تعداد مطالب : 2622
تعداد نظرات : 577
زمان آخرین مطلب : 3071روز قبل

مواظب پندارت باش چون به گفتارت تبدیل می شود
مواظب گفتارت باش چون به رفتارت تبدیل می شود
مواظب رفتارت باش چون به عادتت تبدیل می شود
مواظب عادتت باش چون به شخصیتت تبدیل می شود

يکشنبه 18/5/1388 - 10:28

پس از سقوط مرگبار هواپیمای توپولوف 154 متعلق به شركت هواپیمایی كاسپین كه منجر به كشته شدن 168 مسافر و خدمه آن شد، جمعی از كارشناسان و تیم بررسی این سانحه به بررسی اشیاء و وسایل باقیمانده از این سقوط پرداختند كه در نهایت تعجب یك قرآن جیبی سالم كشف شد.

این قرآن جیبی متعلق به یكی از مسافران این هواپیما به نام هادی نیاقی است و در صفحه نخست آن نوشته شده: نیاقی، عراق، كاظمین، 18 تیرماه 1384 و نهم جمادی الاول 1424.

با آنكه شدت این سقوط به گونه‌ای بود كه هیچ قطعه‌ای از این هواپیما و یا از وسایل مسافران بر اثر انفجار باقی نمانده، جز بدنه چرمی كه مقدار كمی از آن سوخته شده مابقی قرآن كریم به طور كامل سالم بوده و هیچ آسیبی به آن نرسیده است.

قرار است این قرآن جیبی به خانواده این مرحوم تحویل داده شود.

جمعه 9/5/1388 - 22:23

حضرت علی(ع) :

برترین علم، علمى است که در اعضا و جوارح آشکار است
شنبه 16/3/1388 - 17:0

تو سایت راسخون چشمم به عنوان یه مطلبی افتاد که منو ترغیب کرد اون مطلبو بخونم که الحق و الانصاف ارزش خوندنشو داشت و حیفم اومد شما دوستان رو از خوندن اون بی نصیب بذارم  برای همین اونو کپی کردم این جا ! پس حالا بخونیدش.... البته اگه حوصله دارین، زورکی نیست!

احمدی نژاد رویکرد انقلابی، ارزشی و شجاعانه را در پیش گرفت و قرار شد امتیازات داده شده به بیگانگان در دوره های گذشته یکی یکی باز پس گرفته شود. راهبرد این شد که از این به بعد در برابر هر پروژه ای که غربی...
کارشناس مسایل سیاست خارجی گفت: دولت های گذشته غربی ها را به عنوان الگو و معیار پذیرفته بودند و تغییر این جایگاه کاری ضروری و مشکلی بود که دولت نهم با ابتکار خود در زیر سوال بردن هولوکاست که ناشی از نبوغ احمدی نژاد بود توانست این تغییر را انجام دهد.   

به گزارش راسخون به نقل از برنا، محمدعلی رامین در همایش دوم خرداد با اصولگرایان که از سوی گروه 72 (ستاد دانشگاهیان حامی دکتر احمدی نژاد) در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزارشد ،در بررسی سیاست خارجی دولت نهم، بابیان اینکه اسلام در مرزهای جغرافیایی محصور نمی شود، گفت: نکته مهمی است که از منظر رسانه ها و برخی مسئولان مورد تغافل قرار گرفته این است که اسلام یک دین جامع است.
وی افزود: تولی و تبری دو اصل اساسی در فروع دین است که معنی آن استکبار ستیزی و استکبار گریزی، پرهیز از ظلم کردن و پذیرفتن ظلم است.
رامین در ادامه با اشاره به اینکه شیوه پیامبران و انقلاب اسلامی هم انفعال در برابر دشمنان نبوده است اظهار داشت: ما نباید در خانه خود منتظر دشمن بمانیم و بعد به دفاع بپردازیم، هیچ یک از امامان و پیامبران ما چنین شیوه ای را در پیش نگرفته اند.
این کارشناس مسائل سیاست خارجی اضافه کرد: سرآغاز انقلاب و نگاه توحیدی امام این بود که دشمن را در ورای مرزهای جغرافیایی درگیر کند.انقلاب اسلامی از ابتدا استراتژی تهاجم به جبهه ظالمان را مطرح کرد و به هر میزان که در توانش بود در این مسیر پیش رفت. منتهی در آغاز انقلاب با توجه به ترورها، افرادی ما را از مواجهه با دشمن پرهیز دادند. در دفاع مقدس از حرکت تهاجمی باز ماندیم و در داخل کشور محاصره شدیم و جز مواردی که شخص امام تهاجمی برخورد می کردند، دولت وقت، دولتی تدافعی بود.
رامین تصریح کرد: دولت بعد از آن، آمد و سیاست بین المللی خود را با شعار تنش زدایی پیش برد. گویا دولت میر حسین تنش آفرین بوده که آقای هاشمی می خواست آن تنش ها را برطرف کند. 8 سال سیاست تدافعی ادامه پیدا کرد که در همان زمان گفت و گو های انتقادی با اروپایی ها از جانب ایران پذیرفته شد.
این مدرس دانشگاه در ادامه با بیان اینکه در آن سال ها اروپایی ها مدام ما را محاکمه می کردند و ما در مقام متهم مجبور به پاسخگویی بودیم، افزود: در همان زمان بود که مقام معظم رهبری گفتند سیاست خارجی ما باید مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت باشد.
رامین یاد آور شد : بلافاصله پس از آن تاریخ ما با دادگاه میکونوس مواجه شدیم که سران سیاسی کشور بر طبق حکم آن دادگاه مورد تعقیب قرار گرفتند و اگر برخورد قاطع رهبری نبود، معلوم نبود چه پیش می آمد.
وی همچنین اظهار داشت: سیاست سازش و مماشات با غربی ها در دولت هشتم ،پا را فراتر گذاشت و بحث گفت و گوی تمدن ها را مطرح کرد. آن ها می گفتند شعار مرگ بر آمریکا باید از ادبیات مردم حذف شود و اعتماد سازی جای آن را بگیرد. ما برای جلب رضایت و اعتماد غربی ها هر کاری را که مقدور باشد انجام می دهیم.
رامین افزود: در آن دوره تنش و کشمکش در مسائل داخلی اوج گرفته بود. اسرار کشور به دست دشمن افتاده بود، مراکز هسته ای تعطیل شده بود و غربی ها با قاطعیت به ما امر و نهی می کردند. همه امتیازات ما به دشمن داده شد و کشورهای همسایه شرق و غرب ایران به اشغال استکبار در آمد.
وی ادامه داد: در حالی که ما در آن زمان عنصری بی طرف و خنثی بودیم در چنین وضعیتی رهبر انقلاب وقتی با گستاخی برخی افراد مبنی بر درخواست نوشیدن جام زهر از ایشان مواجه شدند، فرمودند آقایان برای ما مشخص کنند حد یقف آن ها در عقب نشینی در برابر دشمن کجاست؟ و این وضعیت ادامه داشت تا زمانی که احمدی نژاد روی کار آمد.
این استاد دانشگاه در ادامه به تبیین استراتژی احمدی نژاد که هماهنگ با گفتمان انقلاب بود، پرداخت و گفت: احمدی نژاد رویکرد انقلابی، ارزشی و شجاعانه را در پیش گرفت و قرار شد امتیازات داده شده به بیگانگان در دوره های گذشته یکی یکی باز پس گرفته شود. راهبرد این شد که از این به بعد در برابر هر پروژه ای که غربی ها برای ما می سازند ،ما یکی از پرونده های جنایی آن ها را بازخوانی کنیم.
رامین اضافه کرد: وقتی دولت احمدی نژاد شروع به کار کرد ما تعهد داده بودیم از فناوری هسته ای دست بکشیم و حتی بدون مصوبه مجلس الحاقیه "ان پی تی" را اجرا کنیم احمدی نژاد در این وضعیت دو راه کار داشت، یکی این که آن وضعیت خفت بار را ادامه دهد و دیگر این که خلف وعده کند و تمام تعهدات دولت قبلی به غربی ها را نادیده بگیرد. اما او راه سومی را عنوان کرد و آن بازخوانی پرونده هولوکاست و معطوف کردن افکار عمومی جهان به این پرونده بود.
رامین در موضع سیاست خارجی کشور گفت: ما می دانستیم طرح چنین موضوعی غربی ها را عصبانی می کند، زیرا آن ها عادت کرده بودند در مسائل ریز و درشت جامعه ما دخالت کنند و ما هم از آن ها تبعیت کنیم بنابر این دربرابر تهدید هایشان حیرت زده و منفعل نشدیم. آن ها تهدید را عملی کردند و پرونده هسته ای را به شورای امنیت بردند احمدی نژاد هم در برابر پیمان شکنی آن ها نیروگاه نطنز را باز کرد.
رامین تصریح کرد: به همین ترتیب هر بار که آن ها تهدید یا تحریمی را عملی کردند ما هم یکی از نیروگاه ها و بخش های هسته ای را فعال کردیم تا اینکه در فاصله کمتر از 45 روز ایران به کشورهای دارای چرخه سوخت هسته ای پیوست در حالی که افکار عمومی جهان با موضوع دیگری درگیر بود.
وی تاکید کرد: در حقیقت طرح موضوع هولوکاست یک ابتکار عالی و ناشی از نبوغ بی نظیر رییس جمهور ایران بود.
وی در ادامه به بیان برخی از فواید و محاسن نقد هولوکاست پرداخت و گفت: طرح این موضوع و حاشیه کنفرانسی که توسط خاندان آل سعود برای به رسمیت شناختن اسراییل برگزار شده بود، به اذعان ملک عبدالله فلسفه وجودی کنفرانس را از بین برد. همچنین در کنفرانس ژنو که با هدف تغییر مصوبه دوربان(1) مبنی بر نژاد پرست بودن اسراییل تشکیل شده بود، احمدی نژاد با سخنرانی خود درباره اسراییل مانع از تصویب مصوبه مورد نظر برگزار کنندگان شد.
وی در پایان تغییر جایگاه کشور از موضع الگو گیری از غرب را دستاورد دیگری برای طرح هولوکاست از جانب احمدی نژاد دانست و افزود: تغییر این جایگاه کار ضروری و مشکلی بود که احمدی نژاد با ابتکار خود در طرح موضوع هولوکاست توانست این تغییر را انجام دهد
سه شنبه 12/3/1388 - 20:40

نتایج بررسی دانشمندان انگلیسی نشان می دهد مادرانی که به دلیل راحتی یا عادت، فرزند خود را با دست راست در آغوش می گیرند، بیش از سایر مادران در معرض آسیب های روحی و استرس قرار دارند.
نتایج شگفت انگیز تحقیقات دانشمندان دورهام انگلیس حاکی از آن است که سلامت روحی مادران حتی به فعالیت هایی؛ همچون چگونگی در آغوش کشیدن فرزندان نیز وابسته است.
نتایج بررسی های گذشته نشان می دهد که تازه مادران چه چپ دست و چه راست دست، نوزاد خود را با دست چپ بغل می کنند.
هنوز علت اصلی این مسأله روشن نیست، با وجود این، به اعتقاد برخی محققان این مسأله می تواند مربوط به یک نیروی غیرارادی برای نزدیکی بیشتر کودک به قلب مادر باشد.این اقدام می تواند باعث ایجاد احساس امنیت در کودک شود. همچنین بغل کردن کودک با دست چپ می تواند وابسته به منطقه ای در مغز باشد که بخش چپ بدن را کنترل می کند. منطقه راست مغز که مسؤول کنترل نیمه چپ بدن است، وظیفه کنترل احساسات و عواطف را به عهده دارد.

منبع: مجله نامه ی جامعه شماره 39

سه شنبه 12/3/1388 - 20:31

مركز پژوهشی «هادو» توكیو در تحقیقی جامع با استفاده از فن آوری نانو، تأثیر تلاوت آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» بر آب زمزم را مورد بررسی قرارداد

ماسارو ایموتو، رئیس مركز پژوهشی«هادو» توكیو با بیان این كه در این تحقیق به نتایج ارزنده و عجیبی دست یافته اند، گفت: تلاوت آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» تأثیر عجیبی بر روی بلورهای آب زمزم دارد به طوری كه هنگام تلاوت این آیه مبارك حباب های زیبایی بر روی آب تشكیل می شود.

این پژوهشگر ژاپنی تصریح كرد: از بزرگ ترین تجاربی كه در نتیجه آزمایش بر روی آب زمزم به دست آمده، این است كه هنگامی كه در كنار ظرفی از آب زمزم آیاتی از قرآن كریم تلاوت شود، بلورهایی رمزگونه و زیبا بر روی آن شكل می گیرد.

رئیس مركز پژوهشی«هادو» با اشاره به این كه آب زمزم ویژگی های خاصی دارد كه تغییر در آن امكان پذیر نیست، افزود: این آب ویژگی های منحصر به فردی دارد كه در سایر آب ها یافت نمی شود.

وی گفت: با توجه به آزمایش ها و مطالعات زیادی كه بر روی آب زمزم انجام شد، این نتیجه به دست آمد كه اگر یك قطره از آب زمزم با هزار قطره آب معمولی مخلوط شود، بلورهای تشكیل دهنده آن تغییر شكل داده و خاصیت آب زمزم را پیدامی كنند.

برگرفته از : سایت پیشما

پنج شنبه 7/3/1388 - 12:16
باید پس از خواندن سوال در عرض فقط 5 ثانیه به آن جواب درست را بدهید در پایان تعداد پاسخهای درست شما ضرب در 10 میشود و میزان آی کیو شما را نشان میدهد
 (آسانی سوالات شما را گول نزند !!!).

1- بعضی از ماهها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟
2-
اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چقدر طول میکشد تا تمام قرصها خورده شود؟
3- من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعتم را کوک کردم که 9 صبح زنگ بزند وقتی با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟
4- عدد 30 را به نیم تقسیم کنید وعدد 10 را به حاصل آن اضافه کنید چه عددی به دست می آید؟
5- مزرعه داری 17 گوسفند زنده داشت تمام گوسفند هایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است؟
6- اگر تنها یک کبریت داشته باشید و وارد یک اتاق سرد و تاریک شوید که در آن یک بخاری نفتی یک چراغ نفتی و یک شمع باشد اول کدامیک را روشن میکنید؟
7- فردی خانه ای ساخته که هر چهار دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ به این خانه نزدیک میشود این خرس چه رنگی است؟
8- اگر 2 سیب از 3 سیب بردارین چند سیب دارید؟
9- حضرت موسی از هر حیوان چند تا با خود به کشتی برد؟
10- اگر اتوبوسی را با 43 مسافر از مشهد به سمت تهران برانید و در نیشابور 5 مسافر را پیاده کنید و 7 مسافر جدید را سوار کنید و در دامغان 8 مسافر پیاده و 4 نفر را سوار کنید و سرانجام بعد از 14 ساعت به تهران برسید حالا نام راننده اتوبوس چیست؟
جواب تست ها:
1- تمام ماهها حداقل 29 روز را
دارند
2- یک ساعت (شما یک قرص را در ساعت 1 و دیگری را درساعت 1/5 و بعدی را در
ساعت 2 می خورید)
3- ساعت کوکی نمیتواند شب و روز را تشخیص دهد پس به اولین ساعت 9
که برسد زنگ میزند که
ساعت 9 شب است
4- حاصل 70 است ( تقسیم بر نیم معادل
ضرب در 2 است)
5- او 9 گوسفند خواهد داشت
6- کبریت
7- سفید چون خانه ای که
هر چهار دیوارش رو به سمت جنوب پنجره داشته باشد باید در نوک قطب جنوب باشد
8- همان2 سیب
9- هیچ( حضرت نوح بود نه حضرت موسی
)
10- خوب خودتونید دیگه( نام
خودتان)
برگرفته از سایت نق نقو
پنج شنبه 31/2/1388 - 19:30

من دانشجوى سال دوم بودم. یک روز سر جلسه امتحان وقتى چشمم به سوال آخر افتاد، خنده‌ام گرفت. فکر کردم استاد حتماً قصد شوخى کردن داشته است. سوال این بود: ?نام کوچک زنى که محوطه دانشکده را نظافت می‌کند چیست؟?
من آن زن نظافتچى را بارها دیده بودم. زنى بلند قد، با موهاى جو گندمى و حدوداً شصت ساله بود. امّا نام کوچکش را از کجا باید می‌دانستم؟
من برگه امتحانى را تحویل دادم و سوال آخر را بی‌جواب گذاشتم.

درست قبل از آن که از کلاس خارج شوم دانشجویى از استاد سوال کرد آیا سوال آخر هم در بارم‌بندى نمرات محسوب می‌شود؟
استاد گفت: حتماً و ادامه داد: شما در حرفه خود با آدم‌هاى بسیارى ملاقات خواهید کرد. همه آن‌ها مهم هستند و شایسته توجه و ملاحظه شما می‌باشند، حتى اگر تنها کارى که می‌کنید لبخند زدن و سلام کردن به آن‌ها باشد.
من این درس را هیچ گاه فراموش نکرده‌ام.

منبع:سایت نق نقو

پنج شنبه 31/2/1388 - 19:25

این داستانو تو وبلاگ بیست به طور اتفاقی دیدم وحیفم اومد شما دوستان از خوندنش بی بهره باشین  

پسر كوچكی، روزی هنگام راه رفتن در خیابان، سكه ای یك سنتی پیدا كرد.
او از پیدا كردن این پول ، آن هم بدون هیچ زحمتی، خیلی ذوق زده
شد.
این تجربه باعث شد كه او بقیه روزها هم با چشمان باز سرش را به سمت پایین بگیرد و در جستجوی سكه های بیشتر باشد.

او در مدت زندگیش، ۲۹۶ سكه ۱ سنتی، ۴۸ سكه ۵ سنتی، ۱۹ سكه ۱۰سنتی، ۱۶ سكه ۲۵ سنتی، ۲ سكه نیم دلاری و یك اسكناس مچاله شده یك دلاری پیدا كرد. یعنی در مجموع ۱۳ دلار و ۲۶ سنت .

در برابر به دست آوردن این ۱۳ دلار و ۲۶ سنت، او زیبایی دل انگیز ۳۱۳۶۹ طلوع خورشید ، درخشش ۱۵۷ رنگین كمان و منظره درختان را در سرمای پاییز از دست داد . او هیچ گاه حركت ابرهای سفید را بر فراز آسمان ها در حالی كه از شكلی به شكلی دیگر در می آمدند، ندید . پرندگان در حال پرواز، در خشش خورشید و لبخند هزاران رهگذر، هرگز جزئی از خاطرات او نشد.

اونایی که باید درس گرفته باشن از این داستان خودشون کاملا مفهوم این داستانو فهمیدن

پنج شنبه 31/2/1388 - 19:11

زندگی مثل قصه ی مرد یخ فروشی می مونه كه

از او پرسیدن:  فروختی؟

 گفت : نخریدند، تمام شد

يکشنبه 20/2/1388 - 12:0