تعداد مطالب : 117
تعداد نظرات : 1
زمان آخرین مطلب : 54روز قبل

برنامه آموزش و پرورش برای ارائه بسته خدماتی آموزشگاه‌ها در داخل مدارس

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از شکل‌گیری اقتصاد مدرسه خبر داد و گفت: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا به جای آنکه والدین فرزندشان را در موسسات خصوصی ثبت نام کنند، بتوانند در مدرسه این خدمات را دریافت کنند.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، علی الهیار ترکمن، درباره مدیریت بهینه منابع و افزایش درآمدزایی درآموزش و پرورش اظهارکرد: هدف عمده ما این است که منابع آموزش پرورش را به صورت یک بسته مشخص و متنوع پیش بینی کنیم به این معنا که در چارچوب قوانین و مقررات از وابستگی صرف به منابع دولتی فاصله بگیریم.

وی افزود: برنامه معاونت توسعه مدیریت سه راهکار برای دستیابی به این هدف است: نخست آنکه بهره‌وری ناشی از فعالیت‌ها را بالا برده و 35 درصد منابع را از این طریق بالا ببریم. دوم انکه اقتصاد مدرسه را شکل دهیم. البته اقتصاد مدرسه به معنای درآمدزایی و تبدیل مدرسه به محلی اقتصادی نیست.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اقتصاد مدرسه گفت: در این برنامه به دنبال آن هستیم که مدرسه خدمات خود را به والدین ارائه کند و آنها به جای آنکه به مراکز و آموزشگاه‌های خصوصی مراجعه کنند به مدرسه بیایند و مابه ازای گذراندن دروس تقویتی و آمادگی تدریس خصوصی در داخل مدرسه تعریف شود.

الهیار ادامه داد: راهکار سوم نیز این است که بتوانیم سهم خود را از منابع عمومی دولت تا حد زیادی شفاف کنیم. اکنون حدود 10.5 درصد از منابع عمومی کشور صرف آموزش و پرورش می‌شود در حالی که اگر بر مبنای عملکرد محاسبه کنیم این سهم به 11 درصد می‌رسد اما محاسبات ما نشان می‌دهد که به سهم 12 تا 12.5درصدی از منابع عمومی کشور برای ایجاد تعادل منطقی بین نیازها و مصارف نیاز داریم. برای رسیدن به این سه هدف تلاش کرده و قصد داریم در میان مدت به این هدف برسیم.

منبع : خبرگزاری برنا

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی , هزینه تدریس خصوصی , کلاس آنلاین , آموزشگاه زبان و ... برای تمامی دانش آموزان آرزوی موفقیت دارد.

 

 

 

دوشنبه 11/10/1396 - 23:6

کلاس آنلاین

دوشنبه 11/10/1396 - 23:3

آموزشگاه موسیقی

يکشنبه 10/10/1396 - 12:27

آموزشگاه زبان

يکشنبه 10/10/1396 - 12:27

مهندس "مسعود عتیقی" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود:در میان بومیان آمریکا هر ماه بدر، به ماهی شناخته می شود که در ارتباط با آب و هوای آن ماه از سال است. بر این اساس ماه بدر دی با توجه به شروع فصل زمستان به ماه کامل گرگ مشهور است.
وی گفت: ساعت 5:54 دقیقه بامداد سه شنبه 12 دی ماه (دوم ژانویه) کره ماه به وضعیت ماه کامل و یا اصطلاحا به وضعیت ماه بدر می رسد و از آنجاکه در ساعت 1:24 دقیقه بامداد همین تاریخ ماه در کمترین فاصله با زمین قرار دارد به این ماه کامل ابر ماه یا سوپر مون گفته می شود.
عتیقی ادامه داد: در هنگام حضیض زمینی ماه ( کمترین فاصله ماه با زمین)، ماه 356 هزار و 566 کیلومتر با زمین فاصله دارد. بنابراین با طلوع ماه در شامگاه دوشنبه 11 دی ماه که با اولین روز سال نو میلادی 2018 مصادف است، دومین ابر ماه سال 96 و اولین ابر ماه از دو ابر ماه سال 2018 میلادی مشاهده می شود.
به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران، ابر ماه دی 96 ساعت 17:38 دقیقه دوشنبه 11 دی از افق شرق - شمال شرق همراه با صورت فلکی دو پیکر طلوع می کند. این در حالی است که حدود نیم ساعت قبل خورشید در افق غربی پنهان شده است. 
عتیقی ادامه داد: این ابر ماه از ابر ماه آذر 96 به زمین نزدیک تر و تا 14 درصد بزرگتر از دیگر ماه های بدر و حداکثر تا 30 درصد درخشانتر است.ابر ماه بعدی 12 بهمن 96 خواهد بود.
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران با اشاره به اینکه مشاهده ابر ماه با چشم غیر مسلح و در سراسر ایران تا پس از طلو ع خورشید در بامداد سه شنبه 12 دی امکان پذیر است، گفت عکاسی در ترکیب با بناهای شاخص هر منطقه به ویژه بناهای تاریخی و مناظر طبیعی یکی از علائق رصدگران آماتور در سراسر جهان از جمله ایران است و این انجمن پذیرایی عکس های منتخب علاقمندان, تدریس خصوصی عکاسی از این پدیده جذاب در کانال تلگرامی خود است.
عتیقی خاطر نشان کرد: نکته جالب در مورد این ابر ماه این است که طی سه ماه متوالی آذر، دی و بهمن 96 همه ماه های کامل، ابرماه بودند و هستند و در ژانویه 2018 نیز دو ابر ماه یکی در روز اول و دیگری در روز پایانی ژانویه 2018 قابل مشاهده است.
وی گفت: به رغم اینکه در هر ماه یک ماه کامل داریم اما به علت مدار بیضوی ماه به دور زمین و شرایط قرار گیری ماه در این مدار در هنگام بدر با توجه به فاصله آن از زمین هر ماه یک ابر ماه نداریم چرا که ابرماه هنگامی قابل مشاهده است که ماه ضمن اینکه کامل شده در کمترین فاصله با زمین نیز قرار دارد

منبع : خبرگزاری ایرنا

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی ,تدریس خصوصی عکاسی , تدریس خصوصی المپیاد نجوم , کلاس آنلاین و ... شما را به تماشای این ابر ماه دعوت می کند.

 

 

 

يکشنبه 10/10/1396 - 11:13

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد و تا ساعت 23 روز چهارشنبه 13 دی ماه ادامه دارد.
آزمون EPT در روز جمعه 22 دی ماه96 به طور همزمان در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، ساری، شیراز، کرمان و مشهد برگزار خواهد شد و زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه 20 دی ماه است.
داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی ENGLISH.IAU.AC.IR نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین از منابع و بودجه بندی سوالات این آزمون آگاهی یابند.
پس از برگزاری آزمون، سوالات و کلید سوالات از طریق سامانه یاد شده در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری فارس

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی , هزینه تدریس خصوصی , تدریس خصوصی کنکور, کلاس آنلاین و... برای داوطلبان شرکت کننده آرزوی موفقیت دارد.

يکشنبه 10/10/1396 - 11:12

مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد امروز ۱۰ دی ماه پایان می یابد
به گزارش خبرنگار مهر، متقاضیان جهت ثبت نام برای نقل و انتقال و میهمانی نیمسال دوم تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی باید به سامانه منادا به نشانی www.monada.iau.ir مراجعه کنند

پیگیری آخرین وضعیت درخواست های موارد ثبت شده بر اساس شیوه نامه نقل و انتقالات به صورت آنلاین در سامانه منادا قابل مشاهده است و متقاضیان میهمانی می توانند از ۷ بهمن ماه تا قبل از زمان شروع کلاس ها نتایج درخواست خود را از طریق این سامانه مشاهده کنند.

با توجه به اینکه امکان انتخاب چند واحد مقصد وجود دارد به متقاضیان توصیه می شود از این امکان استفاده کنند تا در صورت عدم کسب امتیاز لازم برای واحد مقصد، اولویت های بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی ,هزینه تدریس خصوصی , تدریس خصوصی زبان انگلیسی, تدریس خصوصی تافل , کلاس آنلاین و ... برای عزیزان دانشجو آرزوی موفقیت دارد.

 

يکشنبه 10/10/1396 - 11:9

تدریس خصوصی فیزیک

سه شنبه 5/10/1396 - 12:43

تدریس زیست کنکور

سه شنبه 5/10/1396 - 12:42

تدریس زیست شناسی کنکور

سه شنبه 5/10/1396 - 12:41