• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 1 -  مظلوميت جمهوري اسلامي در دنيا
سخنراني
زمان : 10 بهمن 1360 / 4 ربيع الثاني 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : مظلوميت جمهوري اسلامي در دنيا
حضار: معاديخواه ، عبدالمجيد "وزير ارشاد اسلامي " و سرپرستان هياتهاي نمايندگي عازم به كشورهاي خارجي
صفحه : 1
بسم الله الرحمن الرحيم
مظلوميت جمهوري اسلامي در دنيا
آقايان هم مي دانند، محتاج به توضيح نيست ، لكن براي تذكر باز عرض مي كنم كه جمهوري اسلامي يكي از رژيمهايي است كه در دنيا مظلوم است ؛ يعني ، اينطور مظلوم است كه محسنات جمهوري اسلامي در رسانه هاي گروهي خارجي و تبليغات مستمر اين رسانه ها جزو مقبحات (1) حساب مي شود و هر چه دروغ مي خواهند مي گويند. اخيرا،بي . بي . سي مثل اينكه يك خورده اي از دروغ گفتن خسته شده است ، حالا به وجه ديگري مشغول شده اند و آن اينكه نامه برايش مي رود نامه ها آن وقت چطور يك دفعه در ظرف اين مدتها كسي نامه نفرستاده ، يكدفعه نامه فرستادند و مضمونش هم متحدتقريبا! البته در بين نامه ها يك نامه اي هم براي اينكه بگويد از اين وري هم ما نامه داريم ،يك نامه اي هم از اين ور دارد، كه نامه اين ور هم به نفع خود آن طرف است ؛ براي اينكه فحاشي است . نامه هاي آن طرف هم همان دروغهايي است كه در اين مدت سه سال اين راديوها گفتند و حالا همان را تكرار مي كنند به اسم اينكه نامه براي ما آمده است .
و ما هيچ در مقابل اينها [نداريم ]، حتي يك راديوي خارجي كه بتواند تبليغ كند آن چيزي كه واقعيت هست ، ما نمي خواهيم مبالغه كنند. ما مي خواهيم مقايسه كنند بين اين انقلاب بزرگ اسلامي با همه انقلاباتي كه واقع شده است . انقلابهايي كه در كشورهاي به
1- زشتيها.
صفحه : 2
اصطلاح متمدن و پيشرفته شده است تا انقلابهايي كه در ساير كشورهاي كوچك شده است ، ما دلمان مي خواهد كه اينها مقايسه كنند، ببينند حجم برداشت اين جمهوري اسلامي با ضايعاتش چقدر است و آن مقداري كه جمهوري اسلامي با مردم ، با مخالفين عمل كرده است و مدتهاي زيادي به همه آنها فرصت داد، همه راهها باز بود، همه فرودگاهها باز بود به روي همه تا آنجايي كه ديد كه چنانچه بخواهد به همان وضع باقي باشد اينها دشمن با اسلام اند و دشمن با خلق اين كشور.
تشكر از مردم آمل
شما ملاحظه فرموديد كه اينها در داخل تبليغات زياد مي كردند، به خارج هم كه رفتندتبليغات زياد مي كنند، به اينكه مردم در اختناق اند، و خودشان همه مخالف اند باجمهوري اسلامي ، در صد شش تا موافق دارد جمهوري اسلامي ، يا فوقش ده تا، ولي سايرين همه موافق منفي و مخالف هستند. و ديدند كه همه آمالشان را به شمال دوخته بودند و بيشتر تبليغات اين بود كه شمال ديگر تقريبا صد در صد مخالف با جمهوري اسلامي هستند. و اينها همه قوايشان را جمع كردند و به آمل آن حمله وحشيانه غافلگيرانه را كردند، به اميد اينكه مردم آمل هم با آنها همدست بشوند، و آمل را مركز استان قراربدهند و بعد مازندران و جاهاي ديگر و رشت و همه جاها را بگيرند و جلو بروند. اينها به خيال خودشان با دست ملت مي خواستند كه - همان ملتي كه آنها تراشيدند كه مخالفند باجمهوري اسلامي - با اينها بيايند و مركز را هم بگيرند و حكومت را تغيير بدهند و بعد هم هر طوري كه دلشان مي خواهد عمل بكنند، مرتجعين را هم از بين ببرند! وقتي مواجه شدند با مخالفت مردم - مهم مخالفت مردم بود - [شكست خوردند] و ما بايد تشكر كنيم از شهر آمل و آن مردم فداكار كه مع الاسف ، خوب عده اي را هم شهيد دادند، لكن خوب اين مطلب را ثابت كردند كه آنجايي كه شما تمام آمالتان به آنجا بود با شمامخالفند؛ حالا شما مي خواهيد بياييد قم ؟ مي خواهيد بياييد تهران ، جاهاي ديگر؟مع ذلك ، رسانه هاي گروهي گذشتند از آن ، همين طوري يك چيزي ذكر كردند و از آن
صفحه : 3
گذشتند و بنايشان هم بر همين است . يك مطلبي اگر پيش مي آيد، يك كلمه اي مي گويندو مي گذرند از آن طرف كه به ضد ما يك كلمه اي مي گويند، بعد پف مي كنند بهش ؛شروع مي كنند به هر چه دلشان مي خواهد مي گويند.
گستردگي تبليغات دروغ بر ضد ايران
بنابراين ، ما بايد اين مطلب را كه احساس كرديم كه همه رسانه هاي گروهي تقريبا،همه عالم با ما يا مخالفند يا صحبت نمي كنند و اينهايي كه موثرند مخالفند، پس ما بايدخودمان يك فكري براي خودمان بكنيم . ما نبايد بنشينيم كه ديگراني كه دشمن ما هستندبخواهند براي ما مداحي بكنند يا مصالح حقيقي را بگويند. به همين جهت است كه بايدخودمان راه بيفتيم ، دوره برويم ، برويم و مسائلمان را بگوييم و الان يك فرصت خوبي است براي آقايان و من اميدوارم كه با پشتيباني خداي تبارك و تعالي ، شما موفق بشويددر هر جا برويد، مصاحبات داشته باشيد. در جمعيتهايي كه هست برويد شركت كنيد،صحبت بكنيد. و مردم بلاد اينطور نيستند كه مثل اين حكومتها باشند و مثل اين قدرتهاي بزرگ باشند، مردم ، حتي مردم امريكا هم آنطور نيستند؛ منتها اينقدر تبليغ كردند به ضدما كه آنها خيال مي كنند كه الان در ايران هر روز - در بعضي از حرفهايشان اين است كه -هر روز در ميدان كذا يك عده كثيري را اينها به رگبار مسلسل مي بندند و از بين مي برند.
اينطور تبليغات دارد مي شود؛ يك زن آبستني كه اسمش را هم مي گويد، فلان زن شش ماهه آبستن بوده - همه چيزهايش خصوصياتش را، آنهايي كه شش ماه است بيرون است ، همه را مي دانند - اين را اعدامش كردند، بچه اعدام كردند. آن كارهايي كه خودشان دارند مي كنند به گردن شماها و ما مي اندازند. تبليغات هم مي كنند و جاهاي ديگر هم نقل مي كنند. آنهايي كه دلشان نمي خواهد حالا خودشان را خيلي آلوده كنندمي گويند: گفتند اين طوري ، فلان آدم اينطور گفته ، فلان كس اينطور نوشته . براي شايعه پراكني اين روش هم يك روشي است كه از قول ديگري نقل مي كند. كيك گفته يابراي ما نوشتند.
صفحه : 4
در هر صورت ما خودمان بايد [تبليغ كنيم ] همان طوري كه ايران خودش قيام كرد،ننشست كه يك قدرتي با او همراهي بكند، ننشست كه يك دسته از خارج بيايند همراهي بكنند، خودش كار خودش را انجام داد، و خودش بيرون كرد همه را و خودش جمهوري اسلامي را تا اينجا رسانده و خودش مي رساند تا آخر، ان شاءالله .
قابل مقايسه نبودن جمهوري اسلامي با هيچ رژيمي
و ما وقتي مقايسه كنيم مابين اين جمهوري تازه ولادت پيدا كرده سه ساله با انقلابات بيست ساله ، سي ساله ، شصت ساله ، ما مي بينيم كه هيچ طرف مقايسه نيست . كشتاري كه در آن انقلابها شده است ، ميليونها گاهي آدم كشته شده است ، اختناقي كه بوده است تاحالا هم هست . شوروي تا حالا هم توي اختناق است ، زندگي او به اين است كه با سرنيزه به مردم تحميل بكند. يك روز سرنيزه را بردارند ملتش اينطور نيست كه با او موافقند و ماهيچ اصلا - بر خلاف همه انقلابات - ابدا هيچ اختناقي حالايش هم نيست ، آن وقت هم نبوده . اصلا، دروازه ها [باز] بود، هر كس هر چه دلش مي خواست مي گفت ، هرروزنامه اي هر چه دلش مي خواست مي نوشت ، هر كسي هر كاري مي خواست مي كرد.اين همه تبليغات در خيابانها در ديوارها، در همه جا مي شد، تا آنجايي كه فهميدند كه اينها قضيه قضيه تبليغ نيست كه بخواهند تبليغ كنند و كارهايشان را انجام بدهند، قضيه قضيه براندازي است و قضيه قيام مسلحانه است كه قيام مسلحانه كردند. آن وقت درخارج مي گويند كه مردم را مي كشند، كدام مردم را كشتند؟ اين همه بود كه اينها واردشدند در خيابانها و قيام مسلحانه كردند، باز يك مقدار محدود جزايشان را دادند و الاكدام دولت است در عالم كه تحمل اين معنا را بكند كه قيام مسلحانه بكنند؟
اين مصر كه طرفدارش امريكا و نمي دانم اين هست ، قيام مسلحانه اي در كار نبوده است . فقط همين است كه از اسلام مي ترسند، يعني كه مي گويند اسلام ، الان چقدرهاجمعيت را گرفتند، با اينكه اينها مي گويند اسلام . جاهاي ديگر هم همينطور، بدون اينكه قيام مسلحانه شده باشد، به قيام به اين طور چيزها، به اينكه شايد بكنند، بعد مي كنند، يا
صفحه : 5
يكي چيزي مختصري واقع شده است ، آن جمعيت زيادي را مي گيرند، حبس مي كنند.اما اينجا، اينهايي كه قيام مسلحانه كردند و آنها هم كه هوادار اينها بودند و شلوغ كاري كردند، وقتي گرفتند بعضيشان را كه نمي شد رهايشان كنند، براي اينكه در توي حبس هم همين بساط را درست مي كنند و توي حبس هم گاهي وقتها مامورين را مي زنند، گاهي وقتها مي كشند، از اين جهت خوب ، اينها را جزا دادند، يك جزاي عادلانه اي كه براي حفظ جامعه ، يك سرطاني را براي حفظ مزاج در مي آورند غده را؛ براي حفظ جامعه هم بايد اين كار بشود. اما اكثر اينها الان در حبسهايي كه هستند با يك گرفتاريهايي كه محبوسين آنجا دارند و مقدارش هم كم است ، چطور است ، اما تحت تربيت هستند؛دارند تربيتشان مي كنند و ما هميشه به آقايان سفارش كرديم راجع به اينها. آن وقت درخارج وقتي مي رود همه صحبتها هست .
لزوم فعاليت وزارت ارشاد در خارج از كشور
بالاخره ما بايد كلاه خودمان را خودمان نگه داريم ، هيچ ننشينيم به اينكه يك كسي ازخارج چه بكند؛ آنها نمي كنند، آنها خلاف مي كند. ما بايد وزارت ارشادمان خودش قيام كند به اينكه در خارج يك كارهايي انجام بدهد. الان هم كه فرصت پيدا شده و شماآقايان داريد تشريف مي بريد، بايد غنيمت بشمريد فرصت را و مسائل ايران را در آنجابگوييد، به مردم بگوييد. آنهايي كه دروغ پخش مي كنند آنها مي دانند، لكن مردم خيلي چيزها را نمي دانند، به مردم بايد گفته بشود، در مساجد بايد رفت ، در - عرض مي كنم كه -جاهاي ديگري كه محل اجتماع است بايد رفت . مصاحبه بايد كرد با روزنامه نويسها بااينها، اگر بنويسند در روزنامه هايشان . در هر صورت تكليف ما اين است كه خودمان كارخودمان را انجام بدهيم و ننشينيم كه ديگران انجام بدهند و يكي از كارهاي مهم ما اين است كه تبليغاتمان دامنه دار بشود. حالا كه نمي كنند در خارج ، موافق ما نداريم درخارج ، حالا بايد خودمان برويم خارج اين مسائلمان را بگوييم . بنابراين ، يك كار خوبي است ، اين بسيار مفيد است و بايد در هر فرصتي ما اين كار را انجام بدهيم ، نه اينكه فقط
صفحه : 6
اين چه باشد، هر وقت فرصتي پيدا شد بايد يك عده اي تبليغ بكنند و از خارج هم وقتي مي آيند بايد آنجا به آنها گفته بشود، مسائل گفته بشود به آنها، سفارش بشود كه شمايي كه مسائل اينجا را خودتان لمس مي كنيد خوب برويد در خارج بگوييد اينها را.
و اميدوارم كه موفق بشويد و ان شاءالله تبليغ كنيد و اين جمهوري اسلامي را آنطوري كه هست به مردم نمايش بدهيد و موفق باشيد و با موفقيت مراجعت كنيد. ان شاءالله .
والسلام عليكم و رحمه الله بركاته