موضوع : سكوت دولتهاي منطقه در برابر جنايات اسرائيل
حضار: معاديخواه ، عبدالمجيد"وزير ارشاد اسلامي " - افضلي ، بهرام "فرمانده نيروي دريايي " -الهي ، علي "مدير سياسي - عقيدتي "، سرپرستان دواير سياسي - عقيدتي در پايگاههاي دريايي ، پرسنل نيروي دريايي ، نمايندگان نهضتهاي آزاديبخش جهان ، مديران و كاركنان وزارت ارشاد اسلامي
صفحه : 324
بسم الله الرحمن الرحيم
سكوت دولتهاي منطقه در قبال جنايات اسرائيل
قبلا بايد از آقاياني كه در اينجا حاضر هستند، از نيروي دريايي و از وزارت ارشاد و ازمهمانان عزيزي كه از خارج آمده اند تشكر كنم . من اميدوارم كه خداي تبارك و تعالي براين ملتهاي ضعيف عنايت كند و دست ستمكاران را قطع كند ان شاءالله .
ابتلاي اسلام ، امروز اين است كه گوشهايي كه بايد به مسائل ، به مشكلات مسلمين گوش بدهند كر شده اند و زبانهايي كه بايد براي مصالح مسلمين به كار بيفتند لال شده اند.و چشمهايي كه بايد مصيبتهايي كه بر مسلمين وارد مي شود ملاحظه كنند كور شده اند ما بااين لالها و كرها و كورها چه بگوييم ؟ آيا اين دولتهاي منطقه مسئله لبنان را يك فاجعه نمي دانند؟ يك فاجعه براي اسلام نمي دانند؟ يك فاجعه براي مسلمين جهان نمي دانند؟آيا حمله اسرائيل به لبنان و كشتار بي حد فاجعه نيست ؟ براي اسلام فاجعه نيست ؟ براي مسلمانها فاجعه نيست ؟ آيا تصريح به اينكه اين عمل با صوابديد امريكا واقع شده است ،در گوش اينها وارد نمي شود؟ اگر كر نيستند، چرا اين فرياد و ناله عزيزان ما را در لبنان نمي شنوند؟ و اگر كور نيستند، چرا اين كشته هايي كه هر روز دارد در لبنان و ايران روي هم مي ريزد و جوانهاي عزيزي [را] كه در جبهه ها و زنها و بچه ها و مردهاي پير [را] كه در خارج جبهه ها و در شهرها به هلاكت مي رسند، نمي بينند؟ اگر مي بينند و فاجعه
صفحه : 325
مي دانند، چرا صحبتي در كار نيست ؟ اگر علاقه به كيان اسلام ، علاقه به قرآن كريم ، علاقه به حرمين شريفين دارند، چرا امروز كه دارد اين معالم ديني زير پا گذاشته مي شود وتهديد مي كند اسلام و قرآن و حرمين شريفين را، صحبتي نمي كنند؟ چرا باز كمك مي كنند؟ چه شده است اينها را كه در حضور آنها اين مصايب واقع مي شود و در محضرهمه اينطور جنايتها واقع مي شود و علاوه بر اينكه سكوت كرده اند تاييد مي كنند، باز هم قرارداد كمپ ديويد(1) را مي خواهند تاييد كنند، باز هم طرح فهد(2) را مي خواهند تاييدكنند، باز هم اسرائيل را مي خواهند بشناسند؟ اين فاجعه ها را بايد ما با كي در ميان بگذاريم ؟ با دولتهايي كه چشم و گوششان را بسته اند و بدون اراده تسليم امريكا شده اند؟با ملتهاي مظلومي كه تحت فشار اين دولتها دارند جان مي دهند؟
لزوم بيداري و اتحاد ملتها
بايد با ملتها در ميان گذاشت ؛ همان طوري كه در ايران ، ملت ايران بود كه فاجعه اي كه براي اسلام به دست امريكا و سرسپردگان او - كه رژيم منحوس پهلوي است - پيش مي آمد، همين جوانهاي ايران بودند و همين ملت ايران بود و همين ارتش ايران بود وهمين نيروهاي دريايي و هوايي و زميني ايران بود و همين سپاه پاسداران ايران بود وهمين جوانهاي بسيج و عشاير ايران بودند كه با هم وظيفه فهميدند، بيدار شدند و با هم مشتها را گره كردند و با مشت ، تانكها را از صحنه بيرون كردند. تا ملتها يك همچوبيداري پيدا نكنند و تا ملتها يك همچو انسجامي پيدا نكنند، بايد بدانند كه محكوم به حكومتهاي فاسد و محكوم به امريكاي جنايتكار و ساير ابرقدرتها هستند. با داشتن آنهمه ذخاير، آنهمه امكانات ، كه اگر يك هفته نفت خودشان را به روي اين جنايتكارها
1- قرارداد كمپ ديويد قراردادي بود كه بين محمدانور سادات ، رئيس رژيم حاكم بر مصر با مناخيم بگين ،نخست وزير رژيم اشغالگر قدس با حضور جيمي كارتر رئيس جمهور امريكا در منطقه كمپ ديويد ايالات متحده به امضا رسيد و مصر، اسرائيل را به عنوان يك كشور مستقل مورد شناسايي قرار داد.
2- طرح فهد، طرحي بود كه به وسيله ملك فهد - پادشاه عربستان سعودي - پيشنهاد شد. بر اساس اين طرح ،موجوديت رژيم اشغالگر قدس به عنوان يك كشور مستقل به رسميت شناخته شده بود.
صفحه : 326
ببندند تمام مسائل حل خواهد شد، مع ذلك ، مي گويند كه ما اين كار را نمي كنيم . اين مصيبتها را ما به كجا بايد عرض كنيم ، جز به ساحت مقدس خداي تبارك و تعالي ؟شكايت از اين حكومتها را به كجا ببريم جز به ساحت مقدس خداي تبارك و تعالي ؟ ماچطور شكايت كنيم از آنهايي كه ايران را كه ايستاده است و مي خواهد در مقابل همه قدرتها بايستد و اسلام را محقق كند در دنيا، در مقابل اين ، طرح جهاد مي دهند و [درمقابل ] اسرائيل ، كه به جنگ با اسلام برخاسته است و با صراحت مي گويد كه از نيل تافرات مال من است و حرمين شريفين را از خود مي داند، سكوت كرده اند؟ ما اين دردهارا كجا ببريم ؟ اين مصيبتها را پيش كي طرح كنيم ؟ اين سكوتهاي مرگبار را، اين سكوتهايي كه تاييد مي كند جنايتكاران را، اين سكوتهايي كه تشويق مي كند ستمكاران را، بايد به كي عرضه كنيم ، و از كي بخواهيم كه عنايت كند و اين سكوتها را بشكند؟جمعيتتان كم است ؟ ثروتتان كم است ؟ نفتتان ناچيز است ؟ زمينهايتان كم است ؟ مراكزمهمي كه در [مراكز] سوق الجيشي بسيار معتبر است ، شما دستتان نيست ؟ همه امكانات هست ، لكن يك چيز نيست و آن ايمان است . ايمان نيست .
ملت ايران هيچ نداشت و ايمان داشت ، و ايمان او را بر همه قدرتها غلبه داد. ومسلمانهاي همه كشورها، دولتهاشان همه چيز دارند، لكن ايمان ندارند. آنچه كه كشور مارا، ملت ما را پيروز كرد، ايمان به خدا و عشق به شهادت بود. عشق به شهادت در مقابل كفر، در مقابل نفاق ، براي حفظ اسلام ، براي حفظ قرآن كريم .
اين مهمانهاي عزيز ما كه آمده اند، اينها حامل پيام ايران باشند به ملتها كه خودتان بايدبه فكر باشيد؛ ننشينيد تا براي شما دست نشاندگان امريكا كار كنند. آنها در اين گرفتاري كه ايران دارد، براي باغ وحش خودشان شتر مي خرند! اين مصيبت را ما كجا ببريم ؟چهارده تا شتر براي باغ وحش فلان سلطان منطقه از خارج مي خرند و با طياره هامي خواهند ببرند به آن محل . اينها دارند همه چيز ما را مي برند و آنها شتر مي خرند(3)! من
3- اشاره به جنجال تبليغاتي خريد شتري گرانقيمت توسط پادشاه عمان براي باغ وحش شخصي خود.
صفحه : 327
نمي دانم كه اين گوشها كي باز مي شود. با نفخ صور بايد باز بشود؟ و اين چشمها كي بينامي شود و اين زبانها كي گويا مي شود؟ صم بكم عمي فهم لا يعقلون (4). همه اش سر لا يعقلون است . صم بكم عمي هم دنبال لا يعقلون است .
باج خواهي متجاوز
ما بحمدالله ، در جبهه داخل پيروز هستيم و رزمندگان ما از همه طبقاتي كه بودند، چه نيروي دريايي كه امروز بعضي از آنها در اينجا تشريف دارند و خدا حفظشان كند و چه نيروي زميني و چه نيروي هوايي و چه ساير قواي مسلح مثل سپاه پاسداران و ديگران ، درصحنه اند و ايستاده اند در مقابل هر پيشامدي . كشور ما كه سرمايه هاي بزرگ خود كه عبارت از جوانهاشان باشد، در طبق اخلاص گذاشته اند و براي اسلام ، براي دين خداي تبارك و تعالي جهاد مي كنند. براي هر پيشامدي كه براي مسلمين مي شود، اينها درصحنه اند. مضحك اين است كه دولت ما پيشنهاد مي كند كه راه بدهيد ما برويم بادشمنهاي شما جنگ بكنيم و اين را يكي از شرايط قرار مي دهد، براي اينكه مايوس ازشماست و شما بايد شرط قرار بدهيد و آنها مي گويند كه بايد از هر چيزي كه ما كرديم بگذريد تا راهتان بدهيم ، آن هم چه راه دادني . اينها مصيبت نيست كه بر اسلام وارد است كه يك جمعيت فداكار مي خواهند بروند با دشمن عرب ، با دشمن اسلام ، با دشمن حرمين شريفين ، با دشمن همه منطقه جنگ بكنند؟ خودشان كه نشستند و بي تفاوت هستند، بلكه موافق هستند با آنها از ما رشوه مي خواهند كه راه به آنها بدهيد كه اينها بروندآنجا، براي آنها جنگ بكنند؟! مثل يك نفر غريق كه دارد در دريا غرق مي شود و يكي مي رود نجاتش بدهد، مي گويد: چه به من مي دهي تا اجازه بدهم مرا نجات بدهي ؟!
اينها، دولت عراق قضيه اسرائيل را بهانه قرار داده [اند؛ ] براي اينكه از چنگال انتقام وعدالت الهي فرار كنند. بهانه قرار داده اند كه بگويد شما اگر بخواهيد ما اجازه بدهيم برويد و ما غريقها را نجات بدهيد، بايد از جناياتي كه به شما كرديم صرف نظر كنيد و
4- سوره بقره ، آيه 171: "كفار هم از شنيدن و گفتن و ديدن حق ، كر و لال و كورند، پس ايشان درك نمي كنند".
صفحه : 328
يك دولت ، دو تا دولت ، صلح باشند و متصالح باشند كه وارد بشوند و از آنجا بروندسراغ نجات ما. اين غير از اين است كه صم بكم عمي فهم لا يعقلون ؟ مگر دولت ايران آن وقتي كه شما به خيال خودتان قدرت داشتيد، غير از اين حرفي مي زند كه حالا مي گويد؟ اين همان را مي گويد. دو تا مطلب ديگري كه بزرگان اين كشور عنوان كردند و شرط قراردادند، اين از باب اين است كه از شما مايوس هستند. مي گويند: شرط صلح ، شرط صلح اين باشد كه راه بدهيد تا برويم . آن شرطي را كه شما بايد با ما بكنيد، بگوييد ما به شرطي صلح مي كنيم كه شما بياييد از اينجا برويد. اين ، غير از اين است كه تعقل ندارند و چشم وگوش آنها را هواهاي نفساني بسته است ؟
ايران براي همه كشورها حجت است
دولتمردان ما كه مي گويند اين بيچاره هايي كه از عراق بيرون كرديد و فرستاديد به اينجا و ما با آغوش باز آنها را پذيرايي مي كنيم ، اينها وطنشان آنجاست ، يكي از شرايطما اين است كه آنها را راه بدهيد، اين يك شرط غير معقول است ؟! يك شرطي است زايد بر آن كه ما از اول گفتيم ؟ راه دادن اهالي يك كشور در محل خودشان و اجازه دادن اينكه آوارگان از آنجا كه به زور بيرونشان كرديد، برگردند به جاي خودشان ، اين يك چيزي است كه ما يك شرط زيادي كرديم ؟! نه ، اين امري است طبيعي ، دنبال آن شرايطماست ، ما اضافه اي نكرديم .
