• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 3842
تعداد نظرات : 2897
زمان آخرین مطلب : 2957روز قبل
ثواب کسى که پس از نماز صبح ده مرتبه بگوید «سبحان الله العظیم و بحمده و لا قوة إلا بالله العلی العظیم»، و ثواب کسى که در تعقیب هر نماز بگوید «اللهم اهدنی من عندک و افض على من فضلک و انشر على من رحمتک و انزل على من برکاتک» 
«عن سالم المکی عن أبی جعفر ع قال أتى النبی ص رجل یقال له شیبة الهذلی فقال له یا نبی الله إنی شیخ کبیر قد کبرت سنی و ضعفت قوتی عما کان تعودته نفسی من صلاة و صیام و حج و جهاد فعلمنی یا رسول الله کلاما ینفعنی الله به و خفف علی یا رسول الله فقال أعد فأعاد ثلاث مرات فقال له النبی ص ما حولک شجرة و لا مدرة إلا قد بکت من رحمتک فإذا صلیت الصبح فقل عشر مرات سبحان الله العظیم و بحمده و لا حول و لا قوة إلا بالله العلی العظیم فإن الله عز و جل یعافیک بذلک من العمى و الجنون و الجذام و الفقر و الهدم فقال یا رسول الله هذا للدنیا فما للآخرة قال تقول فی دبر کل صلاة اللهم اهدنی من عندک و أفض علی من فضلک و انشر علی من رحمتک و أنزل علی من برکاتک قال فقبض علیهن بیده ثم مضى فقال النبی ص أما إنه إن وافى یوم القیامة و لم یدعها متعمدا فتح الله له ثمانیة أبواب من الجنة یدخل من أیها شاء؛ سالم مکى از امام محمد باقر علیه السلام نقل کرده است که مردى بنام شیبه هذلى به خدمت رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم شرفیاب شد و عرض کرد: اى پیامبر خدا! من پیر مردى سالخورده ام، و دیگر توانائى آنچه را که قبلا انجام مى دادم- از قبیل نماز و روزه و حج و جهاد- را ندارم، پس ذکرى به من تعلیم کن که گفتن آن براى من آسان، و ثوابى بهمراه داشته باشد، حضرت فرمود: آنچه را که گفتى تکرار کن! و آن مرد سالخورده سه بار کلام خود را تکرار کرد آنگاه رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم به او فرمود: هر آنچه پیرامون تو را فرا گرفته است- از درخت تا زمین سنگلاخ- همگى از روى شفقت و ترحم بر حال تو گریستند، هنگامى که نماز صبح خود را بجاى آوردى، ده بار بگو «پاک و منزه است پروردگار بزرگ، و ستایش از آن اوست، و هیچ قدرت و نیروئى نیست مگر آنکه (سرچشمه آن) از خداوند بزرگ و والامرتبه است» تا خداوند تو را از دچار شدن به کورى و دیوانگى و جذام و تنگدستى و زیر آوار ماندن در امان دارد. عرض کرد: یا رسول الله! این براى دنیا، براى آخرت چه کنم؟! فرمود: پس از هر نماز، این دعا را بخوان: «بار الها! مرا خود راهنمایى کن، و از بخشش بیکران خود را مرا بهره مند ساز، و سایه رحمت خود را بر سرم بگستران، و برکات خود را بر من فرو ببار». امام محمد باقر علیه السلام فرمود: پیر مرد پس از شنیدن سخنان رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم در حالى که مشت خود را مى بست (گویى چیزى در مشت داشت) به راه افتاد، آنگاه رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم رو به یاران خود کرد و فرمود: اگر روز قیامت فرا رسد، و این اذکار را عمدا ترک نکرده باشد، خداوند هشت درب بهشت (تمام دربهاى بهشت) را بر روى او مى گشاید، تا از هر دربى که خواهد وارد شود».
شنبه 23/1/1393 - 19:53

t57hi5kjdxiawe4i0pbj.jpg
دوشنبه 18/1/1393 - 16:32
پیامبر ص:
اگرکسی درحالیکه
وضودارد
بمیرد
شهید است
پس دائم الوضو باشیم 

 


 خدایاعقیده ام با عقده ام یکی مساز

دوشنبه 18/1/1393 - 16:6

يکشنبه 17/1/1393 - 18:57
از امام صادق (ع ) روایت شده است كه چنین فرمودند: هر گاه یكى از شما وضو گیرد و یا بخورد و یا بیاشامد و یا لباسى بپوشد، سزاوار است كه بسم الله الرحمن الرحیم بگوید، پس اگر چنین نكند شیطان در آن شركت خواهد كرد.یا علی التماس دعا
يکشنبه 17/1/1393 - 18:51
پیغمبر گرامى خدا (ص ) فرمود: هرگاه بنده بسم الله الرحمن الرحیم را قرائت كند، شیطان از وى بگریزد.(التماس دعا دارم
يکشنبه 17/1/1393 - 18:49

 امام صادق (ع ) روایت است كه فرمود: هر كس در روز سى بار خدا را تسبیح كند خداى تبارك و تعالى هفتاد گونه گرفتارى را كه پست ترین آن تهیدستى است از او رفع فرماید.

یا علی التماس دعا دارم 

يکشنبه 17/1/1393 - 18:46

امیدوارم با جمع  کردن هفت سین نوروزی..

قرانش نگهدارتان،،،،، اینه اش روشنایی زندگیتان

سکه اش برکت عمرتان......

سبز یش طروات و شادابی دلتان

 

ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد

یا علی...التماس دعا 

جمعه 15/1/1393 - 14:16

سلام دوستان خوبم سال نو مبارک با د

 

جمعه 15/1/1393 - 14:9

 

  سلام   دوستان

 

ااز محبت شما عزیزان  ممنونم یا علی

 

امام صادق (ع ) فرمودند: كسى كه روى انگشتر خود بنویسد: ما شاء الله لا حول و لا قوة الا بالله استغفر الله (آنكه خدا بخواهد، همان خواهد شد، هیچ نیرویى نیست ، مگر با یارى خداوند، از خداوند آمرزش مى خواهم )، از فقرى كه همه چیز او را از بین ببرد ایمن خواهد شد 

 

 

دوشنبه 12/12/1392 - 21:57
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته