• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 125 -  پيام به اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان در اروپا "پيشرفتهاي انقلاب "
پيام
زمان : 29 اسفند 1360 / 24 جمادي الاول 1402(1)
مكان : تهران ، جماران
موضوع : پيشرفتهاي معجزه آساي انقلاب اسلامي - پيروزي در جبهه هاي نبرد - بيان جنايات منافقين
مخاطب : اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانشجويان در اروپا
صفحه : 125
بسم الله الرحمن الرحيم
اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانشجويان در اروپا
السلام عليكم و رحمه الله و بركاته
خواهران و برادران عزيز و متعهد! مرقوم شريف واصل ، توفيق و سلامت و سعادت شما جوانان محترم را از خداوند متعال خواستار است . سه سال از آغاز جمهوري اسلامي و تدفين ستمشاهي 2500 ساله مي گذرد، و اين طفل نوزاد با مواجه بودن با توطئه ها وخرابكاريها و جنايتها و خيانتهاي عناصر داخلي و قدرتهاي بزرگ شيطاني و دولتهاي سرسپرده منطقه و غيرمنطقه ره صدساله رفته و با دست قدرت مطلقه الهي ، انقلاب شكوهمند ملت مظلوم و تحت ستم و شكنجه ايران تمام موانع را از سر راه برداشته وتوطئه ها را خنثي نموده است . با اينكه اكثر بوقهاي تبليغاتي و مطبوعات در خدمت مخالفين اسلام و جمهوري اسلامي هستند و در طول مدت انقلاب و بويژه در سالهاي اخير با تمام شيوه ها براي كوبيدن اين رژيم نوپا از هيچ تهمت و دروغ و ناسزا وشايعه پراكني كوتاهي نكرده اند، و شايد در مقابل اين دشمنان مقتدر هر رژيمي بود درهم ريخته و ساقط شده بود، ولي انقلاب اسلامي به طور معجزه آسايي به راه خود ادامه مي دهد، و بسياري از مسلمانان و مستضعفان جهان را بيدار نموده است . و اميد آن است
1- صحيفه نور ج 16، ص 113 در ذيل تاريخ 15/1/61 درج كرده است ؛ ولي تاريخ مندرج در نسخه خطي 29/12/60 مي باشد. تاريخ 15 فروردين ، زمان قرائت پيام امام خميني در اجلاس سالانه اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانشجويان در اروپا بوده است ؛ نه تاريخ نگارش پيام .
صفحه : 126
كه يك انقلاب عميق عمومي در سراسر جهان در مقابل جهانخواران ضد بشريت تحقق يابد. انقلاب ايران با قدرت به پيش مي رود و هر روز انسجام و استحكامش فزوني مي يابد و مخالفانش با شكست مواجه مي شوند.
نكته مهم پس از فضل خداوند متعال كه پشت و پناه مظلومان است ، خصوصا آنان كه براي رفع ظلم و كوتاه كردن دست جنايتكاران بين المللي فداكاري مي كنند و جوان مي دهند، مردمي بودن اين انقلاب است ، و بزرگترين نقش آن ايمان راسخ به خداي بزرگ و به پيروزي است . و شما عزيزان كه نقش مهمي در خنثي نمودن تبليغات دروغين و تهمتهاي بي پايه را بر عهده داريد با اعتماد به فضل و ياري خداوند متعال به راه خودادامه دهيد و چون مقصد، اقامه عدل و قسط است ، از پيشامدها نهراسيد.
خواهران و برادران من ! مشكلات زياد شما را در آن محيط احساس مي كنم ، چنانچه شما هم مشكلات ما را حس مي كنيد؛ لكن هر دو مي دانيم كه راه ما حق است و همه درمقابل باطل ايستاده ايم و با صبر و استقامت ، حق بر باطل پيروز است ، و خداوند وعده پيروزي را داده است و اميدوارم كه زمان آن نزديك باشد. ما كوشش داريم كه تبليغات خود را گسترش داده و نيز با همه گرفتاريها در اين امر مهم به فعاليت برخيزيم ، و همه ما وشما كه داراي يك مقصد و ايده هستيم ، بايد براي رسيدن به آن تمام توان خويش را به كار بريم . و خوب است كه اين نكته را تذكر دهم ، تبليغات بسيار عظيم دشمنان ما چون بااختلاف زياد و تناقض گوييها انجام گرفته و مي گيرد، گمان نمي كنم تاثير چشمگيري داشته باشد - والامر الي الله . چنانكه ديديم و ديديد كه در پيروزي عظيمي كه هفته قبل براي رزمندگان شجاع و متعهد ما در فتح مبين به دست آمد - كه حجم آن را با تمام كوشش تاكنون نتوانسته اند به دست آورند و به ملت عرضه كنند - و نيز اسلحه و مهماتي كه از دشمن به غنيمت گرفته شده و آنچه از آنان منهدم شده به قدري زياد است كه مدتي وقت لازم دارد تا شمارش نموده و يا جمع آوري نمايند، و همچنين عدد كشتگان فريب خورده باز به طور كامل به دست نيامده ، و اسيران و پناهندگان به قدري زيادند كه تخليه آنان به مركز هنوز ميسر نشده و بيش از چهارده هزار نفر تاكنون به تهران فرستاده شده
صفحه : 127
است . و آنچنان شكست آشكاري به دشمن وارد كرده اند كه در تاريخ جنگها بي نظير وكم نظير بوده است . با همه اينها و رانده شدن دشمن تا مرز عراق ، بوقهاي تبليغاتي بزرگ جهان تا مدتي از آن يا ذكري نكردند و يا از پيروزي صداميان داد سخن دادند، تا آنكه رسوايي آنان برملا شد و پس از آمدن خبرنگاران ، مقداري از پيروزيها مخابره شد. با اين وصف رسانه ها با موذيگري به زبان درآمدند و ضمن انعكاس بعضي ابعاد آن ، از فرمان صدام براي عقب نشيني به انگيزه آرايش جديد سخن به ميان آوردند. و اينجانب گمان مي كنم اين رسوايي مفتضحانه كه براي رسانه هاي گروهي دشمنان انسانيت در اين جنگ بويژه در چند جبهه از قبيل آبادان و بستان و از همه مهمتر در فتح المبين به بار آمد، براي ملت ايران يكي از پيروزيهاست .
و مسئله ديگري كه بايد براي شما تذكر دهم اين است كه شما برادران و خواهران اگرگفتار و كردار گروهكهاي منحرف بويژه گروه منافقين را بررسي نماييد، متوجه مي شويدكه آنها از زماني كه با عده اي از علماي اعلام مثل حضرت حجت الاسلام و المسلمين آقاي منتظري و ديگر دوستان زندان بوده اند، تا وقتي كه ملت پيروز شد و به بركت مجاهدات ملت شجاع نجات پيدا كردند، و نيز در طول اين سه سال با چه چهره هاي مختلف و كردار و اقوال متضاد با ملت شريف مواجه بوده و هستند. با يك بررسي كوتاه مي توانيد از عقايد التقاطي آنان ، بلكه عقايد متضاد با اصول اسلامي و رفتار و كردارگوناگون منافق گونه آنان ، اگر تاكنون آگاه نشده ايد، آگاه شويد. ما از نزديك مشاهده نموده و مي نماييم كه اين مدعيان اسلام ، با عقايد و اصول اسلامي مخالفند، و اين مدعيان مجاهدت براي خلق ، چه جناياتي كه مرتكب نشده اند؛ از قيام مسلحانه و كشتار مردم بيگناه كوچه و بازار تا آتش سوزيها و انفجارها و ترورها - كه اكثرا كودكان و زنان و مردان مستمند و مظلوم طعمه جنايات غير انساني آنان بوده اند و اكنون نيز ادامه دارد - و ازابتداي پيروزي انقلاب اينان در صدد به دست گرفتن قدرت بوده اند. و از پادگانها وكلانتريها بيت المال مسلمين را، از مهمات تا انواع سلاحهاي كوچك و بزرگ به غارت برده و با دزدي از بانكها و دهها جنايت در سرتاسر كشور، خانه هاي تيمي تدارك ديده و
صفحه : 128
با قيمتهاي زياد اجاره كرده و مراكز خيانت به ملت را هرچه بيشتر تقويت نمودند، كه بحمدالله تعالي با قواي مسلح و پشتيباني ملت اكثر آنها كشف شده است . و از هر چيزجنايت بارتر، گول زدن دختران و پسران كم سال ناآگاه و به فساد كشاندن آنها و همچنين وادار نمودنشان به ترور و آتش سوزي است كه به خواست خداوند، بسياري از آنان ازفريبكاري همدستان خود مطلع شده و توبه نموده اند. برادران و خواهران محترم ! اين تذكرات براي آن است كه از جوانان و دوستان كم اطلاع خود جلوگيري نماييد كه با اين گرگان در لباس آدم و جنايتكاران با اسم اسلام راستين ، معاشرت ننموده و كوچكترين تماسي نگيرند. اينان كه از امپرياليزم انتقاد سرسختانه منافق گونه مي كردند، اكنون معلوم شد كه چهره واقعي آنان چه چهره كريهي است . و امروز به خوبي روشن است كه اينان به دامان امپرياليستها پناهنده و با كمك آنان به توطئه عليه جمهوري اسلامي برخاسته اند و باشايعه سازي و دروغ پردازي مي خواهند جوانان معصوم را به دام بكشند و با استفاده ازخون مظلومان و گول خوردگان ، اوامر اربابانشان را اجرا كنند.
شما دوستان ، به حسب وجدان و شرع مطهر موظفيد هر قدر مي توانيد جرايم ايشان رافاش كنيد و نگذاريد جوانان كه ذخاير ملتند در دام آنان افتند. و شما بدانيد كه اگر ما درتحت لواي اسلام و پرچم توحيد باشيم ، از آسيب دشمنان مصون خواهيم بود. امروزچون گذشته همه بدبختيهاي مسلمانان ، از تفرقه و عدم اجتماع در زير پرچم پرافتخاراسلام است . پيروز باشيد و خداوند يارتان باد. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
29 اسفند 60
روح الله الموسوي الخميني