• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 260
تعداد نظرات : 1771
زمان آخرین مطلب : 4730روز قبل
تاریخ

 

در تصاویر حکاکی شده بر سنگ های تخت جمشید هیچ کس عصبانی نیست ، هیچکس سوار بر اسب نیست ، هیچکس را در حال تعظیم نمی بینید،هیچوقت برده داری در ایران مرسوم نبوده ، در بین صدها پیکر تراشیده شده حتی یک تصویر برهنه وجود ندارد، این آداب اصیل مان است : احترام ، نجابت ، قدرت ، مهربانی ، خوشرویی ، آبروداری و... برای همه ایرانیان

چهارشنبه 26/3/1389 - 0:15
دعا و زیارت

خدایا ! ما بد کرداریم و تو را بنده های خوب بسیار،تو اگر ما را رها کنی ، ما را خدای دیگر کجاست .

سه شنبه 25/3/1389 - 1:52
دعا و زیارت

آرزویم اینست دیدن اوج غرورت در صبح و رسیدن به همه رویایت ، من دعا خواهم کرد، روزهایت پر نور، شب تو مهتابی ، دل تو صادق و صاف ، رنگ باران باشد .

دوشنبه 24/3/1389 - 1:25
آموزش و تحقيقات

 

بسیاری از دانشمندان علم نجوم و ستاره شناسی از اینکه زمینی ها نسبت به دشمن واقعی کره زمین و پدیده ای که روزی به طور جدی کره زمین را مورد حمله قرار خواهد داد تا این حد بی تفاوت می باشند،بسیار متعجب و حتی وحشت زده شده اند. به طور کلی شهاب سنگها می باشند . شهاب سنگ ها هرازگاهی پس از طی میلیونها کیلومتر از جو زمین که در حقیقت سپر کره زمین می باشد، گذشته و با برخورد به سطح زمین انفجارهای مهیب راه اندازی می کنند.حال در بسیاری از موارد قطر این سنگها از چند کیلومتر هم تجاوز می کند که در چنین مواردی بر اثر برخورد با سطح زمین،انفجار حتی از بمب اتمی هم وحشتناک تر است. این اتفاق یعنی برخورد یک شهاب چند کیلومتری با سطح زمین و انفجار ناشی از آن به کلی اکولوژی قسمت قابل ملاحظه ای از زمین را برهم می زند، چند گونه حیوان و موجود زمینی ، دریایی و هوایی  کاملا نابود می شوند و یکی دواقیانوس مهم کره زمین کاملا خشک می شوند که به جای آن صحراهای خشک جایگزین می شوند. در واقع قبلا هم همین اتفاق افتاده و شسصد هزار سال پیش تر یک شهاب دو کیلومتری با زمین برخورد کرد و باعث به وجود آمدن چند کویر شد.ضمن آنکه نسل دایناسورها را هم منقرض ساخت.

شنبه 22/3/1389 - 16:51
دانستنی های علمی

میزان انرژی که خورشید در یک ثانیه تولید می کند،برای تولید برق مورد نیاز تمام کشورهای جهان به مدت یک میلیون سال کافی است ؟

 

هر عنکبوت تار ویژه خود را دارد و هیچ گاه تارهای آنها به هم شبیه نیستند؟

 

اگر در یک سال هیچ یک از نسلهای یک جفت مگس نر و ماده از بین نروند،حجم مگسهای متولد شده با حجم کره زمین برابر می شود؟

 

رودی در کامبوج شش ماه سال از شمال به جنوب و شش ماه دیگر سال از جنوب به شمال جریان دارد؟

 

سریع ترین  عضله بدن انسان زبان است ؟

 

شبکه چشم 135 میلیون سلول حساس دارد که مسوولیت گرفتن تصاویر و تشخیص رنگها را بر عهده دارد ؟

 

شنبه 22/3/1389 - 0:15
سخنان ماندگار

از بعضی بزرگان نقل شده:

 

دنیا خانه ای خراب است و خراب تر از آن قلب کسی است که دنیای خود را آباد می کند و از آخرت خود غفلت می ورزد.

 

جمعه 21/3/1389 - 1:23
سخنان ماندگار

پادشاهی از زاهدی پرسید :

هیچگاه یاد از ما می کنی ؟

گفت : بلی. آن وقتی که از یاد خدا غافل باشم.

پنج شنبه 20/3/1389 - 10:23
دعا و زیارت

نیکی به خویشاوندان ، عمر را افزون می سازد و از مرگ فجیع جلوگیری می کند.   حضرت محمد (ص)

هر کجا هستی ، از خدا بترس .   حضرت محمد (ص)

غنی ترین شما ، قانع ترین شماست .     حضرت امیر (ع)

با خواهشهای نفس پیکار کنید تا مالک وجود خود گردید .   حضرت محمد (ص)

آخرت نزدیک است و توقف در دنیا کوتاه .   امام علی (ع)

چهارشنبه 19/3/1389 - 0:4
داستان و حکایت

نوشته اند : دو مرد عرب بر سر خوانی نشسته و نان می خوردند در سفر آنها هشت قرص نان بود ، که پنج قرص ان را یکی در سفره نهاده و سه قرص را دیگری.میهمانی بر آنها رسید وبا آنها در خوردن نانها شراکت کرد و بعد هشت درهم به آنها داد و رفت .

آن دو رفیق در تقسیم این هشت درهم با هم اختلاف پیدا کردند آنکه پنج قرص نان در سفره داشت پنج درهم حق خود می دانست و آنکه سه قرص نان بر سفره نهاده بود سه  درهم را برای خود کم فرض می کرد. بالاخره به داوری حضرت علی (ع) در این باره تن دادند و حضرت بعد از نصیحت زیاد که سفره قوم عرب باز است و شما را چه رسیده که برای هشت درهم اختلاف نظر داشته باشید، یکی از آنها گفت : یا علی ، غرض از طرح دعوا رسیدن به حق است . حضرت فرمود: حالا که رسیدن به حق است از این هشت درهم یک درهم سهم کسی است که سه قرص نان برسفره داشته و هفت درهم سهم دیگری است .

مردی که سه قرص نان بر سفره نهاده بود از این داوری به خشم آمد و حضرت باارقام ریاضی او را چنانکه در ذیل خواهد آمد راضی کرد.

او فرمود: در سفره جمعا هشت نان بود آن را ضرب در سه می کنیم ، می شود بیست و چهار ، من خوراک هر سه را عادی فرض می کنم ، پس هر کدام از شما هشت ثلث از نان را خورده اید ، شما سه قرص نان داشته اید . اگر سه را در سه ضرب کنیم نه می شود و تو هشت قسمت از سهم خود را خورده ای یک قسمت طلبکاری پس هشت درهم پرداختی آن مرد یک درهم سهم توست و هفت درهم سهم رفیق تو.پس هر دو به این تقسیم راضی شده و از محضر آن حضرت خارج شدند.

دوشنبه 17/3/1389 - 20:45
شعر و قطعات ادبی

 

عطر تو

نه ستاره ای

که سر بردامنش بگذارم

و نه کوهی

که پژواک صدایم را به ابر و باد برساند

پنجره را باز می کنم

پرندگان

عطر تو را منتشر می کنند

دوشنبه 17/3/1389 - 1:6
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته