• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 260 -  سخنراني در جمع ائمه جمعه استان كرمان "حفظ وحدت و توجه به تكليف "
سخنراني
زمان : 4 خرداد 1361 / 1 شعبان 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : حفظ وحدت و توجه به تكليف
حضار: ائمه جمعه استان كرمان
صفحه : 260
بسم الله الرحمن الرحيم
لزوم حفظ وحدت و توجه به تكليف
از آقاياني كه زحمت كشيده و اينجا آمده اند تشكر كرده و دعاگوي همه مي باشم وهمچنين از اهالي و علماي كرمان و ائمه جماعت آن استان - كه خداوند همه آنان را حفظفرمايد - تشكر مي كنم . بار ديگر اين نكته را تذكر مي دهم كه سعي كنيد وحدت را حفظنماييد؛ وحدت بين خودتان ، وحدت بين خودتان و مسئولين و وحدت بين خودتان ومردم . شما مي بينيد كه تمام سعي منافقين و مفسدين خارج و داخل بر اين است كه بين مردم شكاف ايجاد نمايند و اين خود بهترين دليل است كه ما بايد وحدتمان را حفظكنيم .
اين پيروزي عظيم و بزرگي كه رزمندگان ما به دست آورده اند و وابسته به قدرتهاي بزرگ را از سرزمين خودمان بيرون كردند، از حفظ وحدت است . امروز تمامي رسانه هاي گروهي سعي مي كنند يا پيروزي ما را منعكس نكنند و يا اگر مي كنند، بلافاصله با داد و بيداد خطر اين پيروزي را در منطقه گوشزد نمايند و فرياد برمي دارند كه اگر ايران پيروز شود با منطقه چه مي كند، با كشورهاي خليج چه خواهد كرد.
آنچه مردم را مجتمع مي كند همين ائمه جماعت و جمعه هاست . شما در كرمان وديگران در ساير شهرها سعي كنيد مسائل خودتان را مطرح كنيد و با يكديگر تفاهم داشته باشيد، مردم هم كه در صحنه حاضر و ناظرند، ديگر هيچ ترسي نيست . امروز همكاري وهمياري مردم بيسابقه است ، ما هر روز شاهد زناني هستيم كه ماحصل عمرشان ، يك تكه
صفحه : 261
طلا را مي آورند و در راه خدا و جنگ انفاق مي كنند. از طرف ديگر يكي از آقايان به من گفت كه در جبهه نوجوان دوازده - سيزده ساله اي را ديده است كه دستش قطع شده وبلافاصله دست قطع شده خود را گرفته و رفته است به سوي ميدان جنگ . خوب توجه كنيد در چنين موقعيتي تكليف ما چيست ؟ خيلي روشن است كه تكليف همگي ما خيلي سنگين است . اگر - خداي ناخواسته - اشتباهي كنيم آنها كه منافعشان در خطر است آن رادر داخل و خارج بزرگ مي كنند و عليه ما تبليغات مي كنند.
سعي كنيد مطالعه كنيد كه در خطبه هايتان چه مي خواهيد بگوييد. اميدوارم اسلام به دست شما منتشر شود تا مقدمه اي شود براي ظهور حضرت مهدي - عجل الله تعالي فرجه الشريف - اميدوارم موفق و مويد باشيد.
والسلام عليكم