تعداد مطالب : 5
تعداد نظرات : 137
زمان آخرین مطلب : 3159روز قبل

با استفاده از دستور if امکان این وجود دارد که برنامه را حداکثر به یکی از دو جهت ممکن هدایت کنیم. یعنی اگر شرط مورد نظر برقرار بود اسکرپت یک سری کد را اجرا می کند و در صورت عدم برقراری شرط یک سری کد دیگر اجرا می شود. اگر بخواهیم برای اسکرپت خود مسیرهای بیشتری در نظر بگیریم یک راه موجود استفاده از دستورات if تو در تو است. این روش ممکن است در موارد جزئی کارایی داشته باشد اما اگر تعداد شرطها زیاد شود ما را مجبور می کند از تعداد زیادی if و else در اسکرپت خود استفاده کنیم که این مسئله هم باعث طولانی شدن برنامه و هم باعث گیج کننده شدن آن می شود از طرفی امکان اشتباه را هم بالا می برد.

راه حل دیگر استفاده از دستور شرطی switch است. این دستور را می توان در هنگامی که می خواهیم یک متغیر را با چندین مقدار مقایسه کنیم و مقدار متناسب با آنرا پیدا کنیم کار برد دارد. ساختار این دستور به صورت زیر است :

switch(x) {case مقدار اول:این کد در صورت برابری متغیر x با مقدار اول اجرا می شودbreak case مقدار دوم:این کد در صورت برابری متغیر x با مقدار دوم اجرا می شودbreakdefault:این کد در صورتی اجرا می شود که مقدار متغیر x با هیچکدام از مقادیر ذکر شده برابر نباشد}

در این دستور مقدار متغیر معرفی شده در قسمت switch با مقادیر آورده شده در هر case مقایسه می شود. در صورت مساوی بودن مقادیر کد همان case اجرا می شود و با استفاده از دستور break آورده شده در هر قسمت برنامه پس از اجرای کد آن قسمت به خارج از دستور switch هدایت می شود. در غیر این صورت برنامه به سراغ case بعدی می رود و در صورتی که مقدار متغیر مورد نظر با هیچکدام از case ها برایر نبود کد قسمت default اجرا خواهد شد.

قابل ذکر است که استفاده از default اختیاری است و شما بنا به نیاز خود می توانید از آن استفاده کرده یا آنرا حذف کنید.در دستور switch محدودیتی در تعدار case ها وجود ندارد و می توانید به هر تعدادی که نیاز داری از این مورد استفاده کنید.

در این قسمت به ذکر یک نمونه برای ادستور switch می پردازیم :

به کدی که در اینجا آورده شده است توجه کنید. پس از جرای این کد کادری باز می شود که از شما میخواهد عددی را وارد کنید. با وارد کردن عدد در این کادر و تأیید آن پیامی متناسب با روز معادل آن عدد در هفته ظاهر می شود. البته ما این کار را فقط برای اعداد 1 تا 3 انجام دادیم، شما در صورت تمایل می توانید آنرا تکمیل کنید :

var x=prompt("لطفاً یک عدد بین 1 تا 7 وارد کنید :"," ");switch (x) {case "1":alert("شماره وارد شده مربوط به روز « شنبه » است");breakcase "2":alert("شماره وارد شده مربوط به روز « یکشنبه » است");breakcase "3":alert("شماره وارد شده مربوط به روز « دوشنبه » است");breakcase "4":alert("شماره وارد شده مربوط به روز « سه شنبه » است");breakcase "5":alert("شماره وارد شده مربوط به روز « چهارشنبه » است");breakcase "6":alert("شماره وارد شده مربوط به روز « پنجشنبه » است");breakcase "7":alert("شماره وارد شده مربوط به روز « جمعه » است");breakdefault:alert("روز مربوط به شماره وارد شده در این برنامه وجود ندارد");}

برای مشاهده مثال بالا در عمل اینجا را کلیک کنید.

پنج شنبه 4/6/1389 - 12:42

مرورگر ها به صورت پیش فرض آدرس و حتی خود صفحاتی را که کاربر مشاهده می کند ذخیره می کنند. این آدرسها به ترتیبی که کاربر آنها را مشاهده کرده است در تاریخچه (history) مرورگر ثبت می شوند و دکمه های Back و Forward پنجره مرورگر بر اساس این تاریخچه کار می کنند. با استفاده از جاوا اسکرپت می توانیم به این تاریخچه دسترسی داشته باشیم و با کمک آن مسیر کاربران را هدایت کنیم.

ما برای کار با تاریخچه مرورگر در اینجا از دکمه های HTML استفاده می کنیم که با کمک رویداد onclick در هنگام کلیک کردن روی این دکمه ها دستورات مورد نظر ما اجرا خواهند شد. در اینجا می توانید کد HTML مربوط به ساخت این دکمه ها را مشاهده کنید (البته مقدار مربوط به شناسه onclick مربوط به دستورات جاوا اسکرپت است که بعداً وارد خواهد شد) :

<input type="button" value="متن روی دکمه" onclick="">

برای آشنایی بیشتر با رویداد های HTML می توانید از صفحه رویدادهای مربوط به صفحه کلید و ماوس در HTML استفاده کنید. (لینک در صفحه جدید باز خواهد شد)

دستورات مختلفی برای کار با تاریخچه مرورگر وجود دارد که همه آنها از شیء history استفاده می کنند. در ادامه می توانید تعدادی از این دستورات را که با بیشتر مرورگرها کار می کنند مشاهده کنید


history.back()

از این فرمان می توانید جهت هدایت کاربران به صفحه ای که قبل از صفحه کنونی در پنجره مرورگر مشاهد کرده اند استفاده کنید. این دستور دقیقاً مانند دکمه Back در پنجره مرورگر عمل می کند و در صورتی که صفحه کنونی اولین صفحه ای باشد که از زمان باز شدن پنجره نمایش داده شده باشد این دستور کاربردی ندارد. برای مشاهده یک نمونه از کاربرد این دستور می توانید لینک را کلیک کنید :

برای مشاهده کاربرد دستور ()history.back اینجا را کلیک کنید

در اینجا می توانید کئ مورد استفاده در مثال بالا را مشاهده کنید :

<input type="button" value="برای بازگشت به صفحه قبل اینجا را کلیک کنید" onclick="history.back()">

history.forward()

در صورتی که بازدید کننده قبلاً از دکمه Back در مرورگر خود استفاده کرده باشد یا با استفاده از دستور 
()history.back به صفحه قبلی باز گشته باشد می توانیم از دستور ()history.forward برای هدایت بازدید کننده به صفحه ای که پس از صفحه کنونی باز کرده است استفاده کنیم. این دستور کاربردی مشابه دکمه Forward در پنجره مرورگر دارد و کاربرد آن عکس کاربرد ()history.back است.

دکمه زیر با استفاده از دستور ()history.forward شما را به صفحه ای که برای مثال مربوط به بازگشت به صفحه قبلی مشاهده کرده اید هدایت می کند :

 

می توانید کد استفاده شده در ساخت دکمه بالا را در اینجا مشاهده کنید :

<input type="button" value="نمایش صفحه بعدی" onclick="history.forward()">

history.go()

با استفاده از دستورهای ()history.back و ()history.forward فقط امکان این وجود دارد که کاربران را یک صفحه به عقب یا جلو هدایت کنیم. اگر بخواهیم بازدید کننده را به چندین صفحه عقب یا جلو هدایت کنیم باید از دستور ()history.go استفاده کنیم.


1- استفاده از مقداری مثبت برای ()history.go

اگر برای دستور ()history.go از مقداری مثبت استفاده شود کاربر به همان تعداد صفحه در تاریخچه مرورگر به جلو هدایت می شود. به کد زیر توجه کنید :

<input type="button" value="متن روی دکمه" onclick="history.go(3)">

کد بالا دکمه ای را می سازد که کلیک کردن بر روی آن همان کاری را انجام می دهد که سه بار فشار دادن دکمه Forward در پنجره مرورگر انجام می دهد.

در صورتی که دستور به صورت (1)history.go نوشته شود مانند دستور ()history.forward عمل می کند.


2- استفاده از مقدار صفر برای ()history.go

در صورتی که این دستور به صورت (0)history.go نوشته شود باعث باز بارگذاری مجدد همان صفحه خواهد شد. برای مثال به کد زیر و دکمه ساخته شده با آن توجه کنید :

<input type="button" value="بارگذاری مجدد صفحه" onclick="history.go(0)">

این هم دکمه ساخته شده :

 


3- استفاده از مقادیر منفی برای ()history.go

اگر بخواهیم کاربر را چند صفحه در تاریخچه مرورگر به عقب هدایت کنیم می توانیم برای دستور ()history.go از مقادیر منفی استفاده کنیم. برای مثال به کد زیر توجه کنید :

<input type="button" value="متن روی دکمه" onclick="history.go(-3)">

این کد دکمه ای را می سازد که وقتی کاربر آنرا کلیک کند به سومین صفحه ای که قبل از صفحه کنونی در پنجره مرورگر بازدید کرده است هداین می شود. کاربرد این دکمه در اینجا مشابه سه بار فشار دادن دکمه Back در پنجره مرورگر است.


history.length

با استفاده از دستور history.lentgh می توانید تعداد صفحاتی را که در تاریخچه مرورگر وجود دارد پیدا کنید. یعنی با استفاده از این دستور می توانیم به تعداد صفحاتی که از زمان باز شدن پنجره مرورگر در آن نمایش داده شده است پی ببریم. برای مثال می توانید با کلیک کردن بر روی لینک زیر تعداد صفحات ذخیره شده در تایریخچه پنجره مرورگر خود را پیدا کنید :

نمایش تعداد صفحات موجود در تاریخچه مرورگر

در اینجا می توانید کد مورد استفاده در ساخت لینک بالا را مشاهده کنید :

<a href="javascript:alert(history.length)">
نمایش تعداد صفحات موجود در تاریخچه مرورگر
</a>
پنج شنبه 4/6/1389 - 12:39

چند تصویر از یکی از شهرستان های کوچک استان گلستان و روستاهای اطراف آن .شاید تا الآن اسم این شهرستان رو نشنیده باشید.
کلاله (ک َ ل ا ل ه) . شهرستانی با مردمی مهمان نواز .واقع شده در 
شمال شرقی ایران در استان گلستان.
 اکثر مردم را سیستانی ها ترکمن ها و فارس ها تشکیل می دهند.
البته از دیگر قوم ها نیز در این شهرستان وجود دارد ولی کم .
در کل تمام قومیت ها با همدلی و آرامش در کنار هم زندگی می کنند.
شغل غالب مردم کشاورزی است.
فکر نمی کنم کسی از آب و هوای استان گلستان خبر نداشته باشه که
چون اکثرا همه حداقل یک بار رو برای تفریح به شمال رفته اند ؛
آب و هوایی گرم و مرطوب ؛ که خصوصیات آب هوای هر فصل رو براتون می نویسم.
بهار = هوا در بهار بسیار عالی و پر از زیبایی ، بهترین موقع برای گشت و گذار تو استان البته اگر باران های بهاری اجازه دهند.
تابستان = هوا خیلی گرم ، ولی پر از نعمت 
پاییز = هوا در روز متعادل و شب های کمی سرد.
زمستان = در روز هوا کمی سرد ولی شبها خیلی سرد.
ولی در تمام فصول در طبیعت زیبایی هایی وجود دارد که ارزش دیدن دارند.
این تصاویر مربوط می شوند به بهار 88 .ببخشید اگر عکس ها با کیفیت نیستند ؛چون هم با گوشی گرفته شده اند و هم برای آپلود کردن کیفیتشان رو کم کردم تا حجمشان کم بشه.
چند عکس هوایی با گوگل ارث گرفتم تا موقعیت دقیق جغرافیایی رو ببینید.عکس ها مربوط به شهرستان کلاله و روستاهای گرایلی(17 شهریور) – سد شهید چمران و سد منجب می باشد.
**فقط کسانی قادر به دیدن تصاویر هستند که از اینترنت استفاده می کنند نه اینترانت**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شنبه 29/3/1389 - 10:6

شما برای استفاده از این کدها یعنی برای تایپ هر کاراکتر باید ابتدا کلید Alt را

 از روی صفحه کلید نگاه دارید سپس با استفاده از اعداد صفحه کلید کد عددی مربوط به کاراکتر مورد نظر خود را تایپ کنید .البته زبان سیستم باید در حالت لاتین باشد. مثلا برای تایپ کاراکتر♥ "♥√" باید کلید Alt + 251 تایپ کنید.

1= ☺

2= ☻

3=  ♥

4=  ♦

5=  ♣

6=  ♠

7=  •

8=  ◘

9=  ○

10= ◙

11= ♂

12= ♀

13= ♪ 

14= ♫

15= ☼

16= ►

17= ◄

18= ↕

19= ‼

20= ¶

21= §

22= ▬

23= ↨

24= ↑

25= ↓

26= →

27= ←

28= ∟

29= ↔

30= ▲

31= ▼

32= (کاراکتر فاصله)

33= !       

34= "

35= #      

36= $

37= %     

38= &

39= "       

40= (

41= )      

42= *

43= +     

44= ,

45= -      

46= .

47= /      

48= 0

49= 1     

50= 2

51= 3     

52= 4

53= 5      

54= 6

55= 7      

56= 8

57= 9      

58= :  

59= ;      

60= <

61=  =      

62= >

63= ?      

64= @

65= A      

66= B 

67= C

68= D

69= E

70= F

71= G

72= H

73= I 

74= J 

75= K

76= L

77= M

78= N

79= O

80= P

81= Q

82= R

83= S

84= T 

85= U

86= V

87= W

88= X

89= Y

90= Z

91= [ 

92= \

93= ]

94= ^

95= _

96= `

97= a

98= b

99= c

100= d

101= e

102= f

103= g

104= h

105= i

106= j

107= k

108= l

109= m

110= n

111= o

112= p

113= q

114= r

115= s

116= t

117= u

118= v

119= w

120= x

121= y

122= z

123= {

124= |

125= }

126= ~

127= ⌂

128= €

129= ‼

130= é

131= â

132= „

133= à

134= †

135= ç

136= ê

137= ë

138= è

139= ï

140= î

141= 

142= Ž

143= 

144= 

145=  ّ

146=  ْ

147= ô

148= ¤

149= ـ

150= û

151= ù

152= ء

153= آ

154= أ

155= ؤ

156= £

157= إ

158= ئ

159= ا

160= ب

161= ة

162= ت

163= ث

164= ج

165= ح

166= خ

167= د

168= ذ

169= ر

170= ز

171= س

172= ش

173= ص

174= «

175= »

176= ░


177= ▒


178= ▓


179= │


180= ┤


181= ╡


182= ╢


183= ╖

184= ╕


185= ╣


186= ║


187= ╗


188= ╝


189= ╜


190= ╛


191= ┐


192= └


193= ┴


194= ┬


195= ├


196= ─


197= ┼


198= ╞


199= ╟


200= ╚


201= ╔


202= ╩


203= ╦


204= ╠


205= ═


206= ╬


207= ╧


208= ╨


209= ╤


210= ╥


211= ╙


212= ╘


213= ╒


214= ╓


215= ╫


216= ╪


217= ┘


218= ┌


219= █


220= ▄


221= ▌


222= ▐


223= ▀


224= ض

225= ط

226= ظ

227= ع

228= غ

229= ف

230= µ

231= ق

232= ك

233= ل

234= م

235= ن

236= ه

237= و

238= ى

239= ی

240= ≡

241=  ً 

242=  ٌ 

243=  ٍ

244=  َ

245=  ُ

246=  ِ

247=  ≈

248=  °

249=  ∙

250=  ·

251=  √

252=  ⁿ(توان)

253=  ²(توان)

254=  ■

255=  (فاصله) 

البته بعد از عدد 256 دوباره تمام کاراکتر تکرار می شوند مثلا کد☺ 256 مربوط به کاراکتر  می باشد و تمام کاراکتر ها همین طور تکرار می شوند.

جمعه 28/3/1389 - 23:37
قیمت کد نام
500 تومان 3311070 دی زنگرو
500 تومان 3311052 فصل بهشت
500 تومان 3311051 موسم بهار
500 تومان 3311050 بهار بوشهر
500 تومان 3311049 نو بهار گیلکی
500 تومان 3311048 وطن بهار گیلکی
500 تومان 3311047 سفرگیلکی
500 تومان 3311045 نوروز ایران گیلکی
500 تومان 3311044 ماهی
500 تومان 3311042 غروب
500 تومان 3311041 رهگذر
500 تومان 3311040 همیشه اسم تو بوده
500 تومان 3311035 یادگار
500 تومان 3311034 نی نیم
500 تومان 3311033 نه قالدی
500 تومان 3311032 همدم
500 تومان 3311248 خداحافظ نگو
500 تومان 3311031 گوزل جیران
500 تومان 3311030 آنا
500 تومان 3311029 افق ها
500 تومان 3311026 یکی بود یکی نبود
500 تومان 3311025 می خوام تو رو
500 تومان 3311024 به تو مدیونم
500 تومان 3311023 آغوش تو
500 تومان 3311022 ژاکت
500 تومان 3311021 لولای شکسته
500 تومان 3311020 کی بهت خندیده
500 تومان 3311019 خنده
500 تومان 3311018 حراج
500 تومان 3311017 دور آخر
500 تومان 3311016 دل شوره
500 تومان 3311015 دریاچه ی مرده
500 تومان 3311013 بخون امشب
500 تومان 3311012 بازار خرمشهر(قطعه ی 2)
500 تومان 3311011 بازار خرمشهر(قطعه ی 1)
500 تومان 3311010 اسیری
500 تومان 3311250 دلم گرفته(قطعه ی 2)
500 تومان 3311249 دلم گرفته(قطعه ی 1)
500 تومان 3311120 چه ساده عاشق شدم
500 تومان 3311119 بمون همیشه
500 تومان 3311118 سهم من
500 تومان 3311117 روشن و تاریک
500 تومان 3311116 موریانه خورده
500 تومان 3311115 خاطرات
500 تومان 3311113 اشتباه


پنج شنبه 27/3/1389 - 11:7
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته