• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد چهاردهم - صفحه 300 -  پيام به ملت ايران و نيروهاي مسلح "رعايت سلسله مراتب - تقدير از رزمندگان "
پيام
زمان : 27 فروردين 1360 / 11 جمادي الثاني 1401
مكان : تهران ، جماران
موضوع : ضرورت حفظ نظام و سلسله مراتب در ارتش و تقدير از رزمندگان
مناسبت : در آستانه روز ارتش جمهوري اسلامي ايران "29 فروردين "
مخاطب : ملت ايران و نيروهاي مسلح
صفحه : 300
بسم الله الرحمن الرحيم
فرا رسيدن روز 29 فروردين روز ارتش شجاع و متعهد جمهوري اسلامي را به ملت ايران و به قواي مسلح و ارتش مجاهد تبريك مي گويم . اين سال ، تبريك به ارتش و قواي مسلح و ملت كه چنين ارتشي دارند كه با مجاهدات بزرگ و فداكاري شجاعانه ، كشور عزيز خود را از شر جنود ابليس - كه با پشتيباني دو قدرت بزرگ وساير قدرتهاي وابسته ، به كشور عزيزمان هجوم نموده اند - نجات داده و چون سدي عظيم و بنياني مرصوص در مقابل آن ايستادگي كرده و مي كنند، افزون ومضاعف است . روز ارتش در اين سال ، روز حماسه ملت است ؛ روز افتخار كشوراست ؛ روز سرافرازي ارتش و ساير قواي مسلح است . تبريك به ارتش و ملت شعار نيست ، شعور و حقيقت است ؛ حقيقتي كه در جبهه هاي كارزار جلوه گراست . حقيقتي كه صداميان و جنود ابليس آن را لمس نموده و مي نمايند.ضربه هاي پي درپي و مداوم قواي مسلح شاهد اين حقيقت است . دنيا اين واقعيت رابه ثبت رسانده ، بگذار تا رسانه هاي گروهي مزدور، هر چه مي خواهند بگويند و هرچه به فكر زبونشان مي رسد بنويسند. بگذار تا شياطين خارج و داخل ، هر توطئه اي كه بيانگر ضعف و شكست آنان است ، براي تفرقه افكني بين قواي مسلح قدرتمند بنمايند. اكنون تمام قواي عزيز همرزم ما با خاطري آسوده و قلبي مطمئن ودلي سرشار از ايمان ، يكدل و يك جهت ، برادرانه در كنار هم ، با دژخيمان ازخدا بيخبر، در نبردند و تا انهدام اساس كفر، پا برجا از حقوق انسانها و مظلومان
صفحه : 301
و مستضعفان جهان دفاع مي كنند. خداوند بزرگ يار و مددكار آنان باد. لازم است تذكراتي گرچه تكراري است ، عرض نمايم :
1- اين سال كه سال قانون اعلام شده است ، لازم است كه در ارتش و سايرقواي مسلح ، حفظ نظام و سلسله مراتب را كه قانون داخلي قواي مسلح است ، بيش از پيش مراعات نمايند تا ارتش و ساير قواي اسلامي ، قدرتمندتر و هر چه بيشترمنسجم شوند. تخلف از اين امور، تخلف از قانون است . و من اميدوارم با برادري و حفظ نظام و حذف خشونت ، قواي مسلح اسلامي آسيب ناپذير شود.
2- فرماندهان و ساير افراد ارتش مطمئن باشند كه زحمتها و فداكاريهاي آنان در پيشگاه مقدس خداي بزرگ و در نزد ملت شريف مورد تقدير است ، و لازم است به ياوه گوييهاي بعضي منحرفين و گروهكها گوش فرا ندهند و سستي و نگراني به خود راه ندهند و بدانند كه از نقشه هاي شيطاني دشمن ايجاد ياس و تزلزل است و قدرداني از مجاهدات قواي مسلح يكي از وظايف اسلامي - انساني است كه ملت شريف از آن غافل نيستند و شما هر چه به قدرت و پيشروي خود و شكست دشمن بيفزاييد، ملت به تقدير و تشكر و پشتيباني خود مي افزايد. خداوند تعالي پشت و پناه شما و ملت يار وفادارتان مي باشد.
3- اينجانب براي شهداي عزيز ارتش و ساير قواي مسلح ، طلب رحمت ازپيشگاه خداوند مي نمايم و طلب عافيت براي معلولين و مدافعين اسلام ، و تبريك و تسليت به بازماندگان آنان مي دهم . بايد اين عزيزان بدانند كه مصيبتهايي كه به آنان وارد شده است ، ملت شريف با آنان شريك مي باشند. من فرزندان عزيزي كه افتخارآفرين بودند از دست دادم و شما عزيزان غيرتمندي كه موجب سرافرازي تان بودند به جوار رحمت حق فرستاديد. خداوند پناه شما و مددكارتان باد. من بار ديگر اين روز بزرگ را گرامي مي دارم و از خداوند سلامت و سعادت شما فرزندان را خواهانم .والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
روح الله الموسوي الخميني