• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 142 -  پيام به ملت ايران و رزمندگان "تبريك پيروزيهاي رزمندگان "
پيام
زمان : 2 فروردين 1361 / 26 جمادي الاول 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تبريك پيروزي رزمندگان
مناسبت : آغاز عمليات فتح المبين
مخاطب : ملت ايران و رزمندگان قواي اسلام
صفحه : 142
بسم الله الرحمن الرحيم
ان تنصروا الله ينصركم و يثبت اقدامكم (1)
اخبار غرورآفرين جبهه هاي نبرد عليه قواي شيطاني را يكي پس از ديگري دريافت نمودم . قلم قاصر است كه احساسات خويش را ابراز كنم . به قواي مسلح اسلامي - كه خدايشان نصرت آخرين را نصيب فرمايد - تبريك عرض مي كنم . مبارك باد بر شماعزيزان افتخارآفرين پيروزي بزرگي را كه با ياري ملائكه الله و نصرت ملكوت اعلي نصيب اسلام و كشور عزيز ايران ، كشور بقيه الله الاعظم - اروحنا له الفدا - نموديد.رحمت واسعه خداوند بر آن مادران و پدراني كه شما شجاعان نبرد در ميدان كارزار ومجاهدان با نفس در شبهاي نوراني را در دامن پاكشان تربيت نمودند. مژده باد به شماجوانان برومند در تحصيل رضاي پروردگار كه از بالاترين سنگرهاي روحاني و جسماني ظاهري و باطني پيروزيد. مبارك باد بر بقيه الله - ارواحنا له الفدا - وجود چنين رزمندگان ارزشمند و مجاهدان في سبيل الله كه آبروي اسلام را حفظ و ملت ايران را روسپيد ومجاهدان راه خدا را سرافراز نموديد. ملت بزرگ ايران و فرزندان اسلام به شماسلحشوران افتخار مي كنند. آفرين بر شما كه ميهن خود را بر بال ملائكه الله نشانديد و درميان ملل جهان سرافراز نموديد. مبارك باد بر ملت چنين جوانان رزمنده اي ، و بر شماچنين ملت قدرداني كه به مجرد فتح و پيروزي توسط رزمندگان به دعا و شادي
1- بخشي از آيه 7 سوره محمد: "اگر خدا را ياري كنيد، خدا شما را ياري مي كند و گامهايتان را استوار مي گرداند".
صفحه : 143
برخاستند. اينجانب از دور دست و بازوي قدرتمند شما را كه دست خداوند بالاي آن است مي بوسم و بر اين بوسه افتخار مي كنم . شما دين خود را به اسلام عزيز و ميهن شريف ادا كرديد و طمع ابرقدرتها و مزدوران آنان را از كشور خود بريديد وسخاوتمندانه در راه شرف و عزت اسلام جهاد كرديد. "يا ليتني كنت معكم فافوز فوزاعظيما". (2)
درود بر فرماندهان بزرگوار رزمندگان و بر همه مجاهدان راه عظمت كشور و اسلام . ونفرت و لعنت بر منافقان و منحرفاني كه مي خواستند يكي از انبارهاي مهمات چنين مجاهداني را به آتش بكشند. و غضب و سخط خداوند بر آن خدانشناساني كه با كمك به صدام عفلقي مي خواستند او را نجات دهند. و شكر بي پايان خداوندي را كه توانستيدبا شكست مفتضحانه ، نيروهاي كفر را در بارگاه قادر متعال بي آبرو و در پيشگاه ملتهاي مسلمان منفور نماييد. من از خداوند تعالي نصرت نهايي شما عزيزان و شكست مخالفان حق را خواستارم .
درود بر شما و رحمت خدا بر شهيدان راه حق و شهداي جبهه نبرد حق عليه باطل .والسلام علي عبادالله الصالحين .
2 فروردين 61
روح الله الموسوي الخميني
2- "كاش با شما مي بودم تا به بهره اي بزرگ نايل آيم "؛ فرازي كه در زيارتنامه بزرگان دين و شهداي كربلا وارد شده است ، بيان اين فراز خطاب به رزمندگان جبهه هاي دفاع مقدس و شهداي جنگ تحميلي حاكي از رفعت مقام آنان درنگاه امام خميني است .