آتش بسي كه صدام مي گويد، آتش بسي است كه دنبالش آتش مي گشايد. راهي كه صدام مي خواهد به ما بدهد، راهي است كه نجات خودش را در آن راه مي يابد، نه راه مي خواهد براي اسرائيل بدهد. اين ، طرفين قضيه را ملاحظه كرده است . اگر ما قبول كنيم ،پس مصالحه واقع شده است و صداميها نجات پيدا كرده اند. و اگر قبول نكنيم ، پس معلوم مي شود كه ما نمي خواهيم جهاد كنيم ، نمي خواهيم با اسرائيل جنگ كنيم . ما به آنهامي گوييم كه ما قبول داريم ، شما كنار برويد و كارشناسها بيايند ببينند كه شما چه كرديد دراين كشور، چه جرمهايي را مرتكب شديد. و كارشناسها بيايند ببينند كه كي اين جنايت را
صفحه : 329
مرتكب شده است . لكن ما جنايات را غمض عين (5) كنيم ؛ براي اينكه ، مي خواهيم براي شما كار كنيم . اينها از عجايبي است كه در تاريخ باز مي ماند. از عجايبي است كه تاريخ ضبط مي كند [اين است ] كه ايران مي خواست براي نجات عرب - كه اسرائيل بخصوص با عرب مخالف است - و براي نجات حرمين شريفين و براي نجات كشورهاي اسلامي كه همه در تهديد اسرائيل هستند و براي مقابله با اين سرطان فاسد، مي خواست برود ودولتها از او رشوه مي خواستند. اينها مسائلي است كه در تاريخ ثبت مي شود و ننگهايي است كه بر پيشاني اين اشخاص ثبت خواهد شد.
تا كشورهاي اسلامي ، ملتهاي اسلامي ، آن معنايي كه در ايران پيدا شد، الگوي خودشان قرار ندهند و تا خودشان به خيابانها نريزند و بخواهند از دولتهاي خودشان كه بااسرائيل بايد روبرو بشويد، گمان نكنيد كه اين كر و كورها به تعقل برسند. ملتها بايدبايستند و بخواهند از ارتشهاي منطقه خودشان و از دولتهاي منطقه خودشان كه بيايند و بااين فلسطيني ها و با اين سوري ها كه مورد ظلم واقع شده اند كمك كنند تا اين غده سرطاني از بين برود. و اگر آنها هم تماشاگر باشند كه ببينند چه مي شود، آنها هم بي تفاوت باشند و عذر اين باشد كه دولتها بايد اين كار را بكنند، اگر اينطور باشد، آنها هم در محضر خدا جواب صحيح ندارند. ايران حجت است بر همه كشورها. خداي تبارك وتعالي ممكن است كه در آخرت ايران را حجت قرار بدهد بر آنهايي كه به ظلم ساخته اندو تسليم ظالم شده اند و قيام نكرده اند. اگر اعتقاد به خدا و معاد دارند، جواب بايد تهيه كنند براي خداي تبارك و تعالي . آن روز ديگر امريكا و اسرائيل نمي توانند به دادتان برسند. و اگر به اين معاني اعتقاد ندارند، جواب براي ملتهاي مظلوم دنيا بايد تهيه كنند.جواب براي نسلهاي آتيه كه - خداي نخواسته - با اين روشي كه اينها دارند، آنها در دام خواهند افتاد، جواب بايد تهيه كنند. اگر ارزشهاي ايماني را هيچ حساب مي كنند،ارزشهاي نظامي خودشان را، ارزشهاي ملي خودشان را، ارزشهاي انساني را در نظر
5- چشم پوشي .
صفحه : 330
بگيرند و براي چهار روز حكومت كردن ، زير بار ذلت نروند، آن هم ذلت در تحت چكمه اسرائيل . مسلمانها بايد از جا برخيزند، بايد قيام كنند. خدا فرموده است : انمااعظكم بواحده ان تقوموا لله مث ني و فرادي (6). نگوييد: تنها هستيم . تنهايي هم بايد قيام بكنيم .اجتماعي هم بايد قيام كنيم . با هم بايد قيام كنيم . همه موظفيم به اينكه براي خدا قيام كنيم و براي حفظ كشورهاي اسلامي قيام كنيم در مقابل اين دو غده سرطاني كه يكي حزب فاسد بعث عراق است و يكي اسرائيل و هر دو سرمنشاش امريكاست .
نابودي اسرائيل در گرو قيام كشورهاي اسلامي
عذر نيست پيش خداي تبارك و تعالي ، نه ما معذوريم و نه شما. عذر نيست كه مانداشتيم چيزي ، همه چيز داريد. عذر نيست كه ما قدرت نداريم ، [از] همه قدرتمندترهستيد. وقتي روي هم بايستيد، روي هم دست برادري با هم بدهيد، يك قدرت بزرگ جهاني را شما مي توانيد تحقق بدهيد. عذر نيست كه ما اسلحه نداريم ، سلاحي كه شماداريد دنيا ندارد و او سلاح نفت است . دنيا به سلاح شما احتياج دارد، رگ حيات دنياست . اين سلاحي كه خداي تبارك و تعالي به اختيار شما گذاشته است ، براي خداي تبارك و تعالي از او استفاده كنيد. اين قدرتي كه خداي تبارك و تعالي در بازوان شماگذاشته است ، براي خداي تبارك و تعالي به كار بگيريد. خداوند ان شاءالله ، بيدار كند اين دولتها را. و خداوند ان شاءالله ، هوشيار كند اين جمعيتهاي فراواني [را] كه در عين حالي كه همه چيز دارند، تحت فشار ظلم هستند. من اميدوارم كه همان طوري كه ايران تاكنون آمده است و دست ستمكارها را كوتاه كرده است و خود رو به يك تمدن خواهد رفت وايران را يك ايران آزاد و مستقل قرار داده است ، اين آزادي و استقلال و اين حضورجمعي ، تا آخر باقي بماند. من اميدوارم كه ملتهاي اين كشورهاي اسلامي به اين مسائل توجه كنند و ننشينند تا اينكه وقت بگذرد. امروز، روزي است كه اگر با هم قيام كنند،
6- سوره سبا، آيه 46: "من به يك سخن شما را پند مي دهم و آن سخن اين است كه شما خالص براي خدا، دو نفردو نفر با هم يا هر يك تنها در امر دينتان قيام كنيد".
صفحه : 331
اسرائيل بكلي از بين خواهد رفت . من اميدوارم كه اين دولتهايي كه در عين حالي كه اسرائيل با صراحت مي گويد كه "من بايد همه اينجاها را بگيرم " و اينجاها را ملك خودش مي داند و شاهديم كه قدم قدم دارد پيش مي رود، اين دولتها بيدار بشوند و با اين ماده سرطاني كه خطرش براي همه منطقه و براي اسلام است ، قيام كنند و با حرف وصحبت و شوخي و مزاح مسائل را نگذرانند.
من اميدوارم كه اين دولتها آنقدري كه به باغ وحش خودشان اهميت مي دهند، به اسلام اهميت بدهند. خداوند ان شاءالله ، اين قدرتهايي [را] كه براي اسلام كار مي كنند،پيروز كند. و خداوند ان شاءالله ، شما جوانهاي عزيزي كه از اول انقلاب تا حالا و از حالا به بعد هم در صحنه حاضريد و براي اسلام كار مي كنيد، شما را تاييد كند. اميدوارم كه خداوند تمام مسلمين جهان را تاييد كند و از زير بار ستم قدرتهاي بزرگ خارج شوند.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته