تعداد مطالب : 459
تعداد نظرات : 265
زمان آخرین مطلب : 3309روز قبل
چشمان دختر نوجوان در انتظار کمک خيريندختر نوجواني که سال گذشته در يک آتش‌سوزي فلج شد و صورت و دست‌هايش 50درصد سوخت، براي گذراندن دوران درمان از نظر مالي نياز به کمک دارد.

ماجراي تأسف‌برانگيز و زندگي پر درد دختر نوجوان از زماني آغاز شد که مادر او با مراجعه به جمعيت هلال احمر شهرستان اسدآباد همدان اعلام کرد که به‌دليل وضعيت بحراني دختر نوجوانش که سال گذشته دچار سوختگي حاد شده است، توانايي تامين مخارج درماني او را ندارد. مادر او گفت: سميه 3ساله بود که به‌دليل يک اتفاق از پشت بام سقوط کرد و بر اثر ضربه‌اي که به سرش وارد شد براي هميشه کر و لال شد.
او ادامه داد: سال گذشته سميه دچار تب و تشنج شده بود و زماني که قصد داشت به بيرون از اتاق برود، پايش به يک چراغ روشن علاءالدين که در نزديکي او قرار داشت برخورد کرد و ظرف آب جوش روي چراغ روي سميه ريخت اما از آنجايي که او قادر به درخواست کمک نبود، زماني متوجه آتش‌سوزي شديم که شعله‌هاي آتش همه خانه را فرا گرفته بود. آنگاه با همکاري همسايه‌ها موفق به خاموش‌کردن آتش و نجات سميه شديم.
به گفته مرادي، کارشناس مسئول جمعيت هلال احمر شهرستان اسدآباد، بر اثر اين حادثه سميه با 50 درصد سوختگي در بيمارستان بعثت بستري شد تا اقدامات درماني روي صورت او انجام شود اما هيچ جراحي زيبايي براي ترميم صورت او انجام نشد و با مرخص‌شدن سميه از بيمارستان، چهره و دستان سوخته او همچنان باقي ماند. او گفت: به‌علت آثار جراحات و سوختگي و همچنين ايجاد گوشت اضافه در محل‌هايي که دچار سوختگي شده‌ سميه براي خوردن غذا و حتي نفس کشيدن هم دچار مشکل شده تا جايي که ديگر قادر به حرکت‌دادن دست‌هايش نيست.
مرادي با اشاره به وضعيت بد مالي خانواده سميه، گفت: پدر سميه يک کارگر روزمزد است که براي تامين مخارج درمان و بستري شدن دخترش مبلغ 3ميليون تومان به بيمارستان بعثت اسدآباد مقروض است و بيمارستان در ازاي دريافت سفته سميه را مرخص کرده است. اين در حالي است که مسئولان اين بيمارستان با تخفيف 300 هزار توماني، 2ميليون و 700هزار تومان سفته به وديعه گذاشته شده را به مشاور حقوقي داده‌‌اند تا به اجرا بگذارند. همچنين عبدالعلي ادبي بهادر، پدر سميه هم گفت: با کمک برخي از افراد خير، سميه براي آغاز دوره درمان به تهران منتقل شده تا در روز نوزدهم تير ماه در يکي از بيمارستان‌هاي تهران بستري شود.


همشهري آنلاين
پ.ن: افرادي که مي خواهند به اين شخص کمک کنند بهتر است با "يمارستان بعثت اسدآباد" تماس حاصل نمايند يا با مسئولان همشهري براي يافتن مشخصات اين شخص.
چهارشنبه 1/4/1390 - 17:12


انسان در زندگی روزمره نیازمند آن است كه با افراد مختلفی ارتباط برقرار كند و قلم سرنوشت در زندگی فردی و تحصیلات آدمی ارتباط با صدها نفر را رقم زده است و هر انسانی در تكاپوی دست‎یابی به موفّقیت باید هزینه بسیاری در چگونگی روابط خود با دیگران صرف نماید، در این راستا باید با جامعه پیرامون آشنا شد و افراد و مشكلات آن را بهتر شناخت تا بتوان تعاملی مناسب با آن را برگزید.
برای ارتباط صحیح با دیگران رعایت مواردی لازم است: در آغاز باید شناختی به همراه با بصیرت از محیط اطراف و افراد آن داشت، و با حقوق فردی و اجتماعی آشنا بود. نكته دیگری که بیش‌تر برای نوجوان و جوانان در خور تأمل است، بحث شرم و حیا و خجالت كشیدن است كه چه بسا موجب عدم برقراری ارتباطی درست می‎گردد و یا فرد نمی‎تواند از حقوق خود دفاع نماید و به خواسته‎هایش برسد. در این باره باید خانواده و مشاوران دلسوز از سن كودكی و نوجوانی مراقبت و خجالت‎های مفرط را با ارائه راهكارهای درست برطرف کنند. پرسش اساسی این است که دختر و پسر اگر هنگام برخورد با یكدیگر احساس شرم و حیا کنند، امری منفی و نشانه غیر اجتماعی بودن آن‌ها است؟
در این باره باید توجه داشت كه شرم و حیا به طور عموم و در همه موارد حتی از دید اندیشمندان غیرمسلمان منفی نیست بلكه در جای خود نقش محوری دارد؛ همان گونه كه ویل دورانت می‎گوید:
«زنان بی‎شرم جز در لحظاتی زودگذر، برای مردان جذّاب نیستند... مردان جوان به دنبال چشمان پر از حیا می‎باشند و بدون آن كه بدانند، حس می‎كنند كه این خودداری ظریفانه (حیا و عفاف) از یك لطف و دقّت عالی خبر می‎دهد».(1)

با توجه مطالب فوق، اجتماعی شدن به این معنا كه دختر و پسر در برخورد با یكدیگر هیچ شرم و حیایی از هم نداشته باشند صحیح نمی‎باشد، علاوه برآن كه برای اجتماعی شدن، تنها راه، ارتباط با جنس مخالف نیست. و آن مقدار كه در برخورد با جنس مخالف حاصل می‎شود را می‎توان به مرور زمان و در طول زندگی كسب نمود. پس لازم نیست جوانی كه در دریایی از احساسات و عواطف و غرایز غوطه‎ور است، به بهانه اجتماعی شدن پای در این وادی خطرناك گذارد و با غفلت از آثار و تبعات آن، گرفتار معضلات فردی و اجتماعی شود.
نكته دیگر آن كه فردی كه دغدغه اجتماعی شدن دارد و می‎خواهد اعمال او مورد قبول دیگران باشد باید فرهنگ عمومی را رعایت كند. «ریموند بیچ» می‎گوید:
«یكی از ویژگی‎های جوانان این است كه هر وقت هر چه دلشان می‎خواهد می‎كنند، بدون آن كه نگران نتایج كار خود باشند؛ اما قوانین اخلاقی انعطاف ناپذیرند. قراردادهای اجتماعی براساس تمییز خوب از بد ایجاد شده‎اند، نه ار روی هوس و دل‎خواه، و به همین دلیل زمان هم قادر نیست آن‎ها را تغییر دهد؛ رعایت این قراردادها موفقیت و خوش‎بختی افراد را تضمین می‎كند.
كسانی كه به هواداری از تمایلات آنی خود از این راه، منحرف می‎شوند، بعدها هنگامی كه خیلی دیر است پی می‎برند كه از منبع خوش‎بختی خود برداشت بیهوده‎ای كرده‎اند و متوجه می‎شوند كه زندگی آن‎ها هرگز نیازمندی‎های عمیق قلبشان را بر نیاورده است؟ در حالی كه دسته دیگر كه همواره پایه زندگی را محكم می‎كنند، نه تنها از شادی‎های قلبی لذت سرشاری می‎برند؛ بلكه از دوران جوانی كه مقدّمه زندگی حقیقی است، نشاط و حظّ وافری می‎گیرند».(2)
به امید آن كه با واقع‎بینی بیش‌تری به احكام دینی و محیط اطراف خود رفتار کنیم.

پی‌نوشت‌ها

1. ویل دورانت، لذات فلسفه، ترجمه عباس زریاب، چاپ 8 نشر دانشجوئی تهران 1373 ص129.
2. ریموند بیچ، ما و فرزندان ما ص83، ر،ك: همت سهراب‎پور، جوانان در طوفان غرایز، چاپ دوم، نشر دفتر تبلیغات قم 1379 ص25.
دوشنبه 9/3/1390 - 9:0
این عکس درِ ورودی یکی از دانشگاه های کشور ترکیه را نشان می دهد. جایی که دختران مسلمان مجبور هستند حجابشان را بردارند وگرنه حق ندارند دانشگاه بروند و تحصیل کنند.

بد نیست بدانید که بیش از نود درصد مردم کشور ترکیه مسلمان هستند. بیش از نود درصد!این عکس خیلی درد دارد، حرف دارد. خیلی!

اینکه مجبور باشی برای ابتدایی ترین حق دنیای امروز -که حق دانستن و تحصیل است- عقیده ات را فدا کنی.

حالا مگر کسی جرأت دارد سر در ورودی دانشگاه های ما، به این مانتوهای هر روز کوتاه تر از دیروز و آرایش های هفت رنگ بگوید بالای چشمتان ابروست؟!

آدم شک برش می دارد که اینها دارند دانشگاه می روند یا نمایشگاه مد و آرایش؟!
دوشنبه 9/3/1390 - 8:58

پژوهش‌ها نشان می‌دهد: برخی از عادات نامطلوب در زندگی مانند سیگار یا پرهیز از خوردن صبحانه سبب افت كارآیی مغز می‌شود.

مارسی پاراشیل متخصص تغذیه و مدیر تغذیه بالینی در نظام بهداشتی هندریكآمریكا می‌گوید: سه عامل مهمی كه می‌تواند قدرت مغز را افزایش دهد نوعغذا، آب و اكسیژن هستند و برخی از این عادات این سه فاكتور را به میزانقابل توجهی تحت الشعاع قرار می‌دهند. البته ورزش و غذای مناسب، سلامت مغزرا تضمین می‌كند.


همچنین پژوهشگراندانشگاه ایالتی آریزونا به چند عادت رفتاری اشاره كرده‌اند كه توان وكارآیی مغز را پایین می‌آورند. این رفتارها شامل پرهیز از خوردن صبحانه،پرخوری، استعمال دخانیات، مصرف زیاد مواد قندی، آلودگی هوا، كمبود خواب،كاهش تفكر مثبت و كار كشیدن از مغز به هنگام بیماری هستند.


اشخاصی كه صبحانهنمی‌خورند قند خونشان به سطح پائین‌تری افت می‌كند. این امر باعث تامیننامناسب مواد غذایی برای مغز و در نتیجه افت فعالیت مغزی می‌شود. از سویدیگر، پرخوری هم سلامت مغز را به خطر می‌اندازد. پرخوری باعث تصلب شرائین(سختی دیواره رگ‌های) مغز شده و منجر به كاهش قدرت ذهنی می‌شود.


دخانیاتنیز باعث كوچك شدن قابل توجه مغز شده و حتی منجر به بروز آلزایمر می‌شود. علاوه بر اینها استفاده زیاد از مواد قندی و شیرین جذب پروتئین و موادغذائی را متوقف و منجر به سوء تغذیه و احتمالا اختلال در رشد مغزی خواهدشد.


به گزارش ایسنا با توجهبه اینكه گفته شد یكی از فاكتورهای اصلی برای سلامت و قدرت مغزی اكسیژناست پس قطعا آلودگی هوا عامل مهمی است كه این عضو را تهدید می‌كند. مغزبزرگترین مصرف كننده اكسیژن در بدن ماست. دمیدن هوای آلوده باعث كاهشاكسیژن تامینی مغز شده و منجر به كاهش كارآیی این عضو مهم می‌شود.


خواب كافی هم به مغز مااستراحت می‌دهد. دوره طولانی كاهش خواب به تسریع مرگ سلولهای مغزی منجرخواهد شد. همچنین كار كشیدن از مغز یا مطالعه در زمان بیماری ممكن است سببكاهش كارآیی مغز و در نتیجه صدمه مغزی شود


و بالاخره محققان معتقدند؛ تفكر بهترین راه برای تمرین دادن به مغز است. كاهش افكار مثبت مغزی ممكن است باعث كوچك شدن مغز شود.

بر اساس این گزارش، مغزانسان دارای انتقال دهنده عصبی است كه مهمترین آنها دوپامین، سرتونین واستیلكولین هستند. این انتقال دهنده‌ها در زرده تخم مرغ، نخودفرنگی، گوشت،ماهی، شیر، پنیر و سبزیجاتی چون كلم بروكلی و كلم پیچ موجود هستند. همچنیندوپامین در مغزها، گوشت ماهی، محصولات سویا و غذاهای پروتئینی یافتمی‌شود. سرتونین نیز در غذاهای كربوهیدرات مثل نان و پاستا و سیب زمینیموجود است.

محققان انجمن قلب آمریكا نیز اخیرا بر این باور هستند كه آنچه برای قلب مفید است برای مغز نیز سودمند است.


به گفته محققان؛ این اقدامات نه تنها توان و كارآیی مغز را بهبود می‌بخشد بلكه می‌تواند در پیشگیری از آلزایمر نیز موثر باشد.
دوشنبه 9/3/1390 - 8:57
براساس تحقیقات انجام شده از سوی یک نشریه امریکایی درباره مذهبی‌ترین شهرهای امریکا، شهر کلورادو اسپرینگز در ایالت کلورادو این کشور با 360 هزار و 890 نفر جمعیت در صدر جدول جای گرفت.
براساس تحقیقات انجام شده از سوی یک نشریه امریکایی به رغم اینکه پیروان تمام ادیان در شهرنیویورک ساکن هستند اما این شهر به رتبه هشتاد و چهارم شهرهای مذهبی درمیان سایر شهرهای امریکا دست یافته است.

این درحالی است که برخلاف تصورات درباره شهر لاس وگاس که به نظر می‌رسید در قعر جدول قرار گیرد شهر گاتهام در آخرین رده‌های این جدول قرار گرفته است.
این نشریه شهرها را براساس تعداد اماکن نیایش آنها برحسب سرانه جمعیتی، تنوع گروههای دینی و میزان کمکهای خیریه ای که یک سال در طول یک مدت مشخص جمع می‌کند انتخاب کرده است.

برای مثال شهر نیویورک دارای بیش از 2 هزار کلیسا، یک هزار کنیسه، 100 مسجد، دفتر مرکزی شورای رهبران دینی جهان است.
این نشریه امریکایی نتایج تحقیقات خود را در شماره ماه دسامبر منتشر می‌کند. پس از کلورادو اسپرینگز شهرهای گرینزبورو در نیوجرسی، اوکلوهاما سیتی، ویچیتا و کن قرار گرفتند.
دوشنبه 9/3/1390 - 8:56


امروزه ارتباطات به یکی از ابزار مهم و اولیه در پیشبرد اهداف تجاری و نظامی در دنیا به شمار می رود. این مهم سبب شده است تا صنعت ICT به یکی از مهمترین صنایع دنیا بدل شده و روزبه روز دستخوش تغییرات و پیشرفت ها شود. یکی از عناصر مهم ارتباطی بستر انتقال اطلاعات می باشد که می تواند به صورت زمینی و یا هوایی باشد.

در این میان ماهواره به عنوان یکی از بسترهای پیچیده ارتباطی نقش مهمی را ایفا می کند. نیاز روز افزون به ماهواره با توجه به مزایای آن به ویژه برای استفادهای خاص و نقاط دورافتاده موجب رونق این صنعت شده است. برای این منظورشرکت های مختلف مرتبط با این صنعت مانند: سازندگان ماهواره ،Satellite Operator ها ، Teleport ها و سازندگان تجهیزات ایستگاه های زمینی در سرتاسر جهان شکل گرفته اند تا نیاز این بازار را تأمین کنند و با تکنولوژی های مختلف خود به رقابت با دیگران بپردازند.
متأسفانه کشور ایران در بازار ماهواره فقط یک مصرف کننده است و صرفاً از ماهواره های کشورهای دیگر استفاده می کند و تنها فعالیت تجاری آن محدود به Teleport های کوچک می شود. اما خوشبختانه با توجه به قرار گرفتن در منطقه خاور میانه از پوشش مناسب ماهواره های مختلف برخوردار است و می تواند از ماهواره های زیادی برای ارتباطات خود استفاده کند.

ماهواره چیست؟


یک ماهواره ارتباطی یک نقطه رله رادیویی در مدار بالای زمین است که سیگنال های آنالوگ و دیجیتال موجود روی یک فرکانس رادیویی را دریافت کرده ، قدرت آن را افزایش می دهد و سپس به سوی زمین روانه می کند. ماهواره توسط موشک به سوی فضا پرتاب می شود و در مدار مخصوص خود قرار می گیرد. مزایای ماهواره سبب شده تا ماهواره به عنوان مناسب ترین بستر ارتباطی در نقاط خاص و یا دورافتاده که دسترسی به بسترهای زمینی سخت و یا غیر ممکن است تبدیل شود. در زیر مزایای مخابرات ماهواره ای را ذکر می کنیم:


مزایای کلیدی ماهواره:
پوشش گسترده: ارتباطات ماهواره ای با توجه به طبیعت ماهواره که نقاط وسیعی از سطح زمین را پوشش می دهد به راحتی نیاز ارتباطی تا سطح بین قاره ای را برطرف می کند. در نتیجه مسافت هیچ گونه تأثیری در هزینه نخواهد داشت و به طور مثال هزینه ارتباط بین دو نقطه در تهران با ارتباط ایران و کشورهای دیگر برابر است.
پرکاربرد: با توجه به انعطاف پذیری این تکنولوژی نوین کلیه نیازهای ارتباطی را می توان با استفاده از این بستر برطرف کرد. DATA (از قبیل اطلاعات اقتصادی ، بانک های اطلاعاتی ، ....) ، VOICE (انتقال مکالمات ، ایجاد شبکه داخلی تلفنی ، ...) ، VIDEO ( video conference ، SNG ، IPTV ، شبکه های تلویزیونی ، ...)
امنیت و پایداری: ارتباطات ماهواره ای بر خلاف ارتباطات زمینی که معمولاً با گذر از چندین شبکه در طول مسیر به مقصد می رسند ، به طور مستقیم و بدون هیچگونه واسط به محل و شبکه مورد نظر متصل می شوند. این مسئله باعث افزایش ضریب امنیت اطلاعات می شود. پایداری این نوع ارتباطات 9/99% می باشد.
قابل گسترش: در شبکه های ماهواره ای به راحتی و به سرعت می توان پهنای باند را افزایش داد و به این صورت نیازهای جدید به بستر ارتباطی را فراهم می کند.

قابل انعطاف: شبکه های ماهواره ای را می توان به راحتی با شبکه های زمینی پیوند داد. این بدان معنی است که ماهواره می تواند در کنار یک شبکه های Fiber ، Wireless ، WiMax ، XDSL ، Microwave ، ... قرار گیرد و به عنوان پشتیبان و یا پوشش دهنده نقاط خاص و یا نیازهای موقت به راحتی عمل کند.

سرعت بکارگیری بالا: ایستگاه های ارسال و دریافت ماهواره به سرعت و بدون نیاز به به بستر ارتباطی راه اندازی می شوند. این مزیت ماهواره را به مناسب ترین راه حل برای راه اندازی ارتباطات سریع در زمان های حساس مانند بلایای طبیعی ، گزارش های تلویزیونی ، همایش ها و ... تبدیل کرده است.
امروزه نیاز به ارتباطات ماهواره ای و ایجاد اعتماد در بین شرکت های بزرگ نسبت به امنیت و پایداری این تکنولوژی ، افزایش روز افزون شبکه های مختلف ماهواره ای و تولید سیستم های نوین و بهینه استفاده از ماهواره را سبب شده است. در این بین در کشورهای جهان سوم و خصوصاً خاورمیانه به دلیل کمبود و یا نبود زیر ساخت های ارتباطی و مشکلات عدیده در ارتباطات نقاط دورافتاده استقبال بیشتری از این تکنولوژی صورت گرفته است.مدارات مختلف در فضا

مسیری که ماهواره ها با دنبال کردن آن به دور کره زمین می چرخند را مدار می گویند. در مورد ماهواره های تجاری سه نوع مدار در فضا وجود دارد:

الف- مدار GEO (Geostationary Orbit) :

ماهواره های موجود روی این مدار در فاصله 35786 کیلومتر از سطح زمین قرار دارند و سرعت حرکت آنها به گونه ای است که همانند حرکت وضعی زمین در مدت 24 ساعت به دور زمین می چرخند و هیچ گونه تغییری در محل استقرار خود ندارند. در نتیجه ایستگاه های زمینی بطور ثابت و مداوم با ماهواره در ارتباط هستند. هر یک از ماهواره های موجود روی این مدار تقریباً یک سوم کره زمین را پوشش می دهند.

ب- مدار MEO (Medium Earth Orbit) :

این مدار برای ماهواره های مخصوص قطب شمال و جنوب می باشد. مسیر حرکت روی این ماهواره ها برخلاف ماهواره های روی مدار GEO که دایره ای می باشد به صورت بیضی حرکت می کنند. فاصله این مدار بین 8000 تا 20000 کیلومتر از زمین است. ماهواره های GPS در این مدار قرار دارند.

ج- مدار LEO (Low Earth Orbit) :

ماهواره های موجود در این مدار با سرعت بیشتری حرکت می کنند و سطح زمین در حدود یک و نیم ساعت طی می کنند. فاصله این مدار تا زمین بین 200 تا 1400 کیلومتر می باشد.


مقایسه GEO با LEO و MEO :

امروزه اکثر ماهواره های ارتباطی بر روی مدار GEO قرار دارند زیرا:
ماهواره های روی این مدار توانایی پوشش یک سوم سطح زمین را دارند.
اسیتگاه های زمینی می توانند با استفاده از تجهیزات ثابت به راحتی و بدون نیاز به آنتن های متحرک پیچیده و گران قیمت با ماهواره در تماس باشند.
ماهواره های این مدار دارای پایداری ، اطمینان و طول عمر 10 تا 15 سال می باشند.
دوشنبه 9/3/1390 - 8:55
نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاهد افزایش سخنرانی و میتینگ های سیاسی افراد و جریانات مختلف سیاسی در کشور می باشیم.

بنابر اخبار رسیده به پایگاه 598، جلسه سخنرانی محسن رضایی(دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام) شب گذشته در مسجد امام صادق(ع) مشهد برگزار گردید.

لازم به ذکر است که به دلیل عدم استقبال مردم مشهد از این سخنرانی محسن رضایی 15 دقیقه بیشتر به ایراد سخنرانی نپرداختند.

دوشنبه 9/3/1390 - 8:53
تهران در آخرالــزمان از دیدگاه امام صــادق (ع) 

از مفضل نقل شده كه گفت:

حضرت امام صادق(ع) به من فرمود: « ای مفضل آیا می دانی که" دارالزوراء " در کجا واقع شده است؟»من عرض کردم: خدا و حجت او بهتر می دانند.


فرمود : « ای مفضل بدان که در حوالی ری کوه سیاهی است که در پایین آن شهری بنا می شودکه آن را تهران می نامند و در آن "دارالزوراء" است، و آن شهری است که ساختمانها و کاخهایش مانند قصرهای بهشت است و زنانشان(در زیبایی) مانند حور العین اند آن زنها لباس کفار در بر می کنند و با پوشش کفار خود را می آرایند و بر "زین" سوار می شوند و برای شوهرانشان تمکین نمی کنند و دستمزد کار وکاسبی و درآمد شوهرانشان (در خرج و برجی که دارند) کفاف آنها را نمی دهد و بدین لحاظ از شوهران خود طلاق می کنند(و بزور از آنها طلاق می گیرند) و مردان از مردان ارضا می شوند و زنان از زنان ، و مردان خود را شبیه زنان می سازند وزنان شبیه مردان.


و اگر می خواهی که دین خود را نگه داری آنجا را برای محل سکونت انتخاب نکن زیرا که آنجا محل فتنه است و همچون روباهی که برای حفظ و نگهداری فرزندان خود پیوسته از این سوراخ به آن سوراخ می رود به قله کوهها گریزان باش ! »
منبع : حدیث درعلائم الظهور ناظم الاسلام کرمانی و در منتخب التواریخ به نقل از بحار الانوارعلامه مجلسی و نیز جهان در آینده ص 106
دوشنبه 9/3/1390 - 8:51
اگر سارقان شما را وادار کردند که از کارت عابر بانکتان پول بگیرند شما میتوانید PASSWORD کارتتان را به صورت معکوس (یعنی از آخر به اول) وارد کنید مثلا اگر کلمه عبور شما ۱۲۵۴ میباشد شما عدد ۴۵۲۱ را وارد کنید. با این کار عابر بانک به شما پول میدهد ولی در عین حال دستگاه به صورت خودکار پلیس را در جریان سرقت قرار میدهد. این قابلیتی است که تمام دستگاههای خودپرداز دارند ولی اکثر مردم از آن بی خبرند.

دوشنبه 9/3/1390 - 8:48
منحنی قامتم تابع ابروی توست
خط مجانب بر آن سلسله گیسوی توست

حد رسیدن به او ، مبهم بی انتهاست
بازه تعریف دل ، در حرم کوی دوست

چون به عدد یک تویی من همه ی صفرها
آن چه که معنی دهد قامت دلجوی توست

پرتوی خورشید شد مشتق از آن روی تو
گرمی جان بخش ائ جزئی از آن خوی توست

بی تو وجودم بود یک سری واگرا
ناحیه ی همگراش دایره ی روی توست
دوشنبه 9/3/1390 - 8:45
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته