• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 129 -  پيام راديو - تلويزيوني به ملت ايران در آغاز سال نو "تحول در اقشار مختلف مردم "
پيام راديو - تلويزيوني
زمان : 1 فروردين 1361 / 25 جمادي الاول 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تبريك سال نو و بيان تحول معجزه آسا در تمام قشرهاي ملت
مناسبت : عيد نوروز
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 129
بسم الله الرحمن الرحيم
ان شاءالله اين عيد سعيد و اين سال نو بر همه مسلمين و بر ملت شريف ايران ، برخواهران ، بر برادران مبارك و مسعود باشد. مبارك باشد عيد بر تمام كساني كه در اين سال در راه - در سال جلو - تمام توان خودشان را صرف براي پيشرفت اسلام كردند. واميدوارم كه اين دعايي كه در اول سال و در حال تحويل خوانده مي شود: يا مقلب القلوب والاب صار يا مدبر الليل و النهار يا محول الحول و الاحوال حول حالنا الي احسن الحال (1) براي ملت ما درآن سال تحقق پيدا كرده است و براي اين سال بالاتر از آن تحقق پيدا كند. تمام قلوب وتمام ابصار و بصيرتها در دست خداي تبارك تعالي و يد قدرت اوست . اوست كه تدبيرمي كند جهان را، ليل و نهار را، و اوست كه قلوب را متحول مي كند، و بصيرتها را روشن مي كند، و اوست كه حالات انسان را متحول مي كند، و ما آن را در ملت عزيز خودمان ،در زن و مرد، در كوچك و بزرگ يافتيم . اين تقليب قلوب كه قلبها از آمال دنيوي و ازچيزهايي كه در طبيعت است بريده بشود و به حق تعالي پيوسته بشود، و بصيرتها روشن بشود و صلاح و فساد خودشان را به وسيله بصيرت بفهمند، در ملت ما بحمدالله تا حدودچشمگيري حاصل شده است . و من اميدوارم كه در اين سال جديد به اعلا مرتبه خودش برسد. اين قلبهايي كه قبل از انقلاب توجه به دنيا داشت ، توجه به آمال دنيوي داشت و از
1- اي دگرگون كننده دلها و چشمها، اي تدبير كننده شب و روز، اي تغيير دهنده سال و سالها، حال ما را به بهترين حالات دگرگون ساز.
صفحه : 130
غيب كمتر توجه داشت به غيب ، و از غيب كمتر جلوه اي در او حاصل مي شد، ما امروزمي بينيم كه اين جلوه ها حاصل شده است ، و اين شوق و شعفها به لقاالله براي آنها حاصل شده است ، و دست عنايت خداي تبارك و تعالي به سر اين ملت كشيده شده است ، وايمان آنها را تقويت فرموده است كه يكي از علائم ظهور بقيه الله - ارواحنا فداه - است .بي انگيزه نيست كه در يك ملتي كه در طول مدت شاهنشاهي ستمشاهي ، و در اين پنجاه سالي كه پنجاه سال سياه بود براي اين ملت ، متحول بشود به يك قلبي كه روشني او ازآفتاب روشنتر و يك بصيرتي كه نور او براي ملك و ملكوت روشنايي مي دهد، و يك تحول معجزه آسايي كه در تمام قشرهاي ملت تحقق پيدا كرده است .
مبارك باشد اين روز جديد و اين سال نو بر همه كساني كه قدرت ايمانشان به رشدرسيده است ، و اميد است به حد اعلاي رشد برسد، و نثار كردن خون پيش آنها باشجاعت و با تصميم عزم ، يك چيز تازه اي است و يك چيزي است كه تحقق پيدا كرده است . ايثار در اين ملت به حد رشد رسيده است و ان شاءالله در آتيه خواهد رسيد. و من اميدوارم كه اين سال مثل سال سابق و مثل هميشه سالي باشد كه هم مبارك باشد، و هم تمام ارگانهاي دولتي بر طبق قوانين اسلامي عمل كنند، و مشكلات را به قدرت ايمان وپشتيباني ملت يكي را بعد از ديگري از بين ببرند. ما اگر چه مشكلات زياد داريم ، لكن دربرابر آن مشكلات يك قدرت انساني عجيب و يك قدرت خداوندي در دنبالش و درپشتيباني از او ما داريم . و ما كه خداي تبارك و تعالي را پشتيبان خود مي دانيم و مقصد ماو مقصد ملت ما آزادي از چنگال دشمنان اسلام است . و مقصد و مقصود ما استقلال كشور اسلامي است ، به طوري كه هيچ يك از قدرتهاي عالم نتوانند آسيبي به آن برسانند، و ما براي خاطر خداي تبارك و تعالي اين نهضت را و اين ادامه نهضت را دنبال كرديم ، و ملت ما بحمدالله با رشد ايمان و با قدرت الهي اين انقلاب را به پيش مي برد. ومن اميدوارم كه در اين سال آتيه بهتر از سالهاي قبل بر امور مسلط باشيم و باشيد، و راه رابراي خدا بهتر طي كنيد، و صراط مستقيم انسانيت را بيشتر طي كنيد، و به مقصود كه رسيدن به مقامي است كه خداي تبارك و تعالي براي مومنين و براي عارفان به خودش
صفحه : 131
وعده داده است ما برسيم . و دست همه قدرتها از كشور ما ان شاءالله كوتاه شود و كوتاه شده است . و ما بحمدالله به مقامي رسيده ايم كه ديگر با اين وضعي كه كشور ما دارد، بااين وضعي كه جوانان ما دارند، با اين تعهدي كه بانوان ما دارند، با اين تعهدي كه كشور ماتمام افرادش دارد، ما در مقابل هيچ مشكلي ان شاءالله ضعيف نخواهيم شد. و بحمدالله تاكنون هم هر سال از سال ديگر بهتر بود و بهتر خواهد شد. و من اميدوارم كه باناگواريهايي كه بر ما وارد شد لكن ايماني كه در ما و در شما و در همه ملت ما حاصل شدجبران آن را بكند. و اميدواريم كه اين انقلاب يك انقلاب جهاني بشود، و مقدمه براي ظهور حضرت بقيه الله - ارواحنا له الفدا - باشد. من تبريك مي گويم بر همه مومنين ، برهمه مستضعفين جهان ، بر همه مسلمين جهان و از همه مسلمين مي خواهم كه با قدرت وقوت در راه اسلام قدم بردارند، و اسلام را پشتيباني كنند تا اينكه ان شاءالله دشمنان اسلام ،آنهايي كه نمي توانند اسلام را ببينند مقصور بشوند و منزوي .
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته