• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 257 -  پيام به ملت ايران "تجليل از رزمندگان اسلام و تبريك فتح خرمشهر"
زمان : 3 خرداد 1361 / 30 رجب 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تجليل از رزمندگان اسلام و تبريك فتح خرمشهر
مخاطب : ملت ايران
پيام
صفحه : 257
بسم الله الرحمن الرحيم
با تشكر از تلگرافاتي كه در فتح خرمشهر به اينجانب شده است ، سپاس بي حدبر خداوند قادر كه كشور اسلامي و رزمندگان متعهد و فداكار آن را مورد عنايت وحمايت خويش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصيب ما فرمود. اينجانب با يقين به آنكه ماالنصر الا من عندالله (1) از فرزندان اسلام و قواي سلحشور مسلح ، كه دست قدرت حق ازآستين آنان بيرون آمد و كشور بقيه الله الاعظم - ارواحنا لمقدمه الفدا - را از چنگ گرگان آدمخوار كه آلتهايي در دست ابرقدرتان خصوصا امريكاي جهانخوارند بيرون آورد ونداي "الله اكبر" را در خرمشهر عزيز طنين انداز كرد و پرچم پرافتخار "لا اله الا الله " را برفراز آن شهر خرم - كه با دست پليد خيانتكاران قرن به خون كشيده شده و "خونين شهر"(2) نام گرفت - [بيافراشت ] تشكر مي كنم . و آنان فوق تشكر امثال من هستند. آنان به يقين مورد تقدير ناجي بشريت و برپا كننده عدل الهي در سراسر گيتي - روحي لتراب مقدمه الفدا - مي باشند. آنان به آرم مارميت اذرميت و لكن الله رمي (3) مفتخرند.
مبارك باد و هزاران بار مبارك باد بر شما عزيزان و نور چشمان اسلام اين فتح و نصرعظيم كه با توفيق الهي و ضايعات كم و غنايم بي پايان و هزاران اسير گمراه و مقتولين وآسيب ديدگان بدبخت كه با فريب و فشار صدام تكريتي ، اين ابرجنايتكار دهر، به تباهي
1- بخشي از آيه 126، سوره آل عمران : "هيچ نصرت و كمكي نيست مگر از جانب خداوند".
2- خرمشهر، پس از اشغال توسط رژيم بعث عراق به ويرانه اي تبديل شد و بدين جهت "خونين شهر" نام گرفت و پس ازآزادي بار ديگر نام "خرمشهر" به آن باز گشت .
3- بخشي از آيه 17 سوره انفال : "و آنگاه كه تيرافكندي تو نيانداختي بلكه خدا تير انداخت ".
صفحه : 258
كشيده شده اند، سرافرازانه براي اسلام و ميهن عزيز افتخار ابدي به هديه آورديد. ومبارك باد بر فرماندهان قدرتمند كه فرماندهان چنين فداكاراني هستند كه ستاره درخشنده پيروزيهاي آنان بر تارك تاريخ تا نفخ صور نورافشاني خواهد كرد. و مبارك باد بر ملت عظيم الشان ايران اينچنين فرزندان سلحشور و جان بركفي كه نام آنان وكشورشان را جاويدان كردند. و مبارك باد بر اسلام بزرگ اين متابعاني كه در دو جبهه جنگ با دشمن باطني و دشمنان ظاهري پيروزمندانه و سرافراز امتحان خويش را دادند وبراي اسلام سرافرازي آفريدند.
و هان اي فرزندان قرآن كريم و نيروهاي ارتش و سپاهي و بسيج و ژاندارمري وشهرباني و كميته ها و عشاير و نيروهاي مردمي داوطلب و ملت عزيز، هوشيار باشيد كه پيروزيها هر چند عظيم و حيرت انگيز است شما را از ياد خداوند كه نصر و فتح در دست اوست غافل نكند و غرور و فتح شما را به خود جلب نكند؛ كه اين آفتي بزرگ و دامي خطرناك است كه با وسوسه شيطان به سراغ آدم مي آيد و براي اولاد آدم تباهي مي آورد. و من با آنكه به همه شما اطمينان تعهد به اسلام دارم ، لكن از تذكر، كه براي مومنان نفع دارد، بايد غفلت نكنم ؛ چنانچه از نصيحت به حكومتهاي همجوار و منطقه دريغ ندارم . و آنان مي دانند امروز با فتح خرمشهر مظلوم ، دولت و ملت پيروزمند ما ازموضع قدرت سخن مي گويد. و من به پيروي از آنان به شما اطمينان مي دهم كه اگر ازاطاعت بي چون و چراي امريكا و بستگان آن دست برداريد و با ما به حكم اسلام و قرآن كريم رفتار كنيد، از ما جز خير و پشتيباني نخواهيد ديد. و شما بدانيد آنقدر كه ابرقدرتهااز صدام ، اين نوكر چشم و گوش بسته ، پشتيباني كردند از شماها كه قدرتهاي كوچك وحكومتهاي ضعيف هستيد پشتيباني نمي كنند. و شما عاقبت اين جنايتكار و هم قطارجنايتكارش شاه مخلوع را به عيان ديده ايد. قدرتهاي بزرگ بيش از آنچه از شما استفاده نمايند از شما طرفداري نمي كنند. و شماها را براي منافع خويش به هلاكت مي كشند. ومن نصيحت برادرانه به شما مي كنم كه كاري نكنيد كه قرآن كريم براي برخورد با شماتكليف نمايد و ما به حكم خدا با شما رفتار كنيم . و يقين بدانيد كه امثال حسني مبارك
صفحه : 259
مصري (4) و حسين اردني (5) و ديگر هم جنايتكاران آنان براي شما نفعي ندارند و دين ودنياي شما را تباه مي كنند. و اگر با نشستهاي خود بخواهيد طرح كمپ ديويد(6) يا فهد(7)را، كه مرده اند، زنده كنيد؛ كه ما خطر بزرگ براي كشورهاي اسلامي خصوصا حرمين شريفين مي دانيم ، اسلام به ما اجازه سكوت نمي دهد. و اينجانب در پيشگاه مقدس خداوند تكليف الهي خود را ادا نمودم . اكنون دست تضرع و دعا به سوي خالق يكتا بلندكرده و به قواي مسلح اسلام و فداكاران قرآن كريم و ميهن عزيز ايران دعا مي كنم ، وسلامت و سعادت و پيروزي آنان را خواستار هستم .
سلام و درود بي پايان بر فرماندهان متعهد قواي مسلح و بر رزمندگان فداكار و بر ملت دلير ايران عزيز و سرشار از شاديها. والسلام علي عبادالله الصالحين .
روح الله الموسوي الخميني
4- رئيس جمهوري مصر و از موافقان طرح امريكايي سازش ذلت بار با رژيم صهيونيستي .
5- ملك حسين ، پادشاه اردن .
6- قراردادي بود كه بين محمد انورسادات "رئيس جمهوري مصر" و مناخيم بگين "نخست وزير رژيم اشغالگر قدس "و با حضور و وساطت جيمي كارتر "رئيس جمهوري امريكا" در "كمپ ديويد امريكا" به امضا رسيد.
7- طرح هشت ماده اي فهد كه براساس آن ، رژيم اشغالگر قدس به طور ضمني مورد شناسايي قرار مي گرفت و امنيت آن تضمين مي شد. اين طرح به مرحله اجرا در نيامد.